Záhradníctvo

Semená uhorky holandský výber

Uhorky sú ulovené nielen pre ich chuť, ale aj pre ľahkú kultiváciu. Tieto plodiny nevyžadujú komplexnú starostlivosť, špeciálnu pôdu a niektoré špeciálne podmienky - rastú na obyčajných lôžkach alebo v skleníkoch. Každý záhradník, ak je to žiaduce, dokáže zbierať semená zo svojich vlastných pestovaných uhoriek, a preto nevynakladá peniaze na semená. Ale táto metóda nie je vhodná pre tých, ktorí milujú nezvyčajné, exotické odrody a čakajú na bohaté úrody.

Ak chcete získať najlepšie uhorky, musíte si kúpiť semená hybridov.

Pôvod hybridnej uhorky

Hybridy sú potomkami niekoľkých krížených odrôd. Pre výber kvalitnej hybridnej uhorky potrebujú roky vedeckej práce, ročné pestovanie krížených plodín. Iba v generácii 5-10 chovatelia dosahujú najlepšie výsledky - tie hybridné rastliny, ktorých semená budú uvedené na trh.

Takú tvrdú prácu a určuje vysoké náklady na hybridné semená. Zvyčajne je ich cena niekoľkonásobne vyššia ako náklady na vysokokvalitné uhorky.

Mnoho krajín sa dnes zaoberá výberom, na domácom trhu nájdete semená nemeckého, čínskeho, japonského a samozrejme holandského pôvodu.

"Holandský" sa objavil v Rusku pred zvyškom hybridy a dodnes je najpopulárnejším medzi poľnohospodári a záhradkármi.

Takáto požiadavka je odôvodnená, holandské uhorky majú množstvo výnimočných vlastností a vlastností.

Prečo sú "holandské" - najlepšie

Názov "najlepších" holandských hybridov dostal z mnohých dôvodov, z ktorých najdôležitejšie sú:

 1. Dobrá adaptácia na miestne klimatické podmienky. Na rozdiel od "Ázijcov" sú semená z Európy viac prispôsobené teplotnému režimu ruských regiónov. Okrasné semená sú vytvrdené a dokážu vydržať teplotné rázy a kvapky.
 2. Rastliny sú odolné voči väčšine chorôb charakteristických pre uhorky. Semená sú spracované a plne pripravené na výsadbu v zemi.
 3. Najčastejšie sa vajíčka holandských uhoriek objavujú v klastroch - z jedného uzla rastú 5-10 ovocných plodov.
 4. Vysoký výnos hybridov zabezpečil ich odolnosť voči vonkajším faktorom.
 5. Chuť "holandský" v žiadnom prípade menej ako ruské odrody. Hybridné uhorky je možné použiť na šaláty a na konzerváciu.
 6. Nedostatok horkosti. V uhorke sa objavuje horká chuť kvôli porušeniu podmienok teploty vody. A holandské hybridy sú úplne zbavené enzýmu, ktorý je zodpovedný za horkosť, takže tieto uhorky nie sú nikdy horké.
 7. Rýchle dozrievanie. Obe rané aj neskoré odrody holandského chovu sa vyznačujú rýchlym dozrievaním plodov. V priemere obdobie od výskytu prvých letákov až po dozrievanie uhoriek je asi mesiac.
Je to dôležité! Jedinou nevýhodou holandských hybridov je nedostatok semien vhodných na ďalšie pestovanie. Semená vnútri hybridy, najčastejšie nevyklíčia, a ak sa ich vaječník objaví, uhorky porastú v dôsledku genetických väzieb.

Materiál z zakúpenej tašky je úplne pripravený na pestovanie, semená nepotrebujú ďalšie spracovanie a tvrdnutie.

Všetky tieto charakteristiky naznačujú vysokú kvalitu holandských semien.

Klasifikácia hybridov

Podmienky pestovania uhorky sa líšia v stupni otvorenosti pôdy. V prípade skleníkových plodín je opeľovanie dôležitým faktorom, lepšie je pestovať uhorky, ktoré nevyžadujú opeľovanie v skleníkoch. Sú to parthenokarpické a sebaopelizované druhy. Medzi holandskými semenami prevažujú takéto druhy hybridy, takže sa môžu pestovať ako v skleníkoch, tak v otvorenej záhradke alebo v teréne.

Nasledujúca klasifikácia, na ktorú je potrebné venovať pozornosť pri nákupe semien, je doba dozrievania. K dispozícii sú:

 • skoré odrody;
 • v polovici;
 • s neskorým dozrievaním.
Tip! Pri výbere semien je potrebné brať do úvahy, že včasné zrelé odrody sa líšia v krátkodobom ovocení, ale prvé uhorky sa objavia rýchlo. Ak je dlhodobé ovocné obdobie dôležité pre záhradníka, je lepšie uprednostňovať semená strednej sezóny alebo neskorých odrôd.

Posledná delenie odrôd sa vykonáva v závislosti od účelu uhoriek, sú tu:

 1. Šalátové uhorky, ktoré sa konzumujú čerstvé.
 2. Chytanie a ochrana sú dobre znášané pri kontakte so soľankou a tepelným ošetrením.
 3. Univerzálne odrody sa môžu konzumovať surové alebo konzervované.

Funkcia holandských šalátových uhoriek

Najlepšie uhorky na šaláty sú holandské. Je ľahké odlíšiť tieto odrody podľa zrelého ovocia - uhorky rastú dlho, majú pretiahnutý tvar. Kôra uhorky je tenká a jemná.

Na jeho povrchu sa často vyskytujú vzácne pahorky a biele hroty. Buničina šťavnatá uhorka s charakteristickou chuťou a vôňou. Vo vnútri ovocia môžete často vidieť malé semená. Mnoho hybridy hybridných uhoriek sa ukáže dobre v marináde, aj keď sa nemôžu zachovať na zimu.

"Agate"

Jedným z najlepších hybridov určených na čerstvú konzumáciu je "Agat". Zariadenie je vytvrdené z mnohých chorôb, líši sa v priemernej zrelosti, prispôsobenej klimatickým podmienkam stredného Ruska.

Hybridné ovocie má dobré vlastnosti produktu, uhorky rastú krásne a majú dobrú trvanlivosť. Dĺžka zelených listov je 45 cm a hmotnosť je 250 gramov. Koža je jemná, hladká, bez trní a horkosti. Chuť uhorky šťavnaté, voňavé.

Je potrebné zasadiť semená v apríli až máji, čo sa môže robiť tak v otvorenom, ako aj v uzavretom priestore, pretože hybrid patrí medzi parthenokarpické a nevyžaduje opeľovanie.

Kríky sú silné rastliny, dosahujú výšku 2,5 metra, chumáč vaječníkov. To poskytuje vysoký hybridný výnos - zo štyroch kríkov môžete získať až 11,5 kg uhoriek.