Hospodárstvo

Vytváranie broodera pre turkeys

Mladý krík je pomerne rozmarný vták, je náchylný na rôzne choroby, vrátane nachladnutia. Musí byť primerane obsiahnuté. Ak sa potomky chovajú prirodzeným spôsobom, zodpovednosť za pestovanie padá na sliepku, ale čo s tým, ktorí používali inkubátor? Je to veľmi jednoduché: v takýchto prípadoch použite broder.

Stavba brodera

Slovo "plod" je z angličtiny preložené ako "sliepka". Broder je špeciálna krabica na držanie kurčiat, goslings, morčacích krkov a inej hydiny. Čo je vhodné broder? Vo všeobecnosti je ideálny pre pestovanie mláďat, pretože je vybavený:

  • svetelný zdroj;
  • kŕmny systém;
  • vtáčie podávače;
  • podnos na odpadky;
  • vykurovacích telies.

Pretože továreň podniká je dosť drahá, mnohí poľnohospodári sa to pokúšajú sami, najmä preto, že nie je ťažké. Je veľmi výhodné, ak bude dno plodov pre morky zaplnené, čo umožní jednoduché čistenie podstielok za morčacie sliepky.

Najlepšie pijanmi sú bradavky. Nezakrývajú a zabraňujú tomu, aby sa morské klobásy namočili. Ich hlavnou výhodou je, že vďaka neustálemu udržiavaniu čistoty sa baktérie nerozmnožujú. Bežný vákuový piest bude často musieť byť odstránený a umytý.

Je to dôležité! Ak je farma veľká, nezávislá produkcia chovateľov dojníc ušetrí značné množstvo finančných prostriedkov.

Brooder je ideálnym miestom na chov pasúľ, najmä v chladnej sezóne. Môžete vybaviť všetko na najvyššej úrovni aj s vlastnými rukami. Je to jednoduché a nevyžaduje špecializované znalosti a veľa času.