Záhradníctvo

Uhorky Holandský chov na otvorenom teréne

Holandsko je známe nielen pre celoročné pestovanie kvetov, ale aj pre výber semien. Chované odrody holandských uhoriek majú vysoké výnosy, vynikajúcu chuť, odolnosť voči nízkym teplotám a chorobám, čo ich robí v celosvetovom meradle dopytom, a to aj od domácich farmárov.

Vlastnosti holandských odrôd

Väčšina holandských odrôd sa sama opeľuje, čo umožňuje získať bohatú úrody uhoriek bez ohľadu na poveternostné podmienky. Sú skvelé pre otvorené a chránené územie. Okrasné uhorky vynikajúcej kvality na genetickej úrovni sú bez horkosti. Avšak spravidla hybridy, ktorých semená nie sú určené na nezávislý zber, sú samozápalné. Po zbere takejto plodiny raz, budúci rok, budú semená opäť kúpené.

V Holandskom výberu navrhujú aj odrody okrasných ošípaných. Sú to dopyty medzi záhradkármi, ktorí sa "spoliehajú" nie na objem plodiny, ale na kvalitu. Predpokladá sa, že tieto uhorky sú voňavšie, chrumkavé. Ich veľká chuť sa prejavuje nielen v čerstvom, ale aj v slanom stave. Medzi týmito semenami môžete vyzdvihnúť "čistú", nehybridnú (bez F), ktorá vám umožní získať semená v požadovanom objeme sami.

Populárne holandské odrody

Hlavným parametrom pri výbere odrody osiva je metóda opelenia rastliny. Z tohto bude závisieť od miesta pristátia, výnos. Tiež by ste mali venovať pozornosť obdobiu plodenia, bushinessu a podmienok pestovania. Tvárou v tvár výberu semien uhorky prvýkrát je užitočné venovať pozornosť populárnym možnostiam, ktoré sú široko požadované od profesionálnych poľnohospodárov. Takéto odrody v priebehu rokov v praxi dokazujú svoju vysokú adaptabilitu na domáce zemepisné šírky, čo im umožňuje stať sa najlepším z analógov.

angelina

Najznámejší holandský hydinový uhorka. Zaobchádza s kategóriou sebaočiarou, prispôsobenou na pestovanie v skleníkoch a na voľných plochách. Včasné dozrievanie trvá 43-45 dní po výskyte semien.

Uhorky tejto odrody sú svetlo zelené, kopcovité, s malým množstvom bielych trní. Dĺžka ovocia je menšia ako 12 cm, jeho hmotnosť je 85-90 g. V jednom ovocnom uzle sa tvoria 2-3 vaječníky, čo zabezpečuje vysoký výnos zeleniny - 28 kg / m2, Uhorky Angelina vhodné na konzerváciu.

Pri výbere semien uhorky dbajte na logo "vyrobené v Holandsku". Koniec koncov, tento nápis je zárukou kvality výrobkov a kľúčom k úspešnej úrode.