Záhradníctvo

Najlepšie odrody nálevu na morenie

Uhorka je jedným z najobľúbenejších a najobľúbenejších záhradníckych plodín. Môže sa pestovať ako v skleníkoch, tak aj v záhrade, vonku. A tí, ktorí sa nebojí experimentov, môžu získať dobrú úrodu, dokonca aj na balkóne. Táto krehká zelenina je ideálna pre zimnú zber. Uhorky sú dobre udržiavané surové a nepostrádateľné pre domácu konzerváciu.

Existujú špeciálne odrody uhoriek na morenie, rovnako ako ich hybridy. Odlišujú sa silnejšie a krehkejšie mäso. Kôra takých uhoriek absorbuje soľ dobre. Väčšina moriacich odrôd môže byť identifikovaná podľa ich vzhľadu - uhorky z jedného kefa majú takmer rovnakú veľkosť a tvar, ich bohatá zelená kôra je pokrytá tuberkulami. Ak chcete pestovať uhorky na morenie na vašom pozemku, musíte vybrať vhodné semená.

Semená uhorky na morenie - výberové kritériá

Chuť domácich zákuskov z vašej záhrady začína so semenami. Ich výber je určený klimatickými znakmi oblasti a podmienkami pestovania.

Doteraz existujú veľmi rozmanité a všestranné odrody, pokiaľ ide o pestovanie, ktoré dobre rastú nielen v skleníkových podmienkach, ale aj na otvorenom teréne. Avšak stupeň výnosnosti a kvality ovocia v rôznych prípadoch bude iný. Pre skleník je lepšie vybrať odrody s veľmi dlhými bičeky, ktoré sa pestujú na mriežke. To šetrí miesto v skleníku a uľahčuje zber. Na obrázku je zobrazený príklad správneho umiestnenia:

Najlepšie odrody na morenie

Najlepšie je začať pestovanie moriacej uhorky s kvalitným osivom zakúpeným od renomovaného výrobcu. Uvádzajú na obale všetky informácie potrebné pre záhradníka - názov odrody, pravidlá pestovania, trvanlivosť a účel (šalát, morenie, univerzálne). Semená na predaj sú plne pripravené na pestovanie a nevyžadujú predbežnú úpravu. Viac informácií o semenách môžete získať sledovaním tohto videa:

Solené uhorky odrôd pre pestovanie v skleníku

Na kultiváciu v skleníkových podmienkach alebo v spôsobe filmu sú samoopelivé alebo parthenokarpické odrody uhoriek vhodné na morenie. Nedostatok priameho slnečného žiarenia nemá vplyv na výnos.

Adam

  • Ak chcete prilákať včely, niektorí záhradníci postriekajú rastliny roztokom cukru. To nemožno urobiť, ak rastlinu necháte vedľa uhorkového lôžka. Kvitne súčasne ako uhorka a pomôže pritiahnuť tento hmyz k opeľovaniu.
  • Uhorky nie sú vysadené vedľa plodín so šupinami (rajčiaky, zemiaky). Vyžadujú odlišné podmienky pestovania. Pikantné byliny a voňavé zelené môžu tiež ovplyvniť výnosy plodín.
  • Medzi uhorky užitočné na pestovanie strukovín (trpasličí fazuľa, fazuľa, hrášok). Korene týchto rastlín obsahujú dusík v pôde. Preto sa po zberu neodporúča vytiahnuť rastliny, ale odstrániť ich.
  • Uhorky sú veľmi citlivé na chrípku. Pri pestovaní na otvorenom priestranstve by ste mali mať vždy po ruke materiál, s ktorým môžete chrániť rastliny v prípade náhleho chladu. Dokonca aj v procese vytvárania postelí je potrebné nastaviť špeciálne podložky na pokrytie materiálu.

Uhorky určené na solenie vyžadujú pravidelné monitorovanie vlhkosti v pôde počas obdobia plodov. Pri nedostatočnom množstve vlhkosti v ovocí vzniká horkosť, ktorá spôsobuje, že uhorky nie sú vhodné na konzervovanie a solenie.