Záhradníctvo

Pepper Bonet

Skutočný južan, milovník slnka a tepla, sladká paprika, sa už dávno usadil v záhradách a zeleninových záhradách. Každý záhradník, pokiaľ je to možné, sa snaží získať úrodu užitočnej zeleniny. Mimoriadne pýchou sú záhradníci, ktorí dostávajú skorý zber. Riadne vybraná odroda poskytne túto príležitosť.

popis

Rozmanitosť papriky Boneta je skoro zrelá, 85 až 90 dní prechádza od klíčenia až po prvé ovocie. Semená na sadenie je potrebné zasielať vo februári. Pôdna zmes pre sadenice Boneta korenie tvorí z pôdy, humus, rašelina. Môžete pridať 1 polievkovú lyžičku. lyžica popola na 1 kg pripravenej pôdy. Rozložte pôdu v nádobách, v ktorých budete pestovať sadenice, studne, semená rastlín. Nevhlbujte hlboko, maximálne o 1 cm. Utiahnite ho fóliou alebo krytom so sklom. Pri teplote +25 stupňov sa prvé výstrely objavia za týždeň. Rozmanitosť bonetov je charakterizovaná vzhľadom na priateľské hromadné výhonky. Pokiaľ ide o teplotu a svetelné podmienky, získajte silné odrodové semená Boneta, ktoré budú v máji pripravené na transplantáciu na otvorenom teréne alebo v skleníku.

Po cibuľke, uhorky, tekvica, kapusta, mrkva a cukety papriky rastú najlepšie. Po rajčiakoch, baklažánoch, zemiakoch spravidla nedosahujú slušnú úrody. Pepper Bonone rastie na 50 - 55 cm. Bush je silný a silný. Schéma výsadby tejto odrody je 35x40 cm, 4 rastliny na 1 m2 Kroviny sa nevyhnutne zaväzujú, inak sa nemôžete vyhnúť pretrhnutiu vetví s ovocím. Na fotke Bonetova trieda:

img "alt =" Bonet "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 34_2.png "style =" šírka: 488px; výška: 650px; "/>

Pravidelná starostlivosť o papriky - je zalievanie, uvoľňovanie a kŕmenie. Na zavlažovanie nepoužívajte studenú vodu. Najvhodnejšia teplota teplej destilovanej vody +25 stupňov. Uvoľnenie je tiež povinným rituálom v starostlivosti o papriky. Peppers potrebujú pravidelné kŕmenie. Po vysadení sadeníc do zeme po 2 týždňoch strávte prvé kŕmenie dusíkovými hnojivami. Zariadenie tak zvýši zelenú hmotu a vyvinie koreňový systém. Počas obdobia plodenia je potrebné kŕmiť fosfátovými hnojivami. Je lepšie krmiť vtákov na kŕmenie. On trvá na týždni a potom sa zriedi vodou 1:10. A je veľmi dobré použiť mulčovanie. Uličky sú pokryté slamou, kosenou trávou bez semien, pilín alebo rašeliny. Cieľ: znížiť rast burín udržať vlhkosť, čo je obzvlášť dôležité v teple. Niektoré tipy na pestovanie papriky sa zobrazujú vo videu:

Prvé ovocie odrody Bonet sa objaví v júli. V technickej zrelosti sú slonovinovo alebo mierne zelenkavo-biely, v biologickej zrelosti sú oranžové alebo jasne červené. Forma - lichobežník. Hmotnosť plodov odrody Bonet od 70 do 200 g má 3 až 4 komory, hrúbka ovocných stien je 6 až 7 mm. Plody triedy Bonet lesklé, husté. Dobre znášaná doprava. Produktivita: od 1 štvorcového metra môžete získať 3,3 kg papriky. Ovocie s príjemnou, jemnou vôňou a pepřovou arómou je vhodné na univerzálne použitie pri varení: v prvej a druhej kuchyni, v šaláte, na mrazenie a zber v zime. 50 až 80 percent vitamínov sa skladuje v spracovaných paprikách.

Čerstvá paprika - sklad vitamínov a mikroelementov, obnovenie a omladenie tela, zlepšenie stavu pokožky, vlasov, nechtov, zmierňovanie depresie. Zlepšenie chuti do jedla a trávenie, korenie obsahuje vlákno. Nízky obsah kalórií je 24 kalórií na 100 g výrobku. Použitie korenia v potravinách môže znížiť tlak, znižuje krv, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Kto má nízky tlak, môžete použiť zeleninu, ale opatrne.

recenzia

Alena Isaeva, 37 rokov, Saransk, sa splní starý sen. Kúpil si dom v obci s veľkým pozemkom. Urobil som to, čo som dlho chcel: zasadil som mnoho, mnoho rôznych paprík. Bol som spokojný s odrodou Bonet od českých výrobcov osív. Čoskoro. Ovocie jemne zelené. A čo je najdôležitejšie, veľmi chutné, chrumkavé a šťavnaté. Používa sa na výrobu boršče a šalátov Galina Savukh, 51, Izhevsk Dobrá spoľahlivá trieda Boneta. Plody nezvyšovali, ale bolo veľa. Pri technickej zrelosti je ovocie mierne zelené, takmer biele. Ale chuť je celkom slušná. Nie je horká. Skvelé pečené papriky. Zaujímavosťou je, že plody rastú kužeľovito nahor a nie sú oporné, ako obvykle. "Faina Semenová, 70, Orlov Zvončeky papriky sú obzvlášť dobré pre zdravie. Pestujeme mnoho rôznych odrôd. Po prvýkrát som sa pokúsil o to, aby som pre mňa založil nový sladký korenie. Zasadené v skleníku s paradajkami a baklažánmi. Mám obrovskú úrodu. Postupne dozrieval. Popisná odroda Bonet true.

Pozrite si video: Scotch Bonnet Peppers Explained. (August 2019).