Záhradníctvo

Uhorky uhorky na otvorenom teréne

Nakrájané uhorky pre mnohých sú obľúbené občerstvenie pri slávnostnom sviatku. Navyše, gurmáni majú špeciálne požiadavky na zeleninu. Po prvé, uhorka by mala byť malá, hladká, s malými semenami, a čo je najdôležitejšie, ostré. Okrúhle okrúhlice, ktorých plody nepresahujú 10 cm, spĺňajú všetky tieto požiadavky. Vďaka starostlivej práci chovateľov sa objavili odrody na otvorenom pozemku, s ktorým sa dnes oboznámime.

Čo je to tento stupeň

Móda pre nakladané malé uhorky šla od francúzštiny. Často v mnohých receptoch alebo opisoch sa našlo iné meno - keksy. Veľa takzvaných uhoriek. Je to však nesprávny názor, pretože nakladané zemiaky sú len všeobecné označenie nakladanej zeleniny. Letní obyvatelia často zhromažďujú nakladané uhorky z kríkov na konzerváciu a vracajú ich do brehov, predvádzajú hostí, takzvané uhorky. Avšak - toto je len nezrelé uhorky.

Existujú špeciálne odrody uhoriek, ktorých dospelé ovocie nemôže rásť viac ako 5 alebo 10 cm. Toto je skutočné uhorky. V tejto skupine existuje ďalšia podskupina odrôd s pripraveným plodom s veľkosťou nepresahujúcou 5-7 cm, ktoré sa nazývajú mini-okurky.

Niektorí letošní obyvatelia majú názor, že skutočné uhorky nakladačov sa môžu pestovať len v skleníku a pri absencii takejto štruktúry majitelia pokračujú v odstraňovaní nezrelé plody obyčajných odrôd na konzervovanie. Nezúfajte, pretože medzi mnohými uhorkami sú odrody určené pre otvorené terény. Budeme hovoriť o ich rozmanitosti a spôsoboch kultivácie.

Tajomstvo kultivácie uhoriek

Metóda pestovania korienkov, aj keď sú odrody určené pre otvorené terény, sa trochu líši od tradičných uhoriek. Skutočnosť je, že sú veľmi teplomilné a semeno, ktoré sa vrhne do studenej zeme, jednoducho nemôže vystúpiť. Okrovice môžu byť vysadené na lôžku zo semien alebo sadeníc, ale ak použijete prvú metódu, výsev by sa mal uskutočniť najskôr v júni. V tejto dobe je pôda dostatočne teplá. Lepšie pre sadenice na otvorenom teréne. Najlepšie je vysadiť na voľnom pozemku záhrady po zbere skoro zelene.

Je to dôležité! Spôsob výsadby semien a rastúcich sadeníc uhoriek je rovnaký ako u obyčajných uhoriek. Jediný rozdiel je v pohároch pre sadenice. Nakladačky na dobrú tvorbu koreňov vyžadujú väčšie poháre, napríklad 0,5 litra. Nech je nízka, ale najdôležitejšie je široká.

Mnohé odrody uhoriek určených na otvorené pôdy sa vyznačujú slabým rozvetvením. Avšak, sadenice v záhrade husto nemožno vysadiť. Optimálne na 1 m2 zariadiť 3 rastliny.

Pokiaľ ide o pôdu, mala by byť uvoľnená s kyslosťou 6-7 pH. Oblasť zeleninovej záhrady určenej na uhorky každých 5 rokov by sa mala oplodniť hnojom v množstve 10 kg na 1 m.2, Pred výsadbou sadenice vykopávajú zákop s hĺbkou bajonetu, spodok je pokrytý seno a používa sa minerálne hnojivo. Všetko je pokryté kompostom s hrúbkou 15 cm a pokrytou pôdou. Na výsledný puškový koláč kopanie otvorov, kde zasadil sadenice. Pri prvom podávaní koreňového systému sa do jamiek pridá humus.

Video zobrazuje vykládku uhoriek v otvorenom teréne:

"Moravian Gherkin"

Podľa charakteristiky tejto uhorky môže byť nazývaný kolega "parížskej uhorky". Rastlina je podobne navrhnutá pre otvorené terény a vyžaduje opylovanie včelami.

Medzi menej populárne odrody možno identifikovať mini-okurky "Red millet", "Mikado", "Obrusy - zem", "Nastya" Nemajú najhoršie vlastnosti a získali svoju popularitu v určitých kruhoch záhradníkov.

Uprednostňujte niektorý z uhoriek, nevyrábajte posteľ jedného druhu. Je lepšie pestovať na otvorenom území niekoľko druhov uhoriek s rôznymi dobami dozrievania. To umožní celé leto zber a rozhodovanie o vhodnejšom odrode pre domácu záhradu.