Kvety

Kučeravé trvalky kvitnúce celé leto

Horolezecké rastliny majú špeciálne miesto v dizajne krajiny. Svojou pomocou môžete podmienene rozdeliť miesto na zóny, vytvoriť zelený plot, skryť nevzhľadné múry budov alebo zdobiť fasády domov. Tam je obrovské množstvo evergreen a kvitnúcich lezenie rastlín. Z ich širokej rozmanitosti by mali byť rozlíšené lezenie trvalky, ktoré nemusia byť vysadené ročne. Nevyžadujú od pestovateľa veľa času a úsilia, majú zvýšenú odolnosť voči chorobám a nepriaznivým poveternostným podmienkam. Najobľúbenejšie druhy a odrody týchto rastlín, ich fotografie a opis nižšie.

Kvitnúce trvalky

Kvitnúce trvalky môžu byť skutočnou výzdobou záhrady. Môžu sa použiť aj na záhradkárske záhony a zdobenie vertikálnych plôch. Rastliny potrebujú nastaviť požadovaný tvar pomocou špeciálne nainštalovaných podkladov alebo podväzkov. Aj prirodzená opora môže slúžiť ako plot, múr budovy alebo napríklad strom.

Clematis, kemping a lezenie ruží sú vrcholmi kvitnúcich lezenie rastlín. Tieto rastliny sú najobľúbenejšie. V kultivácii sú nenáročné, majú vysokú odolnosť voči mrazu a môžu už mnoho rokov potešiť svoju krásu. Názvy odrôd, fotografie týchto rastlín a základné pravidlá pestovania sú uvedené nižšie.

plamienok

Tieto vynikajúce rastliny sú navrhnuté tak, aby prekvapili svojou krásou. Ich výhody sú:

  • vynikajúca miera prežitia;
  • bohatý dlhý kvet od júna do októbra;
  • nenáročné na rastové podmienky;
  • široká paleta odrôd s rôznou farbou kvetu.

Pri výbere rôznych klematiek by ste mali venovať pozornosť koreňovému systému rastlín: môže to byť kľúčové alebo rhizomatózne. Tiež, v závislosti od odrody, kvety môžu tvoriť na výhonky v minulom roku, výhonky súčasnej sezóny, alebo súčasne na čerstvé a staré liany.

Montana

Táto najrôznejšia klíma je najpopulárnejšia. Clematis "Montana" sa nazýva horská. Odlišuje sa najmä pri vysokej mrazuvzdornosti, dokonale sa hodí pre mierne podnebie a severné oblasti Ruska. Jeho kvety sa vytvárajú na viničoch minulého roka, takže rastliny by sa nemali každoročne rezať, čo zjednodušuje starostlivosť.

Clematis kvety "Montana" veľké. Ich farba je biela alebo svetlo ružová. Priemer jednoduchých kvetencov je 5-6,5 cm. Na fotografii nižšie vidíte trvalé, kučeravé odrody "Montana".

záver

Medzi ostatnými celoročnými horolezcami na záhrade sa dá rozoznať Dioscorea, ktorej vinice dosahujú 1,5 metra, päťlistú gynostemu, ktorá sa nazýva tráva nesmrteľnosti a schizofragmu, ktorých listy majú pôvodnú svetlo ružovú farbu a niektoré ďalšie.

Voľba domácich pestovateľov kvetov ponúkla obrovský počet horolezcov, vrátane kvitnúcich, ovocných a stále zelených. Medzi kvitnúcimi plodinami je nepochybne najradšej a najkrajšia ruža, ale svojou rozmanitosťou sú klemati schopní prekvapiť a zapôsobiť na predstavivosť každej osoby. Ovoce lezenie rastliny nielen zdobia záhradu, ale tiež sa stali zdrojom chutných a zdravých bobúľ. Kudrnaté, "navždy zelené" krásy sa často stávajú zázemím rôznych kvetinových usporiadaní. Kombináciou rôznych odrôd a druhov kvitnúcich trvaliek môžete získať nádherné vertikálne prekážky, úžasné krásy "vysokých" záhonov a ďalšie jedinečné dekorácie vašej záhrady.