Kvety

Zloženie zmesi vysokých trvaliek Kvetinový karneval

Krajina dedičstvo je nemysliteľné bez kvitnúcich rohov. Áno, a tí z nás, ktorí žijú v megacities a len o víkendoch, navštívia pozemky, chcú vidieť nie nudné, zakrpatené buriny, ale vrhnúť sa do vzrušenia farby a vône. Dobre, ak raz a dlho budeme kvety a starať sa o ne nebude trvať veľa času. Tu príde na pomoc zmes vysokých trvaliek "Flower Carnival".

img "alt =" Zloženie zmesi "Kvetinový karneval" "src =" sostav-smesi-visokih-mnogoletnikov-cvetochnij-karnaval.jpg "style =" šírka: 650px; výška: 650px; "/>

Zloženie zmesi "Kvetinový karneval"

Zmes "karnevalu kvetov" je zložená tak, aby zabezpečila nepretržitý kvitnutie počas leta - niektoré kvetiny kvitnú, iné produkujú iba púčiky. Okrem toho sa ich sfarbenie harmonicky dopĺňa, vytvára skutočnú letnú fantáziu, poteší oko a vytvára dobrú náladu. Zmes obsahuje:

 • Rudbeckia - jeho celoročné vysoké druhy kvitnú celé leto a žlté kvety s temným stredom pripomínajú malé slnko;
  img "alt =" Rudbeckia "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 660_2.jpg ">
 • Delphinium - štíhlé, pyramídové kvetenstvo bielej, modrej, modrej, ružovej, červenej farby zdobí akúkoľvek časť;
  img "alt =" "Delphinium" src = "/ wp-content / uploads / userfiles / 597_3.jpg">
 • Columbine alebo aquilegia - svetlé stredne veľké kvety rôznych farieb na dlhých stopkách, severní ľudia sa nazývajú "čarovný kvet elfov";
  img "alt =" povodie alebo aquilegia "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 567_4.jpg ">
 • Hamburger je dobre známa a dobre milovaná kvetina, bez ktorej nebude žiadna kvetinová záhrada úplná;
  img "alt =" Chamomile "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 526_5.jpg ">
 • Echinacea - táto trvalka je veľmi podobná sedmokráska, len okvetné lístky jej kvetov sú maľované v ružových, fialových, fialových odtieňoch;
  img "alt =" Echinacea "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 484_6.jpg ">
 • Yarrow - jeho záhradné formy majú kvety rôznych farieb a pripomína nám detstvo;
  img "alt =" "Yarrow" src = "/ wp-content / uploads / userfiles / 413_7.jpg">
 • Lupiny - niektoré odrody majú kvetinový kefka až do výšky jedného metra, iné produkujú veľa krátkych štetín rôznych farieb. Tento nádherný kvet nielenže poteší oko, ale aj oplodňuje pôdu a chráni rastliny, ktoré rastú v blízkosti chorôb a škodcov;
  img "alt =" Lupiny "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 360_8.jpg ">
 • Digitalis - výrazná paleta farieb a originálnosť farieb, by bola vhodná pre každú záhradu.

Je potrebné poznamenať, že všetky rastliny vo vysokých trvaliek "Kvetinový karneval" sú nenáročné, dosiahnuť výšku od 60 do 120 cm.

Vysádzanie na otvorenom teréne a starostlivosť o kvety

Miesto na pestovanie našej kvetinovej zmesi by malo byť slnečné alebo mierne zatienené. Keď je počasie teplé, hrozba mrazu je u konca, načasovanie rôznych regiónov sa môže značne líšiť, opätovne kopať lôžko, odstrániť korene všetkých burín. V prípade potreby použite kompost a piesok, začnite siatie.

Pokúste sa zasiať semená zmesi "Kvetinový karneval" tak zriedkavo, ako je to možné - potom nebudete musieť replantovať rastliny na jeseň, pretože budú kvitnúť na jednom mieste roky. Uzavrite kvetinové semená v zemi alebo jednoducho ich posypte zeminou, dobre vodou. Za 15 až 30 dní sa objavia výhonky av mesiaci začne kvitnutie.

Tip! Ak sú sadenice príliš silné, môžete jemne transplantovať prebytočné rastliny na inom mieste, len sa pokúste vysadiť tie kvety, ktoré vyrastali viac.

Ak vysievate kvety, ktoré nie sú na trvalom mieste, ale v horúcom prostredí, potom, čo kvety rastú a môžete určiť ich príslušnosť, transplantujte ich na trvalé miesto v súlade s konštrukčnými požiadavkami.

Prvýkrát, keď sa starajú o trvalky, bude pliesňovanie a uvoľňovanie pôdy, keď rastú kroviny, potreba zmizne. Počas suchého počasia pravidelne napojte kvetinovú záhradu, až do polovice augusta, krmte ju.

Niektoré odporúčania týkajúce sa pomôcky pre mixovanie zariadení

Ak máte veľký pozemok, je vhodné mať obrovské množstvo vysokých trvalých kvetov pozdĺž plôch, na pozadí trávnika alebo nižších trvaliek. V malých chalupách sa najlepšie vyskytuje vysoká trvalka na niekoľkých miestach, aby sa získali malé skupiny kvetov - bude to krásne a štýlové.

Vysoké viacročné kvety, ktoré sú súčasťou zmesi "Kvetinový karneval", môžu zakryť nevzhľadné miesta na našich stránkach - napríklad kompostovú hromadu alebo zanedbanú časť nedbanlivého suseda.

Pamätajte, že pre rastliny je najdôležitejšou vecou tvoja láska, ďakujú za to so sviežou kvitnutím až do neskorej jesene.