Hospodárstvo

Chov ošípaných Faraón: chov, chov

Kuriatka chovu faraóna sú klasickým príkladom chovu nového plemena prostredníctvom mimoriadne dlhej výberovej ponuky japonských prepelíc na požadovanú vlastnosť bez pridania žiadnej "cudzej" krvi. Oficiálna verzia vzhľadu tohto plemena k prepeliciam: potreba kulinárskeho priemyslu vo väčších jatočných telách kureniec.

Hoci to je možné, že vec je v inherentnom gigantomaní Američanov, z ktorých nielen žijú prepelice, ale aj iné zvieratá trpia. Výber len podľa veľkosti viedol k zníženiu produkcie vajec, plodnosti a nenáročných podmienok. Faraonovia sú oveľa prekvapujúcejšie, percento vajíčok, ktoré sa oplodnili, je nižšie ako percento japonských prepelíc. Produkcia vajec tiež klesla.

Recenzie majiteľov faraónov

Vitaliy Zosim, D. Kamyshovka Keď sme sa rozhodli mať prepelice, museli sme vyriešiť dve otázky. Najprv: plemeno pre vajcia alebo pre mäso? A za druhé: aké plemeno treba vziať. Nakoniec, chamtivý a rozhodol sa mať aj vaječné aj prepelice. Vzali sa na vajcia japonské prepelice a na mäso francúzsku líniu faraóna. Pokladáme japonské leto v otvorenej klietke na ulici, ale pre faraónov potrebujeme miestnosť. Áno, faraóny sú dvojnásobné veľkosti japonských prepelíc, ​​ale plodnosť vajíčok je nižšia. Čipy sa tiež často zrodia ako chybné. Vo všeobecnosti ešte neviem, či budem naďalej držať faraónov. Možno, s príchodom skúseností, sa veci zlepšia. Elena Stezenko, str. Zelená Majte Faraónov tri roky. Spočiatku to bolo veľa problémov, mnoho z nich zomrelo v dôsledku nevhodných podmienok. A vo všeobecnosti, pokiaľ upravíte proces, urobíte toľko chýb. Už je to jednoduchšie. Náhodne sme našli v našej oblasti optimálne podmienky pre faraónov. Úmrtnosť mláďat bola znížená na minimum a naša mini-farma dokonca začala prinášať malý zisk. Králiky Pharaohs sú vhodné pre skúsených prepelíc, ​​ktoré poskytujú dobrý výnos mäsa. Začiatočníci sú lepšie získať skúsenosti s menej náladovými plemenami k prepeliu, aby nestratili hospodárske zvieratá.