Záhradníctvo

Odber plodín zemiakov na Sibíri

Sibír je severný región s pomerne zložitou klímou. Všetko je v ňom možné: jarné alebo jesenné mrazy, ktoré náhle narazia, silné teplo v júli, prívalové dažde v auguste - a to nie je celý zoznam prekvapení počasia v tomto regióne. Takéto sibírske podnebie sa javí ako veľmi drsné pre mnohé rastlinné plodiny. Ale to nie je dôvod, prečo nič nenarážať. Len pre pestovanie v takých ťažkých klimatických podmienkach je potrebné vybrať odolnejšie odrody, ktoré dokážu vydržať takéto podnebie. V tomto článku sa pozrieme na zemiaky a presnejšie na najlepšie odrody zemiakov pre Sibír.

Okrem toho môžu recenzie ľudí, ktorí ich vysadili, pomôcť pri výbere odrody zemiakov pre Sibír. Niektoré z nich uvádzame nižšie.

recenzia

Valentina, 57 rokov, Igarka V roku 2000 sme založili prvé šťastie zemiakov a teraz ho každoročne pestujeme. Neskladáme to s celými zemiakmi, ale rozdeľte ich do očí. Každý kus pred výsadbou sa zrúti v popole a rastline. V budúcnosti je všetko ako zvyčajne: uvoľňujeme, zrolujeme a spracovávame sa z zemiakového chrobáka v Colorade. Každý rok od 3 kilogramov sadby získavame 6 vrecúšok zemiakov. Odporúčané.Nikolay, 36 rokov, Bratsk.Rôzne odrody zemiakov boli zasadené, ale Lyubava a šťastie ukázal najlepšie výsledky. V našich lôžkach ich vysádzame len pod slamu a každý rok po ich zberu ich pestujeme na záhradných siderátoch. Zbery vždy zbierajú vynikajúce. Obidva odrody sú dobre udržiavané Galina, 41, Kuibyshev Zvyčajne vyrábame čoskoro zemiaky Zhukovskij, ale vlani sme na radu našich susedov sa pokúsili vysadiť Lugovskoy. Mladé zemiaky obidvoch odrôd sú veľmi chutné, ale trochu prehnané v Lugovskom, zdalo sa nám to viac chutné. Preto teraz budeme pestovať dve odrody: jeden pre skoré kopanie a druhý pre neskoré.