Záhradníctvo

Zemiaková odroda Veneta: charakteristiky, recenzie

Zemiaky v akejkoľvek forme takmer každý deň na stole Rusov. Ale len málo ľudí si myslí, aké druhy koreňovej zeleniny sa používajú na varenie. Hoci mnohí pozorovali, že nie vždy je to zelenina, ktorá spĺňa chuť a kulinárske vlastnosti.

Dnes chovatelia vytvorili odrody zemiakov, vhodné najmä na vyprážanie, zemiaky, šaláty. Pre milovníkov šalátov bude najlepšou voľbou zemiaky Veneto.

Čo vieme o odrode

Výberové práce sa uskutočnili v mnohých krajinách sveta a dnes sa nezastavujú. Hlavnou úlohou vedcov je vytvoriť univerzálnu odrodu, ktorá spĺňa požiadavky každého spotrebiteľa.

Koncom 20. storočia darovali nemeckí chovatelia milovníkov zemiakov. Boli odrody odrody Veneta (v niektorých zdrojoch sa nazýva Vineta).

Vedci dokázali dosiahnuť udržateľné kvality zemiakov, ktoré sa opakujú v budúcich generáciách. Hlavnou výhodou vysoko kvalitnej zeleniny je schopnosť odolávať chorobám a škodcom.

Ranná plodná zemiaková Veneta bola potešená záhradkármi Ruska. Prvé hľuzy boli zavedené v roku 2002. Zemiaky boli najprv pevne zakorenené v záhrade strednej a južnej časti krajiny. Dnes jeho kultivácia rozšírila svoje obzory a experti experimentujú s pestovaním zemiakovej odrody Veneta v mnohých oblastiach.

Poľnohospodári sa zaoberajú pestovaním vinárskej odrody nemeckých chovateľov zemiakov. Chutná zelenina poskytuje dobré výnosy s minimálnymi nákladmi na pracovnú silu. Rusi chápali chuť zemiakov a rýchlo sa roztrhli.

popis

Bush je pomerne veľký, s rozprestierajúcimi sa vetvami. Listy sú svetlozelené, so slabou vlnitosťou. Počas masového kvitnutia sa pole stáva snehovo bielou. Snežné biele kvetenstvo na fotografii.

img "alt =" zemiaková Veneta "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 822_2.jpg ">

 1. Kôra kôry je hladká, svetlo hnedá alebo tmavo žltá, môžete vidieť oko na nich. Rozmanitosť farieb závisí od pôdy, na ktorej rastú zemiaky. Tvar koreňa - oválny alebo kruhový.
  img "alt =" zemiaková Veneta "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 760_3.jpg ">
 2. Hmotnosť jednej hľuzy je od 65 do 90 gramov. Niekedy odrody zemiakov Veneta rastú až na 150 gramov. Existujú majstri, ktorých hmotnosť je až 400 gramov. V Bush obvykle viac ako desať kusov, takže výnos je vysoký.
 3. Oči sú priamo na povrchu, tak malé, že je ťažké si všimnúť.
 4. Dužina je jemná, drobivá, svetlohnedá alebo tmavo žltá. Drobivosť zemiakov je spôsobená vysokým obsahom škrobu - z 12,8 na 14,9 percent.
Varovanie! Farba buničiny je bohatšia ako farba šupky.

Významné funkcie

Teraz poďme zistiť, aké charakteristiky má nemecký výber:

 1. Skorá zrelosť. Vegetatívne obdobie od 70 do 75 dní, počítanie je od okamihu vysadenia. Môžete bezpečne pokapyvat zemiaky po dobu 43 dní.
 2. Vysoko výnosné odrody aj v suchých oblastiach. Vďaka tejto kvalite sa rozšíril ďaleko za hranice Nemecka, Ruska. Vykonávajú pestovanie zemiakov Veneto v bývalých stredoázijských republikách Sovietskeho zväzu. Jeden hektár spravidla dáva 25 ton s náležitou starostlivosťou. Vintage z jedného krbu na fotografii.
  img "alt =" zemiaková Veneta "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 722_4.jpg ">
 3. Nenáročnosť. Zemiakové odrody Veneta môžu byť vysadené na ľubovoľnej pôde, úroda sa prakticky nelíši.
 4. Všetky parametre stolovej zeleniny spĺňajú normy.
 5. Storage. Pri organizovaní správneho uskladnenia nie je žiadny odpad.
 6. Přepravitelnost. Môže sa prepravovať na akúkoľvek vzdialenosť, pretože nereaguje na mechanické poškodenie.

Choroby a škodcovia

Veneto zemiaky, posúdenie podľa popisu odrody, posta fotky a recenzie Rusov, je jedinečná zelenina. Takmer nemá choroby ako:

 • rakovina zemiakov;
 • chrastavitosť a čierny koník;
 • neskorá blata a nematód zemiaka;
 • rôzne mozaiky a škvrny;
 • hnilobou húb a vírusom krívania listov.

Poškodenie odrody Vineta môže byť vášeň pre záhradkárov s dusíkatými hnojivami. Prebytok sa prejavuje na pomalom raste rastlín.

Varovanie! Navyše nadmerný dusík poškodzuje skladovanie koreňových plodín.

Pestovanie zemiakov

Pretože choroby nezasahujú do rastu koreňa, nie je ťažké starať sa o odrodu Veneta. Poďme pochopiť vlastnosti agrotechnológie.

Na akú pôdu sa pestuje zemiak?

Pred začatím jarnej práce musíte určiť miesto na pestovanie zemiakov. Vo všeobecnosti je odroda Veneta nenáročná. Napriek tomu by sa malo povedať pár slov o pôde.

Varovanie! Nie je žiaduce odkloniť pôdy obsahujúce hlinku na sadenie zemiakov. Na nich stagnuje voda.

Ak v minulom roku na mieste pestovali strukoviny, potom je to najlepšie miesto. Zemiaky nemajú radi nadmerné namáčanie, takže nie je nutné ich počas vegetačného obdobia vodiť. Dobre rastie aj v suchom lete.

Rastlinné zemiaky

Vzhľadom k tomu, kultivar zemiakov Veneta je skoré dozrievanie, je vysadený pre skoré zber. Zvyčajne, na začiatku mája (s vedením o pripravenosti krajiny).

Počas týždňa alebo dvoch pred výsadbou sa hľuzy vyťahujú z uskladnenia, aby sa zemiaky mohli zahriať a vyklíčiť. Pri výsadbe nie je nutné kopať, stačí 7-10 cm.

Po vzniku semien je prvé uvoľnenie vykonané s cieľom ničiť drobné buriny a obohatiť koreňový systém kyslíkom. Ak sa predtým objaví burina, musíte znova chodiť s vrtulníkom.

Spud výhodne dvakrát. V tomto prípade je zachovaná vlhkosť, vysoký hrebeň nad bush je zárukou tvorby veľkého počtu stolónov a to znamená, že úrodu bude vynikajúca. Niekedy sa na dachu používa na hilling odrôd Vineta. Pozrite sa na fotografiu: priame riadky.

Recenzie záhradníkov

Anna, 43, Kirovský región Na začiatku mája zasadil niekoľko zemiakov Venetu. Existovali aj iné odrody. Na začiatku júla sa rozhodlo vidieť, čo bude potešiť čoskoro zemiaky. Naozaj prekvapila. S tromi kríkmi vykopali 1,5 kg čistého, bez príznakov choroby, hľúz. Kôra je tenká, takže odpad bol minimálny. Varené zemiaky - drobivé! Jediný spôsob, ako ho jedli so solené uhorky. Nikdy by som sa nevzdal odrody! Ivan, 46 rokov, Novosibirsk kraj Ogorodnik so skúsenosťami. Variety Veneta sa niekoľko rokov. Chuť pripomína Adrettu, ale úrodu je oveľa väčšia. Phytophthora neovplyvňuje hľuzy alebo vrcholy. Lôžko je zrušené, nikdy som sa nepozoroval hniloby Marina, 24, Kaluga Región V minulom roku som prvýkrát vzal do záhrady. Predtým žila v meste. Priatelia odporúčali pestovať rôzne odrody zemiakov. Kúpil som výsadbu odrody Veneta, Sherry Alvar. Najužitočnejšou a plodnou odrodou bola Veneta. Nemôžete mlčať o nedostatku: stolons sa plazí od materského kríža. Pri kopaní nie je vždy vhodné.