Záhradníctvo

Odrody samoopelivých uhoriek

Vlastné opeľované okrúhle klastre uhorky sú obľúbené záhradné plodiny. Táto zelenina má dlhú históriu vývoja. Aj v dávnych dobách ľudia vedeli, že táto záhradná plodina má na telo uzdravujúci, očisťujúci účinok. To je spôsobené tým, že zelenina je 70% vody. Majú priaznivé vlastnosti, ktoré zlepšujú funkciu obličiek, srdca, zlepšujú chuť do jedla a metabolizmus organizmu. Jedlo sa používa ako čerstvé v čerstvých šalátoch, tak v konzervách.

Vlastnosti samoopelých bush uhoriek

Rastlinné záhradkári a amatérskych záhradníkov vie, že uhorky môžu byť opeľované včelami a môžu sa opeľovať aj sami. Okrasné semená opeľované na otvorenej pôde, charakterizované skorou bohatou úrody.

Funkcie, ktoré by sa mali brať do úvahy pri výbere uhoriek, ktoré sú sami opeľované:

 • Klimatické vlastnosti
 • Vlastnosti indikátorov teploty
 • Charakteristiky typu pôdy

Výrazné znaky odrôd uhoriek, ktoré sa opeľujú sami, z odrôd opeľovaných včelami:

 • Opeľujte sa bez povinnej účasti včiel
 • Charakterizovaná prítomnosťou pistil a tyčiniek (keď ich rosa zasiahne, uskutoční sa proces opelenia)
 • Sú charakterizované všestrannosťou (môžu sa pestovať ako v skleníkoch, tak v otvorenej pôde)

Odrody okopírovať samoopelivé patria k významnej vlastnosti vo výbere. Vďaka úsiliu chovateľov tieto odrody potešia bohatú úrodu. Pri správnej výsadbe, starostlivosti, obrábanie pôdy o 1 m² zbierajte 20 kg zeleniny.

Odrody sebaopylovanej uhorky pestovanej na otvorenej pôde

Patti odrody uhoriek

Vzťahuje sa na nový typ. Charakterizovaný vynikajúcim výťažkom. Zrelé zeleniny nasýtenej zelenej farby, majú malú veľkosť, pimples. Táto záhradná plodina má dobrú odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam. Najčastejšie sa používa na morenie, ako aj konzervovanie.

img "alt =" Patti Cucumber "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 2_2.png "style =" šírka: 601px; výška: 650px; "/>

Dubové uhorky

Včasný zrelý pohľad, prvá zrelá zelenina sa môže začať zhromažďovať od posledných máj. Jedzte čerstvé v šalátoch. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči chorobám, teplotným rozdielom.

img "alt =" dubové uhorky "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 3_3.png "style =" šírka: 398px; výška: 650px; "/>

Rozmanitosť krájač uhorky

Patria k skorým dozrievaným pohľadom. Chuť jemná, čerstvá. Je charakterizovaná dlhými, veľkými plodmi svetlej zelenej farby. Správna starostlivosť, včasné zavlažovanie - postupy, ktoré prispievajú k pestovaniu dobrej úrody (do 20 kg od 1 m² záhradnej plochy). Majú dobrú odolnosť voči chorobám.

img "alt =" Koreňové odrody Korolek "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 6_4.png ">

Prestiž uhorky

Profesionálny záhradníci nazývajú tento typ - "kráľ" uhoriek. To je spôsobené tým, že sa dá pestovať viac ako 20 kg vône na 1 m2. Zelenina je charakterizovaná príjemnou chuťou, poznámky horkosti sú vylúčené. Dá sa dlho uložiť. Dlhá doba ovocie. Sledovanie správnej starostlivosti, zvlhčovanie, potešenie zberu až do začiatku jesene.

img "alt =" Prestiž Variety uhorky "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 2_5.png ">

Stella Cucumber

Je charakterizovaná jemnou zelenou farbou, malou veľkosťou, prítomnosťou malých hrbolov a vysokými výnosmi. Používa sa hlavne na nakladanie, konzervovanie.

img "alt =" Stella uhorka "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 2_6.png ">

Varovanie! Pre dobrú úrodu sebaopínateľných uhoriek otvorenej pôdy je potrebné starostlivo sa o ňu starať a včas ju viesť.

Vlastnosti pestovania: výsadba, starostlivosť, hydratácia

Pôda, na ktorej sú pestované uhorky tejto odrody, by mala byť ľahká a bohatá na humus. Pre väčšiu odolnosť voči chorobám odborníci odporúčajú ich výsadbu na rovnakom mieste s frekvenciou 5 rokov 1 krát. Vyvíjajte dobre na mieste predchádzajúcej výsadby paradajok, hrachu, zemiakov, kukurice. Odporúčame profesionálnym záhradníkom, aby urobili vrchný obväz pre pôdu pod sprejovanými sebaopylovanými uhorkami. Táto záhradná plodina sa môže pestovať ako s pomocou semien, tak aj pomocou sadeníc.

Vysádzanie uhoriek v sadení spôsobom

Vďaka tejto metóde sa proces plodenia vykonáva oveľa rýchlejšie ako pri výsadbe semien. Prvá úroda okrúhlych uhoriek vysadených sadenicami sa zozbiera o 14 dní skôr ako tie, ktoré boli vysadené semenami.

Pred výsadbou zasadia semená pre sadenice do špeciálneho vrecka a umiestnia sa do špeciálneho živného roztoku (voda 1 l, popol z dreva, 1 lyžica nitrofosky) na 12 hodín. Po uplynutí určeného času sa semená niekoľkokrát premyjú čistou vodou, položia sa na vlhkú tkaninu a uskladnia sa pri teplote vzduchu 20 ° C počas 48 hodín. Pred dňom výsadby semien pre sadenice sú umiestnené v deň v chladničke.

Semená na sadenice sa zasielajú v priebehu apríla v malých kvetináčoch do výšky 12 cm. Na pôdu je pripravená špeciálna zmes, pozostávajúca z 1 časti jemných pilín z dreva, 2 diely rašeliny, 2 hodiny humusu. V 10 kg zmesi zmesi 2. popol, 1,5 st.l. nitrofosfátového. Roztok pôdy je dobre zmiešaný, potom je rozptýlený v kvetináčoch. V každom kelíne so zmesou pôdy sa vysadia 1 semenáčika a navlhčia sa malým množstvom vody. V mesiaci, keď sa objavia 2 listy, sa sadenice môžu transplantovať do otvorenej pôdy.

Výsadba okurky

Pred sejbou sa semená namočia vo vode 25 ° C počas 20 hodín. Potom položte na navlhčenú handričku. Vďaka tomuto postupu sa semená rýchlo klíčia.

Na záhradných posteliach sa pripravujú 7 cm lúk, neďaleko rovnomerne umiestnených. V každej jamke sa umiestnia 1 semená. Ďalej, otvory so semenami sú jemne posypané pôdou, zhutnené, napojené malým množstvom vody.

Funkcie starostlivosti

Záhradné postele s vlastnými opeľovanými uhorkami musia byť systematicky rozmrazené z buriny. Kým rastliny sú malé, musíte jemne uvoľniť pôdu. Ďalej sa postup uvoľňovania uskutočňuje raz za 7 dní. Včasná systematická ťažba sa vzťahuje aj na starostlivosť.

Zvlhčujúce vlastnosti

Táto záhradná plodina sa musí systematicky navlhčiť. Pred kvitnutím sa doporučuje, aby sa rastliny denne napájali. Počas obdobia plodenia vykonajte každých 4 dni. Pri zavlažovaní sa odporúča používať mierne teplej vody.

Varovanie! Hydratácia sa odporúča vykonávať v rannom alebo večernom období. Ak vodu zalievate počas dňa, môžu listy spáliť.

Funkcia podávania

Samoopelil na otvorenú zeminu v uhorkách je doplnený kŕmením až päťkrát za sezónu:

 • Etapa 1 Roztok sa pripraví v pomere 10 litrov vody, 1 liter mulleinu (1: 8 = hnoj: voda). Roztok sa má podávať infúziou po dobu 14 dní. Potom pridajte 10 g síranu draselného, ​​30 g superfosfátu a 10 g močoviny.
 • Etapa 2 Druhé kŕmenie sa vykonáva v týždni. V obchode, všetko pre záhradu záhrady je potrebné zakúpiť s hnojivom pre samoopelivé uhorky pestované na otvorenej pôde, zriedené vodou podľa pokynov na obale. Pri 1 m² sa použili 3 litre kŕmenia.
 • Etapa 3 Tretie kŕmenie sa vykonáva 10 dní po predchádzajúcom. Použité riešenie: 2st.l. podávanie Effektonu-O v 10 litroch vody. 4 l zmesi sa strávia na 1 m2, naleje sa do koreňa každej rastliny
 • 4 stupeň. Štvrté kŕmenie sa uskutoční 9. deň po treťom. Rozmery hnojiva: voda 10 l, 2 lyžice. Agricole Vegeta, 1 polievková lyžica. nitrofosfátového. Pri 1 m² použite 5 litrov zmesi.
 • Etapa 5 Piata - sa uskutoční v deň 10 po štvrtom. Na to potrebujete: 2 polievkové lyžice. špeciálne komplexné krmivo pre uhorky tejto odrody, 10 litrov vody. Pri 1 m² sa používajú 3 litre krmív.

Samoopelnatá rozmanitosť uhoriek, ktorá sa pestuje v otvorenej pôde, sa vyznačuje prítomnosťou pistil, tyčinky, na ktorej padá rosa, vďaka tomuto procesu sa opeľovanie vykonáva. Medzi hlavné odrody patria: Patti, King, Prestige, Stella, apríl. Každá odroda sa vyznačuje vlastnými vlastnosťami. Semiať aj sadenice a semená. Správna výsadba, starostlivosť, hnojenie hnojivá tejto záhradnej plodiny prispieva k dobrej úrode.

Ďalšie informácie k téme si môžete pozrieť na videu: