Záhradníctvo

Samorozmerované odrody uhoriek pre skoré zber

Záhradkári nakupujú na jeseň okrasné semená. K rozmarom prírody neovplyvnilo zber, zvolili si sebaobrázené odrody. Sú vhodné na pestovanie v skleníku a na otvorenom priestranstve. Najlepšie vlastnosti hybridov prvej generácie s písmenom "F1" sa nedajú duplikovať s pomocou semenníkov. Postarajte sa o semená vopred - bude čas na kontrolu klíčenia.

Príprava semien

Jeden vak z každej dávky semien bude musieť darovať. Dlho pred sejbou sadeníc sa kontrolujú semená na klíčenie. Prvou skúškou je znížiť množiteľský materiál v slanom vode a pretrepať. Plávajúce na vrchole - cumlíky, dobrá úroda, ak vystúpia, nedá.

Zostávajúce semená sú triedené podľa veľkosti a namočte oddelene každá dávka. Menšie, aby boli zamietnuté. Na základe výsledkov vyhodnocujeme kvalitu osiva. Niekedy musíte zvýšiť nákup alebo zmeniť spoločnosť dodávajúcu semená. Strata času na druhotné pestovanie sadeníc bude mať za následok stratu skorých uhoriek. Neskoré vysádzanie prináša menší výnos.

Ako dlho strácajú semená svoje klíčenie? Vlastné opeľované uhorky sa najskôr vysadia v prvých dvoch rokoch po obdržaní semien. Zostávajú životaschopné až na 5-8 rokov, ale straty počas klíčenia sa zvyšujú každý rok.

Veľmi rané semená uhoriek

Do tejto skupiny patria samoopelivé rastliny schopné produkovať ovocie pripravené k jedlu počas 35-40 dní po vyskorení druhého listu. Opeľovanie hmyzu sa nevyžaduje. Najznámejšie sú "Parade", "Marinda", "Amur", "Desdemona".

"Masha" na šalát a konzervovanie

Je to dôležité! Výrobca neodporúča namočenie a spracovanie semien tejto odrody pred výsadbou: pred zaosiatím sa už uskutočnila pred balením.

Super prvé odrody sú určené skôr na pestovanie skleníka. Na otvorenom teréne v strednom a severnom regióne sa neodporúča pestovať film bez krytu. Výťažok 11 kg / m2. m pre pestovanie skleníkov je trochu. Priťahuje skoré vyberanie uhoriek. Prvý Zelentsy sa už začína v deň 36.

Pohromy rastlín sú obmedzené rastom, neprekračujú dĺžku 2 m. Bočný výhonok trochu zjednodušuje tvorbu kríkov. Až 4 - 7 zväzkov typu kytice v uzle poskytne rýchle zvýšenie samoopelivých uhoriek namiesto trhaných. Silné kožušiny sa pokúšajú strieľať skôr, aby aktivovali rast.

  • Hmotnosť ovocia - 90-100 g;
  • Dĺžka - 11-12 cm (po dosiahnutí 8 cm);
  • Priemer 3-3,5 cm

Oneskorenie zberu vedie k strate chuti prerábaného ovocia, zabraňuje rozvoju kríkov. Puzdro mobilizuje sily na zásobovanie okrasných uhoriek. Plody odrody "Masha" predčasného dozrievania sa vyznačujú zachovaním kvality, prenosom bez následkov. Keď konzervácia udržuje hustotu, netvorte dutiny.

Vysádzanie sadeníc sa uskutoční do jedného mesiaca od prvého vystrelenia. Zastarané rastliny ťažko prežiť. Samostatne vyliečené uhorky odrody Masha sú odolné voči múčnatke, olivovým škvrnám, mozaika uhoriek. 1-2 preventívny striekací komplex znamená, že rastliny sú nezraniteľné.

Varietné hybridy s prevahou kvetov ženského typu nemusia byť opeľované hmyzom. Dobre odolať bežným chorobám kultúry uhoriek, dať stabilnú úrodu plodov až do mrazu.