Záhradníctvo

Rocco zemiaky: vlastnosti, kultivácia

Zemiaky sa v Rusku objavili vďaka Petrovi veľkému a odvtedy boli najžiadanejším produktom. Pestovatelia zeleniny sa snažia vyzdvihnúť najproduktívnejšie odrody na výsadbu pozemkov. Dnes to nie je tak ľahké, pretože rozmanitosť kmeňa zemiakov rastie každý deň vďaka tvrdej práci chovateľov.

Medzi najobľúbenejšie odrody - zemiaky Rocco, o ňom a budú diskutované.

Trochu histórie

Holandskí chovatelia vytvorili odrodu rodu Rocco. Vzhľadom na svoje jedinečné vlastnosti, rýchlo získal popularitu. Dnes sa zelenina pestuje v mnohých krajinách sveta už viac ako dve desaťročia.

Rusi najskôr vysadili zemiaky Rocco v roku 2002. V súčasnosti sa pestuje nielen na pozemkoch. Zapojené do zemiakov v priemyselnom meradle, ako na tejto fotografii. Dôvodom je, že odroda má vysoký výnos, je rýchlo kúpená na trhu: približne 95% všetkých zemiakov pestovaných poľnohospodárom.

Rocco zemiak, ktorý podľa odrody opisy a recenzie pestovateľov zemiakov, je nenáročná rastlina, ktorá sa dobre prispôsobí akýmkoľvek podmienkam okolitého sveta.

A čo bezpečnosť pestovanej koreňovej zeleniny:

  1. Ak sa v zásobníku vytvoria zodpovedajúce teplotné podmienky, zachová sa určitá vlhkosť vzduchu, zachovanie zemiakov sa blíži 100%.
  2. Na skladovanie môžete použiť drevené škatule s otvormi alebo nylonovými sieťami.
  3. Hľuzy prakticky netrpia ani pri prepravovaní na dlhé vzdialenosti.

Recenzie tých, ktorí pestovali odrodu Rocco

Vladimir, 63, Kostroma Zemiaky prišli ku mne zo suseda dacha. Spočiatku bolo len 5 kusov. Predtým som mal rôzne odrody. To, čo pritiahlo novú továreň, je skutočnosť, že už desať rokov nestráca svoje odrodové vlastnosti, a to vždy bohatá úroda. 29-ročná Elena, región Samara, som skúsil úžasne chutnú zemiakovú zemiačku. Vzal som z nej niekoľko hľúz. Pokúsim sa vysadiť v mojej záhrade. Jekaterina, 43, Novosibirskská oblasť. V minulom roku som v susednej záhrade videl niečo neobvyklé zemiaky. Zasiahnuté ploché kríky s vlnitými listami. Ešte viac prekvapilo úrodu z každého Bush. Susedca dal 10 zemiakov a dal ich do pivnice. Na jar budem rastú .. Sofia, 34, Sevastopol Ja som záhradníctvo nie tak dlho, ale po dobu piatich rokov Rocco zemiakov prevláda v mojom sprisahania. Semená sú vždy vaše. Chcem povedať, že hľuzy nie sú príliš veľké. Ale je to pohodlné. Vysoký výnos kvôli veľkému počtu zemiakov v bush.