Hospodárstvo

Ako si vyrobiť misky a podávače pre prepelice + kresby

Inštalácia nápojových misiek a podávačov pre prepelice je žiaduca mimo klietky. Takto vtáky budú môcť pohodlne jesť bez rozptylu jedla a budú vždy čisté vo vnútri klietky. Kŕmne zariadenie sa predáva v akomkoľvek obchode so špecializáciou. Ale s cieľom ušetriť peniaze, môžete to urobiť sami. Najlepšou možnosťou je napájanie bradaviek pre prepelice a zásobníky bunkrov.

Požiadavky na pijanov

Kvalitná pitná misa pre prepelice je vyrobená z ekologických materiálov, ktoré nevytvárajú toxické látky. Inventár musí byť bezpečný pre prepelice a ľudí a musí byť dobre čistený.

Tip! Vytvorenie kombinovaného podávača na kŕmenie nie je žiaduce. Krmivo sa bude neustále dostať do vody a často sa bude musieť meniť. Najčastejšie chovatelia hydiny umiestňujú podávače na jednej strane klietky a vodné nádrže na opačnej strane.

Vyrobené pitné misy pre prepelice s vlastnými rukami by mali byť pohodlné pre vták v čase zavlažovania a vhodné pre udržiavanie osoby. Pre prepelice je potrebné zabezpečiť voľný prístup k vode, najmä v horúcom období. Dokonca aj vtedy, keď je piják inštalovaný vo vnútri mriežky, musíte sa postarať o bezpečnostný plot, ktorý neumožní, aby sa do vody dostali podstielky a podstielky.

Vlastná výroba pijanov

Najjednoduchšie sú pitné misky pre prepelice z plastovej fľaše, upevnené z vonkajšej strany klietky. Za týmto účelom je fľaša umiestnená vodorovne a z nej je vyrezaný malý fragment. Ukáže sa to ako koryto. Okrem primárneho inventára sa však môžete pokúsiť urobiť vážnejšie návrhy na zalievanie.

Výroba bradaviek

záver

Pivári a kŕmidlá môžu byť vyrobené z krmív rovnako ako sklady. A ak sa s elektrinou spojíte s priateľmi a zapnete si predstavivosť, môžete dokonca automatizovať svoj inventár.