Záhradníctvo

Ktorá pôda je lepšia pre sadenice paradajok

Paradajky sú chutné, zdravé a krásne. Vedeli ste, že prišli do Európy ako okrasná rastlina a boli dlho pestované len kvôli svojej kráse? Pravdepodobne phytophthora ešte nebolo počuť. Iba praktickí Taliani ich ihneď začali jesť. A letný šalát uhoriek a paradajok, tak milovaný každým, by mal byť konzumovaný čo najmenšie - kombinácia týchto zeleniny bráni vstrebávaniu vitálneho vitamínu C. , V tomto článku vysvetlíme, ako pripraviť pôdu pre sadenice paradajok.

Hodnota pôdy pre sadenice

Ako divadlo začína závesom, tak sadenice začínajú so zemou. Vysoko kvalitná hlinková zmes pre jeho pestovanie je zárukou budúcej dobrej úrody. Ak to nie je dosť dobré, rajčiaky budú choré alebo slabé a nedostaneme plnohodnotnú úrody. Alebo horšie, sadenice zomrú a musíme začať znova alebo kúpiť na trhu.

Nemôžete len vziať lopatku a vykopať záhradnú pôdu, alebo priniesť pôdu zo skleníka - s takmer 100% pravdepodobnosťou nebude z nej nič dobré. Pôda pre sadenice paradajok sa pripravuje z niekoľkých zložiek, ktoré vyžadujú vhodnú prípravu. Len veľké farmy pestujú sadenice paradajky na čistom rašelinu, predbežne upravujú a saturujú s hnojivami a špeciálnymi prísadami. Na tento účel však disponujú príslušným priemyselným vybavením.