Hospodárstvo

Symptómy chorôb prepelíc a ich liečba

Kurenie sú medzi najnáročnejšie a nenáročné na starostlivosť o vtáky. Sú prirodzene obdarení pomerne silnou imunitou a môžu tolerovať drobné chyby v starostlivosti. Ale aj takéto pretrvávajúce vtáky môžu ochorieť. Najčastejšie ochorenia prepelíc sú spojené so systematickým porušovaním podmienok starostlivosti, rôznymi zraneniami a infekčnými chorobami. Zvyčajne sa všetky choroby týchto vtákov môžu rozdeliť na infekčné a neinfekčné. Nižšie sa pozrieme na bežné ochorenia kŕdľov a ich liečbu.

Kolibakterioz

Toto ochorenie intestinálneho prepeliča je podobné pri jeho príznakoch až po pullorózu. Kurenie sú tiež letargické a chvenie. Ale na rozdiel od pullorózy, ktorá má jeden znak, táto choroba sa môže rozvinúť do rozsahu epidémie.

Jedinci postihnutí touto chorobou sú vystavení smrti. Ich jatočné telá a vajcia by sa mali spáliť.

Tip! Zdravé, ale v kontakte s chorými vtákmi by mali dostať antibiotiká a acidofilné kyslé mlieko.

Potom by mali byť očkovaní. Povinná je aj úplná dezinfekcia domu.

Avian cholera

Toto ochorenie je tiež známe ako pasteurelóza. Infekcia postihuje pečeň prepelíc, ​​čo spôsobuje dysfunkciu ich metabolizmu a kvapaliny krvi.

Vtáčia cholera nereaguje na liečbu, preto vždy končí smrťou chorého jedinca. Aby sa zabránilo šíreniu choroby, jatočné telá sa spália a dom a klietky sú úplne dezinfikované.

záver

Bez ohľadu na to, či je choroba vtáctva infekčná alebo či sú zdravotné problémy krevišť spôsobené zlými podmienkami na udržanie všetkých chýb, spočíva na osobe. Chovateľ je zodpovedný za svoje vtáky. Pred rozhodnutím o chovných prepeliciach je preto potrebné rozumne posúdiť ich šance vytvoriť pre nich komfortné podmienky.