Hospodárstvo

Prevodník krížencov chovných chovov: popis a charakteristiky

Morky sa už dlho bezpečne usadili na mnohých osobných pozemkoch. To nie je prekvapujúce. Veľmi málo ľudí odmietne chutné diétne mäso. Pestovanie moriek doma nie je tak jednoduché, takže chovatelia vždy snívali o plemenách, ktoré dávajú nielen vajcia, ale aj veľa mäsa v krátkom čase. Kanadskí chovatelia dostali takéto vtáky. Meat cross Highbird sa s istotou usadil na ruských farmách. Rusi dokonca prišli so zábavným menom pre plemeno, krížom konvertora, indostrausom. Môžete si byť istí tým, že sa pozriete na fotografiu tohto úžasného vtáka:

Čo je kríž

Pri chove akéhokoľvek vtáctva, chovatelia a chovatelia sa zastavia na nejakej línii. Z tejto voľby vyberte najlepšie exempláre moriek vo všetkých ohľadoch. Najdôležitejšie je, že kvalita dospelých vtákov by mala byť zdedená vtáčikmi. Linky môžu byť v rámci rovnakých alebo rôznych plemien. Keď sú krivky prekročené, získajte plemeno. Rovnaké techniky boli použité pri chove plemena ťažkého krížového Highbridného konvertora.

Je to dôležité! Kríž sa nazýva dospelými vtákmi a mladými zvieratami z nich.

A toto plemeno určuje rozmanitosť moriek, ktoré sa získajú pri prekročení vtákov bez rodokmeňa pomocou výberu.

Popis moriek

Výhonky moriakov - moderných hybridov, čoraz viac dobývajú obyvateľov Ruska. Nemenej populárne sú krížové konvertory v komerčných farmách.

Tento kríž je hybridný kanadský chov. Pre kríženie použité:

 • Bronzové morky s širokým brezom;
 • Biele holandské morky.

Vyčnievajte cez široký prsia. Zobák je silný s jasne červenou náušnicou. Napriek malej hlave sa vyznačujú svalnatosťou a pohyblivosťou. Morky a krížené chrobáky majú biele perie. Muž vyniká mimoriadnou krásou. Ak odhodí svoj chvost, potom sa pred jeho očami objaví obrovská guľôčka.

Varovanie! Pooh samec Heavy Cross Highbrid, cenený, je zbieraný, pretože je mäkký a ľahký.

Plemeno moriek ťažkého kríža sa vyznačuje schopnosťou dobyť výšku 2 metre. Sú to aj dobrí bežci, môžu dosiahnuť rýchlosť až 45 km / h.

Vysokorýchlostný morčací konvertor s primeranou starostlivosťou a plným kŕmením môže niesť približne päťdesiat veľkých vajec. Ženy stredného kríža sú plodnejšie, zvyčajne majú až 80 vajec.

Vzhľadom na povahu vtáka pokojný, internecine boje zriedka zariadiť. Ale s ostatnými domácimi hydinárskymi dvormi sa nie vždy stretnete. Odborníci odporúčajú udržiavať hospodárske zvieratá v samostatnej komore, ktorá je oplotená od ostatných hostí kovovou mriežkou. Okrem toho by veľké vtáky plemena nemali byť umiestnené v rovnakej miestnosti s dospelými. To je tiež napísané v revízii milovníkov hydiny.

Charakteristika plemena

Varovanie! Konvertor moriakov - najlepšie možnosti nielen pre malé súkromné ​​farmy, ale aj pre chovateľov.

Majú veľa výhod:

 1. Môžu žiť v akýchkoľvek regiónoch Ruska bez ohľadu na podnebie.
 2. Kurčatá hybridný konvertor prakticky nezabudnite, ak sú pre nich vytvorené podmienky.
 3. Veľký výnos mäsa: dospelý ťažký krížový kríž - do 22 kg, morčacie - do 12 kg.

Nenáročné vtáky v oblasti pestovania získali popularitu pre krásnu prezentáciu hotového výrobku. Vždy existujú kupujúci a mŕtve telá vtákov sú ochotne odobraté do reštaurácií.

Obsahuje rastúce morky

Morky Cross Hybrid, akonáhle sa dostane teplejšie (od jari do jesene) obsahujú na ulici. Pre nich sú špeciálne vyrobené perá: lucerna, ďatelina, vetch, hrach alebo iná rýchlo rastúca tráva sa zasielajú po celej ploche. V zime sú vtáky držané v uzavretých perách, piliny sú položené na podlahe, pretože morky nôh netolerujú.

Kŕmenie v rôznych obdobiach roka

Na kŕmenie moriek v lete používajte:

 • pšenica a kukurica;
 • jačmeň a ovos;
 • zelené a špeciálne krmivo.

Pri varení krmiva pre morky ťažký krížový konvertor, snažte sa zvýšiť jeho nutričnú hodnotu kvôli zelenej cibule, púpava listy, žihľava. Vtáky dávajú prednosť veľkému množstvu zelene, aj keď sú v dosahu.

Varovanie! Vtáky by mali mať vždy čerstvú vodu. Pre mladistvých by nemali byť pijári hlbokí, najmenšie zmáčanie peria môže spôsobiť smrť.

V zime by krmivo malo obsahovať gaštany, žaludy, rôzne druhy zeleniny, drvené ihly. V priebehu roka sú potrebné minerály a vitamíny pre morky so zvýšenou precocitou a rýchlym prírastkom telesnej hmotnosti. Zriedka, ale stále existujú prípady, kedy krížový hybridný krížový konvertor, vybraný vo Francúzsku, získal rekordnú hmotnosť 30 kg.

Tip! Turecká hydina je potešená mliečnymi výrobkami a pohánkou pohánkou.

Aby mohli deti dorastať zdravé, jedlo musí obsahovať kriedu, vaječné škrupiny, mäsovú a kostnú múčku.

Hodnota mäsa

Veľká pozornosť sa vo výkrme venuje morom, pretože hlavné percento mäsa, ktoré dostávajú, je z nich. Vo veku štyroch mesiacov hybridný konvertor morky má hmotnosť približne 7 kg.

Pri dodržiavaní pravidiel starostlivosti a kultivácie poskytuje plemeno moriek vysokokvalitného konvertora s vysokým krížom šťavnaté, jemné mäso. Ak porovnáme charakteristiky zloženia hotového výrobku s inými plemenami, potom je oveľa cennejšie pre konvertory. Obsahuje:

 • stopové prvky, vrátane antioxidantového selénu;
 • vitamíny skupiny B.
Varovanie! Mäso nespôsobuje alergie, považuje sa za diétny produkt.

Starostlivosť o vtáky

Starostlivosť o morky nie je tak ťažké, hlavnou vecou je dodržiavať pravidlá:

 1. Priestranná, teplá izba je potrebná. V zime by mala byť aspoň + 18-20 stupňov.
 2. Miestnosť musí byť vetraná, aby sa zabránilo stagnácii amoniaku, prievan je neprijateľný.
 3. Suché podlahové piliny, slama alebo rašelina. Podstielka sa mení aspoň raz týždenne.
 4. Na jednom štvorec nie je viac ako 2 vtáky.
Je to dôležité! Kríženec krížencom vyžaduje náročné osvetlenie. V zime je potrebné osvetlenie na zvýšenie denného svetla na 14 hodín.

Ako sa vyhnúť chorobám

Napriek tomu, že sa u moriek krížencov Highbross zriedka vyskytujú choroby, preventívne opatrenia nezasahujú:

 1. Pridávanie vitamínov, minerálov do krmiva.
 2. Udržiavanie správnych podmienok v dome.
 3. Umytie v dome a misky s dezinfekčnými roztokmi, vápna z vápna. Tieto postupy sa vykonávajú v lete, keď sú morky na pasienku. Po dezinfekcii bude miestnosť na vzduchu najmenej 4 dni.
 4. Jedlo sa pripravuje bezprostredne pred kŕmením. Pitná misa by mala byť čistá, rovnako ako voda v nej.
 5. Je potrebná denná kontrola v teréne.
Varovanie! Ak sa zaznamenajú najmenšie odchýlky v správaní, vták sa presunie do samostatnej miestnosti.

V opačnom prípade choroba pôjde aj na iné domáce zvieratá. Nezabudnite kontaktovať veterinára.

Poľnohospodári prehliadajú hydiny

Oksana, 48, Novosibirskská oblasť Hybridam, ktorá sa nedávno zúčastnila. Doteraz, ako sa hovorí, experimentujem s jedlom aj s pasením. Chcel by som si všimnúť, že kúpené krkovičky zodpovedajú ich názvu - ťažký kríž Victor, 63 rokov Neryungri Keď som mi dal morku, obával som sa, že nebude prežiť. Ale nič, naše ťažké mrazy sa nestarajú, pretože mám teplý dom vtákov. Egor, 54 rokov starý moskovský región. V plemennom konvertorovi bol sklamaný. Niečo sa pokazilo. Z 5 kúpených detí prežilo len jedno. Možno, že som nebol tak zdvorilý? Anastasia, 50 rokov, región Irkutsk. Moji prevádzači ma potešili: muž vo veku 18 týždňov vážil 25 kg. Poslal som fotku svojim príbuzným - boli to dlho prekvapení. Mäso je báječné. Toto nikdy nejedlo. Budem pokračovať v chove vysokých krížencov!