Záhradníctvo

Pestovanie sadeníc paradajok na balkóne

Pestovanie vlastných paradajok na vašich stránkach je pekné. Okrem toho je vždy isté, že zelenina nebola vyživovaná škodlivými hnojivami. A čo by mal človek žijúci v byte robiť? Samozrejme, pestujte paradajky na balkóne alebo na parapet. O tom, kedy sa zasadia balkónové paradajky na sadenice a ako sa o ne postarajú, hovoríme teraz.

Sú všetky druhy paradajok vhodné na pestovanie balkónov?

Pred zvážením agrotechnológie kultúry je potrebné ihneď poznamenať, že nie všetky odrody paradajok sú schopné priniesť ovocie vo vnútorných podmienkach. Po prvé, ak chcete na rastlinách pestovať rajčiaky, musíte venovať pozornosť nízkokrvným odrôd. Zvyčajne sa vnútorné rastliny vyznačujú kompaktnou štruktúrou puzdra. Ovocie bude malé a nemali by ste ani počítať s veľkými paradajkami.

Obyčajné odrody vysokých paradajok nebude rásť na balkóne z dvoch dôvodov: rastlina vyžaduje špeciálne tvarovanie kríkov a veľký koreňový systém nebude mať dostatok priestoru na vývoj v kvetináči.

Je to dôležité! Chovatelia chovali vysoké paradajky, prispôsobené rastu balkónov. Prípustnosť takejto metódy pestovania rajčiakov je uvedená na obale so semenami.

Týmto jednoduchým spôsobom dokonca aj obyvateľ mesta môže na balkóne pestovať čerstvé paradajky. Všetko, čo musíte urobiť, je urobiť trochu úsilia a čerstvé paradajky budú na stole.