Kvety

Zmes nízkych trvaliek Kvetinový koktail: čo je súčasťou balenia

Krásna kvetinová záhrada je nevyhnutným atribútom každej letnej chaty. Okrem vykonávania dekoratívnej funkcie sú kvety schopné pritiahnuť hmyz do miesta, ktoré sú nevyhnutné na opeľovanie ovocných stromov a zeleninových plodín. Semená potrebných kvetov je možné zakúpiť samostatne a môžu byť zakúpené v hotovej kombinácii. Takýto súbor sád kvetinových semien je zmesou nízkych trvaliek "Kvetinový koktail", o ktorej sa bude diskutovať v tomto článku.

Vlhký phlox je plazivý terénny kryt s výškou 16 až 18 centimetrov. Tento phlox dostal svoje meno kvôli úzkej, špicatú tabuľu, podobne ako malý "awl".

V priebehu sezóny kvitne styloidný phlox dvakrát:

  • od mája do začiatku júna;
  • od augusta do septembra.

Rozmanitosť farieb tohto viacročného kvetu obsahuje ružové, biele, fialové a iné farby. Vlhký phlox je veľmi nenáročný na starostlivosť, čo z neho robí jeden z najlepších kvetín pre začínajúcich záhradníkov.

Odporúčania pre pestovanie

Zmes podsadených vytrvalých kvety "Kvetinový koktail" je možné pestovať dvoma spôsobmi:

  • prostredníctvom sadeníc koncom apríla.
  • výsev semien v krajine začiatkom mája.

A v skutočnosti, a v inom prípade, semená trvalých kvetov úhľadne rozptýlené na povrchu zeme a mierne posypané. Prvé výhonky trvaliek sa začnú objavovať po 2 týždňoch od výsadby. Keď mladé výhonky kvetín sú silnejšie, musia sa potápať. Ak sa sadenice trvaliek boli ihneď vysadené na trvalé miesto, potom je potrebné ich zriedenie, takže medzi rastlinami bolo od 15 do 20 cm.

Trvalky by mali byť mierne napojené na sucho. Tiež niekoľkokrát za sezónu môžete podávať trvalky s akýmkoľvek organickým alebo minerálnym hnojivom.

recenzia

Olga, 34 rokov, Kurovskoye som si kúpil celoročné semená "kvetinový koktail" pre vzorku V popise na obale je veľmi chýba zoznam s kvetmi, ktoré tvoria. Vzhľadom na nízke náklady na tašku som sa rozhodol skúsiť. Všetko prebehlo dobre. Vytrvalé trvalky, ako bolo uvedené pred koncom leta. Môžem odporučiť túto zmes trvaliek Anna, 26 rokov, Lakinsk Miesto toho, aby sa semená trvalých kvetov, som okamžite vzal zmes "kvetinový koktail". Vyrástol som z nej phlox, ozdobný luk, pupen a ešte niekoľko kvetov, ktoré sme nedokázali identifikovať. Všetko vyzeralo veľmi krásne.