Kvety

Výsadba dahlias hľúz na jar

Dahlias - jedno z najkrajších a nenáročných trvaliek. Predtým nebolo možné si predstaviť súkromný pozemok bez týchto kvetov, rástli všade a vždy slúžili ako pýcha hostesky. Ale móda prechádza, trochu zabudnutá na dahlia, hoci sa nedávno usadila v našich záhradách. Možno je to kvôli tomu, že k Holandsku prúdila množstvo kvitnúcich, hľuzovitých a koreňových rúr. Medzi nimi sú dahlia takej krásy, že je jednoducho nemožné odobrať si oči a rôzne veľkosti a tvaru kvetu a ich farba je taká rôznorodá, že je ťažké povedať, ktorá farba chýba vo svojej palete. Okrem toho teraz existuje skutočný boom kontajnerových záhradných kvetov a je nepravdepodobné, že sa čoskoro zhorší. A holandskí chovatelia nás opäť potešili novými nízkymi rastlinnými odrodami.

Prišiel jar, čoraz viac premýšľame o tom, čo rastliny v záhonoch. Mnohí už dostali dahlia zo suterénov a umiestnili ich na klíčenie. Hovorili sme podrobne o tom, ako to urobiť v jednom z článkov a dúfame, že ste nemali žiadne problémy. Výsadba dahlí s hľuzami na jar nie je ani veľmi zložitá.

Niečo o dahliách

Vedeli ste, že dahlia prišla do Európy ako jedlej, a nie ozdobnej rastliny? Až teraz si roztomilé Európania neocenili jej vkus a kvetiny sa im celkom páčili a začali ich pestovať v predných záhradách. Potom chovatelia prevzali dahlia. V dôsledku toho máme viac ako 15 000 odrôd, ktorých počet sa každý rok zvyšuje.

Dahlia koreňový systém je koreňový kužeľ alebo koreňová plodina, čo je zahustený modifikovaný koreň, a nie stonka, ktorá je hľuzouka. Kvetina a nie kvetina vôbec, ale komplexné kvetenstvo - kôš pozostávajúci zo súboru okrajových kvetov a vnútorných rúrkových kvetov. Kmeň dahlia je dutý, ale veľmi trvanlivý. So súčasnou odrodovou rôznorodosťou môže rast tohto kvetu pohybovať od 20 do 150 cm a viac a priemer kvetenstva od 3 do 25 cm.

záver

Možno, že klíčky a výsadba dahlí sa pre niekoho zdá byť nepríjemné. Ale rastlina je nenáročná a nevyžaduje veľkú starostlivosť počas kvitnutia. Navyše, dlhý a bohatý kvitnutie, ktoré si môžete vychutnať až do mrazu, je viac než cenné za všetky obavy.