Záhradníctvo

Zalievanie paradajkových sadeníc

Výťažnosť rajčiakov a iných zeleninových plodov priamo závisí od správnej starostlivosti. Jednou zo zložiek starostlivosti o paradajky je ich zavlažovanie. Nie veľa záhradníkov vie, že príliš hojné zavlažovanie pre rastliny čeľade hniezda je ešte nebezpečnejšie ako sucho - to vedie k plesňovým ochoreniam paradajok, hnilobných kríkov, krakovania ovocia.

img "alt =" Ako sa voda sadenice paradajky: ako často a ako "src =" poliv-rassadi-pomidorov.jpg ">

Ak sa chcete dozvedieť, ako sa vysadiť sadenice paradajok, čo potrebujete vedieť o týchto rastlinách, aby ste ich nepoškodili - v tomto článku.

Frekvencia zavlažovania

Ako často vodné sadenice paradajok v mnohých ohľadoch závisí od veku rastlín. Samozrejme, dôležité faktory sú zloženie pôdy, klimatické a poveternostné podmienky, rôzne rajčiny, ale vek sadeníc stále zohráva významnú úlohu pri určovaní plánu zavlažovania.

Koreňový systém mladých rastlín, rovnako ako ich potreba vody, je podstatne menšia ako korenie dospelých kríkov, ktoré dosiahli maximálnu výšku. Súčasne sú mladé sadenice paradajok, ktoré zomrú rýchlejšie kvôli nedostatku vlhkosti, pretože jej slabé a malé korene sú blízko k povrchu. A korene dospelých paradajok môžu ísť hlboko do zeme vo vzdialenosti asi 150 cm - tak veľa vlhkosti je takmer vždy tam, rastlina môže žiť bez zalievania na chvíľu.

Takže môžete určiť nasledujúce pravidlá pre zalievanie sadenice paradajok v rôznych fázach svojho "života":

 1. Potom, čo bola pôda na siatie osivo rajčiakov pripravená a hojne napojená, v nej boli zasiate klíčené semená. Semená sa instilujú tenkou vrstvou suchého podkladu, pokryjú sa filmom a zostanú v tejto polohe, až kým sa nezobrazia prvé výhonky. V tomto časovom období nie je potrebné, aby sa voda v kontajneroch a sadoch všeobecne vôd.
 2. Keď sa objavili prvé výhonky, filmový obal sa odstránil a po 2-3 dňoch prešiel, výsev zelených klíčkov by mal byť masívny - všetky semená, alebo väčšina z nich, klíčia a tenké slučky sa objavujú nad zemou. V priebehu tohto obdobia, citlivé sadenice nemožno napojiť - ich korene ľahko vymývať z pôdy. Ak je pôda v sadeniciach príliš suchá, môžete starostlivo postriekať sadenice sprejovou fľašou alebo malou kanvicou na vnútorné kvety.
  img "alt =" Ako sa voda zo semenáčikov paradajok: ako často a ako "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 755_2.jpg ">
 3. V štádiu objavenia sa prvého páru pravých listov sa sadenice paradajok napojia podľa potreby - keď sa pôda v kvetináčoch stáva suchou a má kôru. Napriek zavlažovaniu používajú striekaciu pištoľ a zavlažujú iba zem medzi rajčiaky a snažia sa, aby sa samotné jemné kríky nezasypali.
 4. Po vyklíčení dvoch alebo troch pravých listov sa sadenice paradajok otáčajú. Dva alebo tri dni pred touto udalosťou, spolu s zavlažovaním, robia prvé hnojenie hnojivami. To prispeje k zmäkčeniu pôdy, uvoľní nasýtenú pôdu - sadenice sa ľahko odstránia z krabičiek a ich korene nebudú ovplyvnené pri potápaní. img "alt =" Ako sa vysadiť sadenice paradajok: ako často a ako "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 688_3.jpg ">
 5. Po potápaní paradajky nemusia byť napojené po dobu 4-5 dní. Dokonca aj vtedy, keď sadenice vyzerajú pomalé a choré, nemusia byť počas tohto časového obdobia napojené. Zavedením vody do pôdy zahradník ďalej komplikuje prispôsobenie rajčiakov novým biotopom.
 6. Po piatich dňoch môžete začať vodiť rajčiaky v štandardnom vzore, primárne so zameraním na suchosť pôdy v kvetináčoch. V priemere by sa zavlažovanie Bush malo vykonávať aspoň raz za týždeň, niekedy zalievanie sadeníc bude musieť byť dvakrát týždenne alebo desať dní. Tu veľa závisí od teploty a vlhkosti vzduchu v miestnosti sa sadenice, rovnako ako od množstva a intenzity slnečných lúčov vysušenie pôdy.
  img "alt =" Ako sa voda zo semenáčikov paradajok: ako často a ako "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 30_4.png ">
 7. Keď sadenice paradajok dosiahnu požadovanú výšku, získajú pevnosť (asi 1,5-2 mesiacov po zasiatí semien), prenesú sa na trvalé miesto: v skleníku alebo na záhrade. Pred transplantáciou rajčiakov sa na pár dní hojne zalievajú - to pomôže odstrániť korene zo semenáčikov z hrnca bez toho, aby ich poškodili.

Čo a ako sa voda paradajky

Zavlažovanie sadenice rajčiakov je potrebné nielen včas, ale musí byť vykonané aj správne.

Najprv musíte dodržať nasledujúce požiadavky na vodu, ktorá sa používa na vyprázdňovanie rajčiakov:

 • teplota vody by nemala byť nižšia ako 20 stupňov. Optimálna hodnota je 23 stupňov Celzia. Ak chcete zavlažovať paradajky so studenou vodou, sadenice začnú ublížiť, v prvom rade, je plná infekcie rastlín s neskoro blight.
 • Najviac zo všetkého pre napájanie paradajok vhodné dažďové alebo tavné vody. Prinajmenšom by sa mala používať taká voda, kým sú sadenice malé - takže paradajky budú oveľa zdravšie, listy a vaječníky sa vytvoria rýchlejšie, keby sa stali silnými a silnými.
 • Iba mäkká voda je vhodná na zalievanie paradajok. Kvapalina z kohútika je zle vhodná na zavlažovanie sadenice paradajok - obsahuje príliš veľa nečistôt, čo spôsobuje, že je ťažké a nevhodné pre rastliny. Môžete zmäkčiť vodu varením - táto možnosť je vhodná pre sadenice paradajok. Keď rastliny rastú a presunú sa do skleníka alebo lôžok, bude problematické vriec takýchto objemov vody. V takomto prípade môže byť voda jednoducho brána niekoľko dní a vyzdvihnúť ju v nádržiach alebo sudoch.
 • Je lepšie vykonať všetky horné obväzy a krmivá z paradajkových pútok spolu s zavlažovaním, preto sa hnojivá alebo stimulanty musia riediť vodou.

Nemenej dôležité ako, ako a ako priniesť životnú vlhkosť pod kroviny rajčiakov. Tu hlavnou vecou nie je namočiť stonku a listy rastlín, pretože môžu ľahko vyzdvihnúť hubovú infekciu v dôsledku nadmernej vlhkosti a hypotermie, alebo kvapkami na listoch sadeníc budú horieť príliš jasné slnečné lúče.