Kvety

Plytké trvalky kvitnúce celé leto

Tienistá záhrada nie je prekážkou vytvárania sviežich, krásnych, kvitnúcich kvetinových záhonov, ale kvôli tomu je potrebné vyzdvihnúť zvláštne, trvalo vonné trvalé rastliny, ktoré nevyžadujú veľa slnečného osvetlenia a nezvyšujú starostlivosť. Nemusia byť vysadené ročne, sú odolné voči chorobám a nízkym zimným teplotám. Medzi tieto kvitnúce trvalky sú zakrpatené a vysoké rastlinné druhy. Kombináciou ich môžete získať elegantné kvetinové záhony dokonca aj v tienisté časti záhrady. Môžete sa zoznámiť s takými neformálnymi, trvalo milujúcimi trvalkami.

Podliatkové kvety

Zastrešené, kvitnúce trvalky môžu zdobiť kvetinovú záhradu, brehy nádrže, chodníky, chodník vysokých stromov a bežný zelený trávnik. Pre tieňové oblasti záhrady sú vhodné rôzne druhy rastlín s rôznymi farbami kvetov. Takže nasledujúcim pestovateľom bola ponúknutá voľba kvetinárstva, rastlín milujúcich tieň:

Omphalodes

Púčika je viacročná rastlina, ktorá obsahuje 16 odrôd. Všetci sú milovníci tieňov, tolerujú sucho dobre a sú mimoriadne prispôsobené rastu aj v severných oblastiach Ruska.

Medzi najznámejšie odrody pupočníkovej šnúry patria plazivá umbiliká, modrooká Maria, Creeping Forget-me-not. Kvety týchto rastlín sú naozaj ako zabudnutia. Ich farba je odlišná: od bielej po azúrovo modrej. Výška rastliny je 20 až 30 cm, listy sú plné, oválne, so stredným priemerom až 3 cm, kvety sú päťkvadlové, jednoduché. Ich priemer nie je väčší ako 1,5 cm, na každom stopke sa tvoria kvetenstvo 3-4 malých kvetov. Dáta kvitne od začiatku mája 30-40 dní.

Je to dôležité! Listy, korene a kvety zahusťovadla bermolu sú liečivé suroviny a používajú sa aj v tradičnej medicíne.

záver

Okrem týchto druhov, vysoký tieň-milujúci trvalky sú astrantia, buzulnik, kupena, a niektoré ďalšie rastliny.

Určite na každom pozemku sú stromy stojace pod obálkou stromov, pozdĺž pevných vysokých plôch alebo na severnej strane domu. Tieto nevzhľadné kusy zeme môžete vyzdobiť výsadbou vysokých trvaliek. Nepotrebujú veľa pozornosti a starostlivosti. Každý rok, s príchodom jarného tepla, budú pripomínať a potešiť nádherné šťavnaté zelene a nádherné jasné farby. Kombináciou rôznych druhov kvetov, ktoré milujú tieň, bude možné vytvoriť záhonové záhony, ktoré v priebehu leta zdobia záhradu.