Záhradníctvo

Okurka Miranda

Nedávno, veľa záhradníkov pri nákupe semien uhoriek venovať pozornosť skorým hybridom a odrôd. Toto všetko je dôsledkom skutočnosti, že väčšina tých, ktorí rád tvrdo pracujú na lôžkach v našej krajine, žije v oblastiach s vysoko rizikovým poľnohospodárstvom. V máji sa môže v niektorých oblastiach zhoršiť počasie a sadenice uhoriek neprežijú mráz. Dnes budeme hovoriť o hybridy uhoriek "Miranda" a jeho vlastnosti.

Všeobecný opis uhorky "Miranda"

Uhorky "Miranda" - všestranný hybrid, ktorý osloví mnohých záhradníkov. Nižšie uvádzame podrobný opis v tabuľke, podľa ktorého bude ľahké si vybrať.

Tento hybrid bol chovaný v 90. rokoch minulého storočia v moskovskom regióne a v roku 2003 bol zaradený na ruskom registri pre pestovanie v siedmich regiónoch. Môže byť odporúčané pre výsadbu v južných oblastiach. Hybridné "Miranda" má veľa výhod, odborníci odporúčajú, aby ho pestovali v malých oblastiach.

img "Miranda" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 753_1.jpg ">

Od dnešného dňa je veľké množstvo odrôd a hybridy uhoriek prezentované v obchodných regáloch, je často ťažké si vybrať. Zahradníci vyberajú rovnakú odrodu a rastú z roka na rok. Ale vždy chcete urobiť rozmanitosť a vyskúšať nové druhy uhoriek. Podrobná tabuľka s opisom základných parametrov hybridnej uhorky Miranda s tým pomôže.

stôl

Okurka "Miranda" - ultra rýchly hybrid, je známy svojou vysokou výťažnosťou.

vlastnosť

Popisná odroda "Miranda"

doba zrenia

Ultra-rýchly, 45 dní

Typ opeľovania

parthenocarpic

Popis ovocia

Zelentsy valcovitého tvaru dlhé 11 centimetrov bez horčice s hmotnosťou do 110 gramov

Odporúčané pestovateľské oblasti

Stredná Čierna Zem, Severný Kaukaz, Stredná Volga, Severná a Severozápadná oblasť, Volga-Vyatka a Centrálne regióny

Odolnosť proti vírusom a chorobám

Cladospyróza, múčnatka, fusárium, olivová škvrna

Použitie

univerzálne

produktivita

S štvorcovým metrom 6,3 kilogramu

Zvláštnosťou hybridy uhoriek "Miranda" je, že sa môže pestovať v skleníkoch. Z tohto dôvodu môže byť hybrid úspešne pestovaný v severných oblastiach. Môžete pestovať uhorky tejto odrody na juhu, ale najčastejšie na Stavropol a Krasnodar Territories, rovnako ako na Kryme nepoužívajú skleníky a filmové prístrešky. V pestovaní hybridy "Miranda" existuje množstvo funkcií.

Vyrastá

Pri pestovaní uhoriek v severných oblastiach sa najčastejšie používa metóda sadenia. Pri nákupe hybridných semien je potrebné uprednostniť osvedčených výrobcov. Toto jednoduché pravidlo sa vzťahuje na všetky hybridy a odrody uhoriek, pretože profesionáli spracúvajú osivo. Záhradník nebude musieť dezinfikovať a vytvrdnúť semená.

Uhorky sú náročné na nasledujúce rastúce podmienky:

  • tepelný režim + 23-28 stupňov (minimálna prípustná teplota by nemala klesnúť pod +14 pre daný hybridný uhorka);
  • pravidelné zavlažovanie s optimálnou teplotou vody (nie za studena);
  • pôda neutrálneho typu s organickým hnojivom, ktorá je vopred dodaná;
  • urobiť obväzy v období rastu a kvitnutia;
  • rastlinný podväzok;
  • pristátie na slnečnej strane alebo v čiastočnom tieni.

Môžete sadiť okrasné semená "Miranda" priamo do zeme podľa schémy 50x50. Hĺbka výsevu je 2-3 centimetre. Akonáhle sa pôda zahreje na +15 stupňov Celzia, môže začať siatie.

Hybridné "Miranda" parthenokarpicheskogo typu opylenia, a nie všetci pochopiť, čo to znamená. Faktom je, že väčšina odrôd okúl sa môže opeľovať len hmyzom, včelami. Pri pestovaní plodín v skleníkoch je prilákanie včiel nesmierne ťažké a často nemožné. Parthenokarpické hybridy uhoriek sa opeľujú bez hmyzu, to je ich zvláštnosť.

Počas kvitnutia uhorky hybrid "Miranda" môže byť vysielaný skleník alebo prístrešia vytvoriť priaznivejšie podmienky pre opeľovanie.

V tomto prípade by teplota nemala prekročiť +30 stupňov, čo je tiež škodlivé.

Dobré video o procese opeľovania parchantokarpických uhoriek:

Pokiaľ ide o podväzok, je povinné. Bush hybrid "Miranda" dosahuje dva a pol metra. Rozvíja sa rýchlo a dáva úrodu v krátkom čase. Vzhľadom na to, že hybrid je predčasný, udržiavanie kvality uhorky neprekročí 6-7 dní, čo je tiež celkom dobré.

Ďalším plusom tohto hybridu je to, že znáša nízke teploty. Pre porovnanie: okrasné uhorky prestávajú rásť pri teplote +15 stupňov, netolerujú žiadne zmeny v počasí, vyvíjajú sa dobre iba na slnku.

Hybridné uhorky vo všeobecnosti majú vynikajúcu odrodovú odolnosť voči vonkajším rastovým podmienkam. To platí aj pre odrodu Miranda.

Pri pestovaní by sa mala venovať osobitná pozornosť uvoľneniu a kŕmeniu. Uvoľnenie uhoriek "Miranda" sa vykonáva opatrne, pretože koreňový systém je veľmi jemný, vysoký a môže byť poškodený.

Zalievanie a hnojenie produkuje večer, ak sa teplota vzduchu dramaticky nezmení. Uhorky akéhokoľvek druhu a hybridy veľmi zle reagujú na chrípku, je pre ne kontraindikované.

Recenzie záhradníkov

Recenzia tých, ktorí už vyrástli uhorky hybridné "Miranda", pomôže začiatočníkom urobiť správnu voľbu.

Vasily Gopko, Nižný Novgorod Najskôr som v obchode navštívil hybridu okurky Miranda. Bolo to v roku 2008 a taška bola biela, bez fotografie. Dostali sa na skúšku. Môžem povedať, že hybrid je dobrý, nikdy som sa s chorobami nestretol. Uhorky sú určené výhradne pre skleníky, vaječníky majú 2-3 malé uhorky. Sú lahodné, bez horkosti. Je lepšie jesť ihneď: čerstvé, v šalátoch, ale môžete marinovať. Skoré uhorky sa nikdy dlho neukladajú a hybridný hybrid Miranda bude v chladničke na týždeň. Plody uhoriek je možné zožiť po 45 dňoch od okamihu, keď sa objavili prvé výhonky Elena Smirnova, Tambov Mám tri záhrady v záhrade. Rastl som odrody uhoriek skorého a strednej sezóny. Používam všetko čerstvé a na solenie. Hybridné "Miranda" kúpiť od spoločnosti "Seeds of Altai". Uhorky sú chutné, malé, skôr hladké, majú hrbole. Horlivosť môže nastať len vtedy, ak je zriedkavé umyť uhorky. Voda tri dni, vždy večer s teplou vodou. Voda musí byť vopred naliata do veľkej nádoby a brániť. Pred zasadením uhoriek "Miranda" v zemi, uistite sa, že organické. Zahreje koreňový systém zvnútra a uhorky rastú lepšie. Používam hnojivá trikrát za sezónu, ich uhorky sú veľmi láskavé a reagujú s veľkým výnosom úrody.

záver

Okrasné odrody "Miranda" možno použiť na morenie, na morenie, ako aj na čerstvé. Budú apelovať na mnohých obyvateľov letných destinácií, ktorí hľadajú nové odrody na pestovanie každý rok.

Pozrite si video: Kočky vs. Okurky (November 2022).

Загрузка...