Záhradníctvo

Včelie opylované odrody otvorených zemiakov uhoriek

Každý záhradník, výsadba v zemi semená uhoriek, dúfa, že získať dobrý zber. Avšak táto zelenina je veľmi teplomilná a produkuje menej ovocia na otvorenom poli ako v skleníku. A napriek tomu existuje veľa druhov opeľovaných ošípaných, ktoré sú prispôsobené na takéto podmienky. S dobrou starostlivosťou poskytnú majiteľovi dostatočné množstvo úrody, najmä preto, lebo každý letný obyvateľ vie, že uhorky pestované pod slnkom sú chutnejšie ako skleníky.

Čo je tajomstvom tmavých a ľahkých trní

Vzhľadom na rôzne odrody uhoriek, ktorých plody dozrievajú na otvorenom a uzavretom pozemku, si môžete všimnúť rôzne farby trní. Niektoré sú biele a iné majú čierne. Niektorí považujú za tmavé tŕne, ktoré naznačujú, že uhorka je už stará a horká. V skutočnosti to nie je.

Svetlé hroty plodov symbolizujú jemnú pokožku a šťavnaté mäso väčšiny odrôd šalátov. Prezentácia takýchto uhoriek sa dlho udržiava a idú čerstvé.

Uhorky s tmavými hrotmi majú hrubú kožu a menej šťavnaté mäso. Avšak niektoré odrody ovocnej príchuti môžu prekročiť zeleninu s bielymi trní. Okrasné uhorky sú ideálne na konzerváciu a dlhodobé skladovanie. Tieto vlastnosti sú neodmysliteľné vo väčšine odrôd opeľovaných včelám určených pre otvorené terény. Jediné mínus týchto uhoriek je to, že nedokážu rýchlo žltnúť, keď sú zozbierané. To je presne žltá a hovorí o starobe plodu.

Je to dôležité! Chuť uhorky je určená nedostatkom horkej chuti. Zhromažďuje sa z dlhodobého vystavenia slnku rastline a slabému zalievaniu. Pestovanie odrôd opeľovaných včelím na otvorenom teréne, musíte sa postarať o organizáciu tieňového závoja v horúcom období.

Typy a výhody populárnych včelích opylovaných odrôd

Vďaka práci chovateľov sa objavilo množstvo odrôd uhoriek s rôznymi druhmi tkania, nízke a vysoké, s malými a veľkými plodmi, dokonca aj rôznych farieb. Včely, opeľujúce uhorky kvety, pomôcť získať zber, len semeno môže byť zozbierané z bežných odrôd. Ak je včelárska opeľujúca rastlina hybridom, budú semená z neho budú zlé budúci rok.

Bush uhorky

Mnohí zvykli vidieť plody uhoriek visí na dlhých rias. Je výhodné ich pestovať v obmedzenom priestore, napríklad v skleníku. A na otvorenom teréne, ak veľkosť záhrady tiež umožňuje, je ľahšie pestovať včelie opylované kríky. Zariadenie sa nerozšírilo na zemi a bez výstavby veľkých mreží.

Pestovanie okrasných uhoriek na otvorenom poli má svoje výhody:

  • s maximálnou dĺžkou 80 cm rias, rastlina tvorí čistý ker;
  • Takéto odrody uhoriek, aj v zlom roku, prinášajú dobré ovocie;
  • odrody Bush odolné voči bežným chorobám;
  • Plody z kuracích odrôd uhoriek majú zvyčajne malé rozmery, optimálne vhodné na konzerváciu;
  • Ak chcete získať skoro plodiny uhoriek, semená sú zasadené hneď v otvorenom teréne.

Vo všeobecnosti, s výhodami všetkého je jasné. Hlavná vec je správna starostlivosť o rastlinu a včely budú robiť svoju prácu pri tvorbe plodín.

Je to dôležité! Vzhľadom k malému rastu púšte možno ľahko pokryť ranným mrazom alebo horiacim slnkom.

nakladačky

Odrody uhoriek tvoriacich malé ovocie s dĺžkou 5 - 10 cm sa nazývajú uhorky. Nezamieňajte ich s nezrelé zeleniny, roztrhané záhradníci pred časom na ochranu.

Okurekmi sú vďačný za ich chuť, stáť krok nad obvyklými uhorkami. Zariadenie na rias tvorí zväzok vaječníkov, ktoré sa tretí deň stávajú plnohodnotnou zeleninou.

Pestovanie a starostlivosť o uhorky nakladačov je takmer totožné s obyčajnými uhorkami, aj keď existujú určité zvláštnosti. Tento typ uhorky je veľmi teplomilný a pri otvorenej pôde je prijateľnejšie vysadiť sadenice na lôžkach po sklizni skoro zelených. Ak sa rozhodne vysadiť semená nakladaných nakladačov na otvorenom poli, je lepšie to urobiť začiatkom júna, kedy sa zem zohreje úplne.

Okurek náročný na pôdu. Mala by byť voľná s pH 6 - 7 pH. Je dôležité vytvoriť vyváženú stravu. Dusk, horčík, draslík, vápnik a fosfor sa vyžadujú ako vrchný obväz. Raz za päť rokov sa plocha podkladačiek oplodňuje s hnojom v množstve 10 kg / 1 m2.

hybridy

Včelí opylované hybridy sa osvedčili na otvorenom poli. Vyznačujú sa vaječníkovou hľuzou, odolávajú mnohým chorobám a nachladnutiu.

Jednoduchosť rastúcich hybridy uhoriek spočíva v tom, že chýba potreba prilepiť výhonky na krov.

Tento druh uhorky vďaka práci chovateľov vzal to najlepšie, že majú obvyklé odrody. Hybridy dávajú plody dlhú dobu, ale nemôžete získať osivo od nich doma. Okrasné semienko je samozrejme malé, ale zachováva pôvodné vlastnosti pôvodnej odrody. Pestovaná rastlina dáva skromnú úrody uhoriek alebo vo všeobecnosti odmieta dodávať ovocie.

Prehľad najlepších odrôd skorého dozrievania

Po krátkom zoznámení sa s odrodami uhoriek je načase preskúmať najlepšie odrody s opeľovanými včelami, ktoré dobre ovocia na otvorenom teréne. A pravdepodobne by bolo lepšie začať s rannými odrodami.

"Altai Early"

záver

Okrem uvažovaných odrôd existuje mnoho ďalších odrôd. Hlavnou vecou pri výbere uhoriek na otvorené postele je zohľadniť podnebie regiónu a veľkosť pôdy určenej na pestovanie sadeníc.