Záhradníctvo

Holandské odrody zemiakov

Ďaleko od všetkých zeleninových záhrad a letných chát Rusov sa vyznačuje veľkou oblasťou, najčastejšie majiteľ má len pár hektárov. Distribúcia miesta na tomto pozemku, záhradníci často "zabudnúť" na zemiaky, pretože tam je ťažko dosť pôdy pre paradajky, uhorky a zeleniny. Predpokladá sa, že na to, aby ste získali dobrú úrodu zemiakov, je potrebné nahradiť niekoľko koreňov tohto koreňa a toto množstvo vyžaduje pomerne veľkú plochu zeleninovej záhrady.

V tomto prípade budú holandské odrody zemiakov skutočnou spásou.. Výnos tohto zemiaka je 3-4 krát vyšší ako ten istý ukazovateľ ruských odrôd chovu, čo znamená, že z jednej väzby môžete získať asi 120 kg koreňových plodín.

Zvláštnosti holandských zemiakov

Holandské odrody zemiakov sú vybrané pre chladné podnebie Európy, takže sú vhodné pre stredné a južné Rusko.

Tento zemiak má niekoľko výhod, vrátane:

  1. Vysoké výnosy - v miernom podnebí získate 400-500 centov na hektár a až 800 centov holandských zemiakov z každého hektára polí sa zberá na čiernej pôde južných oblastí krajiny.
  2. Odolnosť proti vírusom a bakteriálnym chorobám - okrem štandardov pre choroby zemiakov, holandské odrody sú imúnne voči patogénnym vírusom.
  3. Neskoré plesne môžu ovplyvniť zemiakové listy, ale hľuzy väčšiny odrôd z Holandska zostávajú nepoškodené.
  4. Koreňové plodiny holandských odrôd sú takmer vždy veľmi veľké, vyrovnané s hladkou kôrou - prezentácia zemiakov vo výškach.
  5. Hľuzy sú vhodné na varenie všetkých jedál, môžu byť uložené v pivniciach a prepravované na dlhé vzdialenosti.
Varovanie! Najčastejšie ruskí záhradníci si vyberajú skoré a stredne rané bramborové odrody holandského výberu. Napriek tomu, pre zimné skladovanie, poľnohospodári uprednostňujú domáce odrody neskorých zemiakov.

"Impala"

Stredne rané zemiaky, ktoré potrebujú od 60 do 70 dní na úplné dozrievanie. Rastliny sú pomerne silné, tolerujú kolísanie teploty a krátkodobé sucho. Výťažok odrody veľmi nezávisí od počtu teplých a studených dní, v priemere je to asi 600 centov na hektár.

Hľuzy sú maľované v svetlom žltej farbe, majú krásne lesklé kôry, priemerná hmotnosť zemiakov je 120 gramov. Dužina je sfarbená do žltej farby. Zemiaky si zachovajú svoj tvar dobre aj po varení, ale bramborové štiepky odrody Impala sú vynikajúce.

Záhradkár nájde od každej studne od 10 do 20 zemiakov. Zber sa môže prepravovať, pretože hľuzy sú husté a nebojí sa mechanického poškodenia. Zemiaky sú vhodné na dlhodobé skladovanie, a to aj po zimnom období, koreňové plodiny nevyklíčia a nezmiznú.

Kroviny a hľuzy nie sú infikované háďatkom, rakovinou a chrastavom. Jediná vec, z ktorej sa brambory obávajú, je neskoré plesanie. Keď sa prvé škvrny objavia na listoch, koreňové plodiny prestávajú rásť, preto musia byť kríky ošetrené fungicídmi včas, aby nedošlo k strate plodiny.