Záhradníctvo

Odrody uhoriek na uhorky

Často, dokonca aj medzi kvalifikovanými záhradkárskymi nadšencami, vznikli spory, či sú nakladačky špeciálne pestované druhy uhoriek alebo je to len druh ovocia určitého veku a veľkosti. Zdá sa byť o to viac prekvapujúce, že neexistujú žiadne ťažkosti s opisom a definíciou pojmu "nakladanie".

Definícia pickingu

Aby bolo jasné, ako to dané slovo znamená, je potrebné odhaliť niekoľko sémantických vrstiev.

Je to dôležité! Spočiatku sa názov "pickles" odvoláva na akúkoľvek zeleninu marinovanú v štádiu zelených.

Môžu to byť vaječné baktérie alebo malé cesnakové hlavy, miniatúrne kukuričné ​​klasy alebo malá cibuľa. Mali by sme povedať, že slovo má anglické korene a je preložené doslovne ako "nakladané".

O niečo neskôr pojem "pickles" získal druhý význam, ktorý sa stal oveľa bežnejším. Menovite - malý, možno povedať malý, uhorky veľkosti jeden alebo dva dni veku. Presne povedané, je to skôr vaječník ako viac či menej tvorený plod. Ich veľkosť je asi 3-5 centimetrov. Osobitnou hodnotou a pikantnosťou je, že v tomto veku nálevy kombinujú uhorku chuť s dotykom, ktorý je pre nich jedinečný.

Je to dôležité! Všetky vyššie uvedené skutočnosti nezaniká skutočnosť, že existujú odrody uhoriek, ktoré sú najvhodnejšie na získanie iba nakladaných a nie plne tvarovaných plodov.

Aké sú výhody okrasných odrôd na pestovanie nálevu, čo im v posledných rokoch umožnilo rozšíriť? Samozrejme, pôvodná chuť je dôležitá, ale dôvod nie je len v nej.

Skutočnosťou je, že okurky uhoriek (rovnako ako uhorky nakladačky) začnú prinášať ovocie 35-40 dní po objavení sa výhonkov. Rastúci proces sa zriedka oneskoruje o viac ako mesiac. Počas tejto doby uhorky zostávajú čo najzdravšie, jednoducho nemajú čas na získanie a akumuláciu akýchkoľvek chorôb a tiež takmer úplne zostávajú bez vplyvu chemikálií. Okrem toho je ďalšou výhodou to, že po dobe plodenia sa uvoľňuje oblasť, na ktorej sa nachádzajú, a môže sa použiť na iné účely.

Vlastnosti rastúcich odrôd nálevu

Je pomerne ťažké nájsť informácie o tom, aké osobitné požiadavky treba dodržiavať pre správne pestovanie odrôd nakladaných uhoriek. Z väčšej časti sa ich starostlivosť nelíši od agrotechniky uhoriek alebo zeleninových odrôd uhoriek. Z časti o tom možno nájsť vo videu:

Niektoré funkcie však stále existujú.

Niektoré nuansy starostlivosti o nakladanie:

  • pôda by mala byť o niečo oplodnená a uvoľnená ako u bežných odrôd uhoriek;
  • úroveň kyslosti pôdy by mala byť pH 6-7;
  • počas celého obdobia 1 až 1,5 mesiaca od zberu je potrebná pravidelná, vyvážená a rovnomerne rozdelená výživa;
  • Pred sadením nakladaných uhorkových sadeníc je potrebné zaviesť organické látky do pôdy (hnoja - na 1 m2 do 10 kg) a hnojivá s minerálnymi látkami (na 1 m2 - 5 g horčíka, 20 g draslíka, 25 g. fosfor, 18 g dusíka, všetky dávky podľa účinnej látky);
  • najvyššie obväzy nakladaných odrôd uhoriek zvyčajne začína 10-15 po výsadbe. Vykonáva sa podľa tradičných metód a v množstvách, ktoré sa nelíšia od kŕmenia obyčajných odrôd;
  • Dôležité varné nálevy - nakladané uhorky potrebujú častejšie zavlažovanie, aj keď nie je úplne jasné, ako je to potrebné. Existujú dva možné dôvody: rýchle dozrievanie plodov alebo slabšie, v porovnaní s bežnými uhorkami, koreňový systém;
  • Povinná požiadavka - zber plodov sa musí vykonávať denne. Je to preto, že v opačnom prípade môžu susedné zväzky vyschnúť.

Okrem toho, čo je uvedené vyššie, treba poznamenať ešte jeden dôležitý prvok odrôd uhoriek. Sú veľmi náchylné na nízke teploty. Preto sa vo väčšine regiónov odporúča pestovať sadenice po dobu 3-4 týždňov a pestovať ich po zohriatí pôdy až na +14 - +16 stupňov.

Najobľúbenejšie odrody

Syn pluku

Jeden z najčastejších zrelých včelích opylovaných hybridov, má vysoký výnos, môže byť použitý ako pre otvorené, tak pre uzatvorené pôdy. Typický kvitnutie dominuje, stupeň rozvetvenia je stredný.

Nakrájky tejto odrody majú spravidla svetlo zelenú farbu, valcovitý tvar. Plody majú svetlé pásy, veľké tuberkulózy a hroty bielej farby. Vo zväzkoch, zvyčajne 2-3 uhorky.

Odroda uhorky má zvýšenú odolnosť voči väčšine chorôb a škodcov, najmä vírusu mozaiky uhorky, múčnatke a bežnej výhonky tekvicových plodín.

Filippok

Nemenej často sa nachádza stredný sezónny hybrid, ktorý sa používa na filmové prístrešky a otvorené terény.

Sladká kríza

Pôvodná varieta nakladaných uhoriek s jasnou a jedinečnou chuťou. Navyše, povrch ovocia má výraznú farbu šalátu, na miestach takmer bielej, s charakteristickými čiernymi hrotmi. Hmotnosť jednej uhorky dosahuje 50-65 gramov.

rôsol

Jeden z najproduktívnejších skorých zrelých hybridných odrôd nálevu. Má krásny tvar s malými hrbolemi klasickej tmavozelenej farby. Používa sa ako pri kultivácii v skleníkoch, tak na otvorenom teréne. Je vysoko odolná voči ohromnej väčšine chorôb, ktoré sa vyskytujú a charakteristické pre odrody uhoriek: okrasná mozaika, hnedá škvrna, múčnatka.

Pozrite si video: Prírodná jedlá záhrada v septembri - Hanka Sekulová (Smieť 2022).

Загрузка...