Kvety

Slnečné trvalky pre záhradu

Veľmi dobré, ak je chata alebo záhrada otvorená a slnečná. Najkrajšie a živé kvety dávajú prednosť dobre osvetleným miestam, ale často vyžadujú bohaté zavlažovanie. Ak prídeme do chalupy len o víkendoch, alebo jednoducho nemôžeme vodu naše záhony každý deň v horúčave, nedostatok vlhkosti môže byť skutočným problémom. Ale to je len na prvý pohľad.

Trvalky odolné voči suchu sú početné a dekoratívne, na našej lokalite budú ozdobené záhony a lôžkoviny s nedostatočným zavlažovaním. Kamenné kopce, skalky, skalné záhrady pôvodne naznačujú, že sa sotva zvlhčia. Odtok je tam špeciálne usporiadaný a sú naložené chudobné, nedostatočne kŕmené pôdy, aby sa umelo napodobňovalo sucho aj v prítomnosti zavlažovacích systémov. Z toho sa nestali menej krásnymi.

Suché miesta v našej záhrade

Okrem skaliek, skalných záhrad a kĺzačov sa na všetkých slnečných miestach môžu objaviť suché oblasti. Zavlažovacie systémy sa nachádzajú pred výsadbou trvaliek. Niekedy sa stáva, že malý búšok alebo strom rastú v priebehu času a blokuje schopnosť postrekovača dodávať vodu do jednej alebo druhej časti záhrady.

záver

Dotkli sme sa témy trvalých trvaliek na slnečné oblasti. V skutočnosti, ich oveľa viac. Suché trávnaté kroviny a hľuzy vôbec nevstúpili do oblasti našej pozornosti. Dúfame, že sme jasne ukázali, že akýkoľvek pozemok môže byť obývaný výhradne so slnečnými rastlinami, ktoré tolerujú dlhotrvajúce sucho, a to nebude menej príťažlivé ako dobre zavlažované parcely.