Záhradníctvo

Cucumber Buyan

Pestovanie uhoriek v našej krajine je veľmi rozvinuté. Táto zelenina je najpopulárnejšia a najpopulárnejšia na našich stoloch. Predčasné dozrievanie odrôd a hybridy sú obzvlášť populárne kvôli krátke letné obdobie a malý počet slnečných dní. Hybridný "Buyan" známy mnohým záhradníkom, rozprávajte sa o tom dnes.

Hlavné charakteristiky hybridov

Uhorka "Buyan", ktorú vyrába mnoho agropodnikov, nájsť ju na poličkách je dosť jednoduchá. To bolo stiahnuté odborníkmi spoločnosti "Manul" v roku 1997, ktorá sa nachádza v meste Mytischi. V nasledujúcej tabuľke sme predstavili hlavné charakteristiky tejto hybridnej uhorky, aby bolo pre začínajúceho záhradníka jednoduchšie rozhodnúť o výbere semien v predvečer výsadby.

img "alt =" Okurka Buyan "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 732_1.jpg ">

Veľmi dôležité pre tých, ktorí sa zaoberajú kultiváciou uhoriek, majú nasledujúce charakteristiky:

 • miera zrenia;
 • náchylnosť na choroby;
 • rastový systém;
 • typ opelenia;
 • opis rastlín a ovocia.

Keď idete na uhorky, mali by ste vždy venovať pozornosť nielen obrazu a obalu, ale aj informáciám, ktoré výrobca uviedol na štítku. Pre každého, kto sa prvýkrát rozhodol začať s pestovaním uhoriek, dnes budeme diskutovať niekoľko špeciálnych termínov.

stôl

vlastnosť

Popis pre hybridný "Buyan"

doba zrenia

Skoré, plodnosť prichádza za 45 dní

Popis ovocia

Vysoké komoditné vlastnosti, dĺžka uhorky je 8-11 centimetrov, s tuberkulami, chuť je jemná bez horkosti; hmotnosť ovocia 70-100 gramov

Rastúci vzor

50x50

Odporúčania pre pestovanie štátneho registra výberových úspechov Ruskej federácie

Centrálne, Volko-Vyatka a severozápadný región

Typ opeľovania

parthenocarpic

Odolnosť proti chorobám a vírusom

Múčnatka, múčnatka, olivová škvrna, vírus okrasnej mozaiky

produktivita

Približne 9 kilogramov na meter štvorcový

použitie

Čerstvé a solené / konzervované

Vyrastá

Vo skleníkoch a na otvorenom priestranstve

Minimálny počet vaječníkov v uzle hybridného uhorky je 2 a maximálne je 7. Súčasne sa hybrid "Buyan" vyznačuje stredným rozvetvením. Tento proces je obmedzený bohatou plodnosťou. Opis tohto hybridného výrobcu tiež vyvoláva otázku požiadaviek na prítomnosť slnečného žiarenia. "Buyan" je svetlo vyžadujúce a výnos je do značnej miery závisí na množstve tepla a slnečného svetla.

Pestovanie uhoriek je vždy spojené s množstvom funkcií, takže stojí za to viac sa dotknúť tohto vážneho témy.

Pestovanie hybridu

Predtým, ako hovoríme o tom, ako pestovať veľké plodiny hybridu Buyan, je potrebné sa dotknúť témy opeľovania, čo je veľmi dôležité pri pestovaní akejkoľvek odrody a hybridu uhoriek.

Chystáte sa do obchodu, na obale sa často zobrazuje nápis "Parthenokarpický hybrid". Nie všetci záhradníci vedia, čo tento termín znamená, a preto sa snažia nedávať pozor na to. A márne. Tu a uhorka "Buyan" parthenokarpický typ.

img "alt =" Cucumber Buyan "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 683_2.jpg "style =" šírka: 557px; výška: 650px; "/>

Partenokarpická uhorka je schopná priniesť ovocie bez opeľovania. V prípade uhoriek je to mimoriadne dôležité.

Tip! Partenokarpické odrody sú potrebné pri pestovaní uhoriek v skleníku, kde včely nelejú. Rozmanitosť uhoriek "Buyan" možno bezpečne vysadiť v uzavretom priestore.

Malé vysvetlenie z videa na túto tému:

Teraz poďme hovoriť o pestovaní. Výrobca odporúča vysadenie sadeníc podľa nasledujúcej schémy:

 • v skleníku - 2,5 rastlín na meter štvorcový;
 • v otvorenej ploche - najviac 4 kefy na štvorec.

Hustota výsadby ovplyvňuje výnos, takže v tomto prípade je lepšie prísne dodržiavať odporúčania.

Na semená hybridnej uhorky "Buyan" zasadil v máji. Malo by sa pamätať na to, že uhorky veľmi milujú teplo. Zavlažovacie sadenice nesú vodu pri izbovej teplote.

Niektorí záhradníci sa pýtajú na to, či namočiť a dezinfikovať semená pred výsadbou. Neexistuje žiadne osobitné pravidlo o tomto skóre, ale ak sa sadivový materiál zakúpi od osvedčených poľnohospodárskych podnikov, nemusia byť pripravení. Dobrý výrobca samostatne vedie prípravu semien a je plne pripravený na pestovanie. Pokiaľ ide o namáčanie, tento proces urýchli klíčenie.

Presádzanie sadeníc na zem

Zdravé semenáčiky uhorka hybrid "Buyan" môžu byť vysadené v otvorenom teréne, jarných skleníkoch alebo tuneloch vo veku 20 dní. V tejto dobe by malo byť počasie mimo okna stabilné. Uhorky by mali mať zároveň 3 až 4 pravé listy. Pri pestovaní uhoriek "Buyan" bez semien, je lepšie predem namočiť semená.

Požiadavky na pôdu sú samostatnou otázkou. Uhorky musia:

 • pH pôdy by malo byť neutrálne;
 • organické hnojivá sa používajú vopred;
 • Úrodnosť pôdy je nevyhnutnosťou.

Bude možné získať prvý úrodu uhorky hybrid "Buyan" už 45 dní po objavení prvých výhonkov.

Pri transplantácii sadenice uhorky na otvorenom teréne je potrebné dodržiavať schému a udržať medzi lôžkami 40-50 centimetrov. Uhorky hybrid "Buyan" dobre rastú v slnečných oblastiach, ale pri absencii týchto, môžete sadiť semenáči v čiastočnom tieni.

Starostlivosť o rastliny

Ak chcete získať bohatú úrody uhoriek, musíte starostlivo starať o rastliny. Poviem vám nejaké tajomstvá.

Miesto na pestovanie uhoriek by malo byť nielen slnečné, ale aj chránené pred vetrom. Uhorky sú o tom mimoriadne negatívne. Optimálna teplota na pestovanie je + 23-30 stupňov Celzia.

Je to dôležité! Moderné uhorky hybridov, vrátane "Buyan", nevyžadujú staging, nemusíte prichytiť výhonky.

Aby uhorky produkovali dobrú úrodu a nemali horčinu, je potrebné:

 • burina a uvoľniť pôdu;
 • zavlažte včas a iba teplou vodou.

Pokiaľ ide o takú dôležitú etapu, ako je zalievanie uhoriek, je lepšie vybrať sud na to. Naplní sa vodou, ktorá sa zohreje na teplotu vzduchu. Zalievanie uhoriek so studenou vodou obmedzí ich rast. Tekuté hnojivo a vodné uhorky v chladnom počasí nie je možné. Tiež nedovoľte, aby pôda vysušila. To povedie k tomu, že horkosť sa hromadí v plodoch uhorky a je nemožné ho zbaviť.

Okrem toho, pod rastlinami uhorky je potrebné, aby hnojivo. To platí najmä počas obdobia aktívneho rastu a kvitnutia. Pokiaľ ide o uvoľnenie pôdy, malo by to byť veľmi opatrné. Uhorky majú veľmi jemný koreňový systém, ktorý môže byť poškodený.

Recenzie záhradníkov

Zvážte recenzie tých záhradníkov, ktorí už na svojich pozemkoch vysadili hybridný "Buyan" a získali úrodu.

Julia Kondratenko, Samara, po prvýkrát som v minulom roku vysadil hybridný "Buyan". Kúpil som semená poľnohospodárskej firmy "Manul". Páči sa mi uhorky uhorky, celá úrodu bola zrazená v bankách na zimu. Pred výsadbou som namočil semená a napojil pôdu so slabým roztokom mangánu. Všetky semená prišli k jednému. V otvorenom teréne transplantovali svoje semenáčiky začiatkom júna. Horkosť v uhorkách nie je vôbec, sú šťavnaté a chutné. Jeden mínus hydinového kukurice Buyan nebude ležať dlho, ale to platí pre všetky rané dozrievajúce odrody. Valery Kim, Lipetsk Vždy som na rastlinách pestoval 2-3 odrôd uhorky, dávajem prednosť dozrievaniu odrôd. Medzi nimi je vždy "svokra" a "Buyan". Pokiaľ ide o druhú, uhorky sú naozaj dobré v chuti, rastliny nie sú choré po celú sezónu, aspoň som nestretol žiadne ochorenia. Používame ako na solenie, tak na marinovanie. Môžete použiť hybridné "Buyan" čerstvé, uhorka chuť vyslovene.

záver

Hybridný "Buyan", ktorého fotografie sú uvedené v tomto článku, je výborným produktom domácich chovateľov. Stojí za pozornosť tým, ktorí potrebujú jarno-letné uhorky s tenkou pokožkou a príjemnou chuťou.

Pozrite si video: Sea-Cucumber. (Júl 2020).

Загрузка...