Záhradníctvo

Čínsky spôsob pestovania sadeníc paradajok

Je to pomerne mladý spôsob pestovania paradajok, ale podarilo sa mu získať lásku letných obyvateľov. Rastlinné semienka čínskeho spôsobu je odolná voči phytophthora. Má techniku ​​a ďalšie výhody.

  • Ochota vystúpiť z prevádzky o 1,0 - 1,5 mesiace skôr ako bežná metóda;
  • Po vyberaní sa rastliny úplne zakoreňujú;
  • Zvýšenie výnosu o polovicu;
  • Menšia dĺžka stoniek vo vysokých odrôd rajčiakov (po výsadbe v zemi).

Takto pestované paradajky vyvinuli stonky, ktoré nemusia byť hlboko zakopané v zemi. Vzdialenosť od pôdy k prvým kvetinovým kefám je 0,20-0,25 m, čo zvyšuje výnos.

img "alt =" Klíčky rajčiakov čínsky "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 740_1.jpg ">

Príprava, výsadba semien a starostlivosť o sadenice

Pred zasadením semien rajčiakov do pôdy sa musia pripraviť. Umiestnite ich do série v extrakte popola a roztoku manganistanu draselného - po dobu 3 hodín a 20 minút. Potom umiestnite semená do polovice dňa riešenia Appina. Posledná fáza prípravy sa uchováva 24 hodín v spodnej zásuvke chladničky.

Je to dôležité! Týmto spôsobom pripravte extrakt popola pre sadenice. Nalijeme 2 polievkové lyžice popola 1 liter vriacej vody, naplňte roztok 24 hodín.

Semená môžete stratiť iným spôsobom: vložte ich do plastového kontajnera a prilepte ich na sneh.

img "alt =" Klíčky paradajok čínskym spôsobom "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 692_2.jpg ">

Vysádzanie semien

Nádobu naplňte zmesou pôdy a vylejte pôdu horúcim roztokom mangánu. Semená rastlín ihneď po ich vybratí z chladničky. Uistite sa, že výsadbový materiál nie je ohrievaný. Zakryte nádoby s plastom alebo sklom, aby ste vytvorili skleníkový efekt. Odporúčame udržiavať kontajnery v blízkosti batérie. Potom budú mať semená dostatok tepla. Zábery sa zobrazia po 5 dňoch. Teraz môžete odstrániť polyetylén a položiť hrnce na osvetlené miesto. Stonky nebudú vytiahnuté.

Tip! Podľa čínskej metódy, výsadba semien, keď mesiac klesá, stimuluje tvorbu koreňového systému, ktorý zlepšuje kvalitu sadeníc.

Nie je chorá, toleruje pokles teploty.

img "alt =" Klíčky rajčiakov čínskym spôsobom "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 624_3.jpg ">

šerm

Výber sa uskutočňuje v mesiaci, keď je mesiac v súhvezdí Škorpión.

  • Vystrihnite rastlinu na úrovni zeme.
  • Natiahnite stonky do pripravených kontajnerov so zemou.
  • Voda trochu vody a zakryte rastliny polyetylénom.
  • Svoje sadenice nechajte v temnej a chladnej miestnosti.

Opätovne odstrániť rezané stonky je potrebné získať rašelinové pôdne zmesi. Obyčajná záhradná pôda na hnoj nie je vhodná na to, pretože humus obsahuje baktérie, ktoré môžu poškodiť nie celkom vytvorené sadenice. Prečo je také dôležité odstrihnúť stonky nožnicami? Možno je to zvláštny rituál čínskych záhradníkov? Ukazuje sa, že všetko je jednoduché. Všetky choroby, ktoré boli v semená, zostanú v starej pôde. Rastlina je vysadená v novej pôde bez nahromadených "vredov". Je tu každá šanca pestovať paradajky silné a zdravé.

img "alt =" Klíčky rajčiakov čínskym spôsobom "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 593_4.jpg ">

Funkcie starostlivosti

Mladé paradajky potrebujú dobré osvetlenie, aby sa stonky nezačali rozťahovať. Lampa je možné použiť ako dodatočné svetlo. Na rast bŕzd vhodný nástroj "športovec". Vysadené rastliny potrebujú voľnú pôdu, inak koreňový systém sadeníc paradajok získaný čínskou metódou nedostane dostatok kyslíka. Voda vyseparujte v sušine pôdy v množstve 1 lyžička vody na nádobu s objemom 0,1 l. Taká organizácia zavlažovania sa vyhýba "čiernym nohám".

img "alt =" Čínske sadenice paradajok "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 550_5.jpg ">

Čínsky spôsob prípravy a starostlivosti o sadenice je dosť namáhavý, ale výsledok stojí za to! Je zvlášť vhodné pre rastliny s vysokými odrodami. Spätná väzba od obyvateľov leta je z väčšej časti pozitívna.