Hospodárstvo

Kŕmenie moriek doma

Hlavnou úlohou, ktorú si majitelia moriek stanovili, je vykrmovať ich na mäso. Je ľahký, zdravý spolu s diétnymi výrobkami. Mäso z Turecka nespôsobuje alergickú reakciu. Užitočné morčacie mäso pre ľudí bez ohľadu na vek.

Chovatelia hydiny, ktorí práve začali chovať túto hydinu, často čudujú, čo kŕmiť morky, čo môže byť dané a aké krmivá sú nežiaduce, čo by malo byť zloženie potravy. Nie menej otázok o normách kŕmenia dospelých a detí. Na pravidlách kŕmenia moriek doma sa pokúsime povedať čo najviac.

Aké sú najobľúbenejšie plemená morčacieho mäsa?

Koľko váži dospelý vták? Na túto otázku nikto neposkytne jednoznačnú odpoveď. Pre veľké množstvo produktov je potrebné vybrať správne nielen jedlo pre morky, ale aj určiť plemeno. Najčastejšie je vaša voľba zastavená na takýchto populárnych vtákoch:

 1. Severokaukazský bronz, pretože sú schopní žiť v akejkoľvek klímy. Otázka, koľko kilogramov dospelého morky dospelého pestovaného doma váži, možno odpovedať takto: pes - do 14 kg, morka do 8 kg.
 2. Biele široké breasted. Produktivita je vysoká kvôli rýchlemu prírastku hmotnosti. Tieto morky sú ľahké, stredné, ťažké. Dospelý muž s náležitým výkrmom môže získať až 25 kg, ženu do 10 rokov. Táto hydina je schopná prispôsobiť sa za akýchkoľvek klimatických podmienok. Je lepšie naplánovať porážku dospelých po dosiahnutí šiestich mesiacov veku: keďže rast sa spomaľuje, krmivo sa dostane do prázdnoty.
 3. Bronzová hrudník. Okrem mäsa: od morčacieka - 17-22 kg, samíc od 10 do 14 kg, môžete získať asi 120 vajec za rok. Hoci pestovanie pasienkov nie je pre nich. Pre toto plemeno je potrebné pripraviť voliéry.
 4. Moskva bronzová a biela. Tieto silné morky majú vysoký reprodukčný výkon. Pri správnej organizácii stravy tohto plemena moriek môžete vykrmovať muža na 13 kilogramov a žena na 7. Vtáky sú nenáročné, jedia tak suché jedlo, ako aj buržoáziu. Miera prežitia mláďat je vysoká.

Funkcie na kŕmenie

Teraz sa obrátime na otázku, ako krmiva správne a doma krmiť. Potraviny pre vtáky najčastejšie pripravujú samotní majitelia. Diéta sa musí diverzifikovať. Kŕmenie moriek doma má svoje vlastné vlastnosti a pravidlá:

 1. Rôzne potraviny by sa mali podávať aspoň trikrát, niekedy štyri. Večer podávajte suché jedlo: pšenica, ovos, jačmeň. V dennej zmrzliny.
 2. Pre mokré a suché podávanie upravte podávače. V prípade potreby je potrebné pridať suché potraviny. Pokiaľ ide o kaše, sú pripravené krátko pred kŕmením. Ak morky neumývajú vlhké jedlo úplne, nemôžete odísť. Sukulentná kaša môže spôsobiť otravu.
 3. Ženy, ktoré stimulujú produkciu vajec a možnosť získať oplodnené vajíčka, musíte zvlášť jesť. Okrem bežného jedla sa kŕmna dávka mení: kukurica sa zrnie, bielkoviny, minerálne doplnky, vitamíny skupiny B sa zavádzajú do kašou a do krmiva sa pridávajú dobré kvasinky, čerstvá strúhaná mrkva, repa a tekvice. Ako môžete vidieť, správne, výživné jedlo môže byť vždy varené vlastnými rukami.
 4. V lete, ak to umožňuje plemeno, je lepšie držať morky vo voľnom pásme. Sami nájdu to správne jedlo, je už dosť. Údržba a kŕmenie je zjednodušená, nie je potrebné nepretržite premýšľať o tom, aký druh návnad dávať hydine počas dňa.
 5. Chovatelia hydiny často uvažujú, koľko a aké druhy vtákov potrebujú v zime? V skutočnosti, rovnaké krmivo, ale bude musieť ďalej pracovať na zber sena, listy rôznych rastlín, suché žihľava. Toto všetko sa pridáva do kaše na zvýšenie nutričnej hodnoty krmív a jeho opevnenia. V zime nezabudnite pridať jemne nasekané borovicové ihly alebo smrek.

Ako môžete vidieť, kŕmenie moriek doma, ak dodržiavate pravidlá, je celkom prijateľné.

Čo má tráva prínos

Hovoríme o tom, ako kŕmiť tohto hrdého vtáka. Noví majitelia stáda majú záujem o to, či je tráva potrebná v strave vtákov. Tuk a zelenina musia byť podané morky. Jej ponuka už ponúkajú trojdňové kurčatá. Zelení sú jemne nasekané a vstrekované do kaše. Deti, najmä ako zelená cibuľa - najlepšie liečiť.

Je to dôležité! Cibuľa sa pridáva do kaše počas ranného kŕmenia.

Čo iné zo zelených záhrad môže byť kŕmené:

 1. Šípky cibule, cesnak.
 2. Zelné listy, kopr.
 3. Šalát, petržlen.

Keď sú líšky staré mesiace, tráva je zavesená v zväzkoch. Dvojmesačné domáce zvieratá môžu pasťať na vlastnú päsť. Prakticky všetka užitočná tráva, ktorá môže byť daná týmto vtákom, rastie na záhrade.

Na obrázku sú užitočné rastliny.

Morky sú radi, že jedia divokej trávy, veľké znalosti púpava, ďateliny, quinoa, woodlice. Pelyň je potrebné na stimuláciu zažívacieho procesu.

Ak sú v blízkosti rezervoáre, potom sa k kašu môže pridať kačica, rdest je skladom mikroelementov.

Varovanie! Nasledujúci obrázok zobrazuje divoké bylinky, ktoré sú zakázané pri kŕmení celého krčmového kmeňa.

Optimálne krmivo pre morčacie

Kŕmenie moriek doma by sa malo brať vážne. Krmivo pre morky by sa malo skladať z obilnín a strukovín, pohánky, ovsa, jačmeňa, obilných zŕn. Obilniny dodávajú vták až do 70% bielkovín, tukov a bielkovín. Doplnenie aminokyselín môže byť zavedením stravy jedla a jedla do stravy.

Fosfor, vápnik, živočíšne bielkoviny vo výžive krmiva, počas kŕmenia sú potrebné ako vzduch. Preto ako súčasť potrebného krmiva:

 • mäso a kosť a mäsová múčka;
 • ryby a krvná múčka.

Suché a šťavnaté (vlhké) potraviny obsahujúce vlákninu sú potrebné pre dospelých. Sú vo veľkom množstve v seno, slame.

Varovanie! Slámové a slané krkovičky nemožno podať: trávenie je rozbité. Je lepšie zaviesť čerstvé zeleniny.

Potravinové morky potrebujú vyvážiť. V strave je potrebné poskytnúť potraviny, ktoré obsahujú veľa tuku. Ak chcete získať šťavnaté a jemné morčacie mäso, musíte pridať do kaše:

 • rastlinný olej;
 • žalude;
 • tuk;
 • vlašské orechy.

Video o tom, ako udržiavať a ako kŕmiť morky: //www.youtube.com/watch?v=rE0Etj6cguI

Denná strava

Vykrmovanie moriek by malo byť správne, najprv sa týka denného stravovania. Napríklad každý deň 1 vták by mal dostať 280 gramov rôznych krmív. Tabuľka zobrazuje vyvážené normy pre kŕmenie moriek od 1 dňa veku. Ukazuje, koľko krmnej hydiny by malo dostať na plný rozvoj.

Varovanie! Je potrebné sledovať stav husíka u moriek v každom veku, jeho pretekanie je plné negatívnych dôsledkov.

Kedy vykrmovať

Chovatelia hydiny musia vedieť nielen ako správne kŕmiť morky, ale aj znaky výkrmu pred porážkou. Môžete variť hydinu na mäso od 4-5 mesiacov, keď je hmotnosť najmenej 8-10 kg. Mali by dostať kompletnú diétu a mali by byť v správnych podmienkach.

Keď ste načrtli vták na porážku, musíte začať kŕmiť veľa potravy aspoň mesiac. Najčastejšie sa masové zabitie uskutočňuje v auguste až októbri. Morský domáci turečtí trávia viac času na pastve, nasýtia telo vitamínmi a stopovými prvkami. Pri výkrme mäsa sú uprednostňované krmivá a zmesi múky.

Koľko moriek by malo jesť v tomto období na jednu hlavu: zvyčajne 800 g krmiva vrátane kaše.

Varovanie! Vykostené kríky by nemali byť príliš tučné - kvalita mäsa sa stráca.

Nie je nutné používať hotové krmivo, môžete si samostatne pripraviť výživnú zmes z:

 • zrná, rezané zeleniny;
 • repa, mrkva, listy kapusty;
 • tvaroh, mlieko;
 • zmesi múky:
 • čerstvý odpad z rýb, mäsa, vajec.

Niektorí chovatelia na výkrm násilne kladú špeciálne varené knedle, knedle do zobáka vtáka. Vtáky ich môžu jesť v gramoch 250. Táto technika nie je taká jednoduchá, vyžaduje skúsenosti. Začiatočníci, ktorí sa len začínajú učiť základy pestovania a výkrmu, je lepšie túto možnosť nevyužívať.

Je to dôležité! 3-5 dní pred zabitím je hydina obmedzená v pohybe, držaná v malých perách.

Okrem jedla musia mať vždy čistú vodu.

Predtým, ako vyrazíte na morku, zostane 12 hodín v tmavej miestnosti, jedlo nie je dané a zalieva veľa.

Namiesto záveru

Noví chovatelia hydiny robia veľa chýb pri pestovaní moriek. Naše tipy vám pomôžu vyhnúť sa:

 1. Morky v každom veku by sa mali držať oddelene od inej hydiny.
 2. Predtým, ako dostanete živé bytosti, mali by ste pripraviť miesto, kde by mohli žiť, zásobovať na inventári.
 3. Zistite, koľko krmív potrebujete na nákup.
 4. Turecko a dospelí kŕmia rôznymi spôsobmi.

Ale čo je najdôležitejšie, musíte vypočítať svoju vlastnú silu. Presvedčený - dopredu as pesničkou!

Pozrite si video: Kŕmenie kačíc (Február 2020).

Загрузка...