Záhradníctvo

Neskoré opeľovanie okrasných odrôd

Môžete si zo svojho pozemku vyzdvihnúť čerstvé plodiny zeleniny aj neskoro na jeseň. K tomu, niektorí záhradníci zasadili neskoré odrody uhoriek. Väčšinou sa ich ovocie používa na zber na zimu. Oni sú konzumované čerstvé.

Neskoré odrody sú odolné voči teplotným výkyvom a chorobám. Vlastné opeľované druhy sa môžu pestovať v skleníkoch.

Kľúčové rozdiely neskorých odrôd

Zatiaľ čo uhorky ešte nie sú zrelé, Bush naďalej rozvíja koreňový systém. Keď sa objavia prvé kvety, jeho vývoj sa spomaľuje a všetky živiny idú do vývoja zemnej časti rastliny.

V skorých odrodách môže byť obdobie dozrievania o niečo viac ako mesiac. Potom sa vývoj koreňa končí. Bush môže priniesť ovocie hojne, ale len na krátku dobu. Po niekoľkých týždňoch sa objavia žlté listy. Aj pri použití dusíkatého hnojenia sa obdobie plodov predlžuje len mierne.

Neskoré odrody majú odlišný model vývoja koreňov. Za 45 až 50 dní rastie dvakrát toľko. Hoci uhorky sa objavujú neskôr, vo všeobecnosti plodiny trvajú dlhšie a hojnejšie.

Tak neskoré odrody majú tieto rozdiely:

  • zozbierať neskôr;
  • doba plodov trvá dlhšie;
  • pružné ovocie s hustou pokožkou;
  • uhorky sú ideálne na solenie.
Je to dôležité! Neskoré odrody sú odolnejšie voči chorobám ako skoré.

Neskoré uhorky sú odolné voči teplotným výkyvom a dávajú plody až do jesene aj za najpriaznivejších podmienok. Môžu byť vysadené tak na otvorenom teréne, ako aj v skleníku, kde sú umiestnené samoopelivé rastliny. Plody sa používajú hlavne na zber na zimu.

Niektoré odrody neskorých odrôd

Ako to naznačuje názov, neskoršie odrody začínajú prinášať ovocie neskôr ako iné. Ak ste na záhrade také semená, čerstvé ovocie je možné odstrániť až do mrazu. V skleníku sa môžu vysádzať samoopelivé druhy.

Nasledujú niekoľko neskorých odrôd.

"Víťaz"