Hospodárstvo

Alpský kozie plemeno: vlastnosti a obsah

Chov kôz v našej krajine je výhodnejší ako plemena pre mliečne výrobky. Kozie mlieko je veľmi užitočné, je oveľa účinnejšie absorbované ľudským telom, ale má vlastnú špecifickú chuť. Jednou z najznámejších plemien je mliečna plemena.

Charakteristiky plemena

Pôvod týchto zvierat má francúzske korene, ktoré boli zriedené plemená Zaanensky a Toggenburg. To urobili americkí vedci s cieľom zlepšiť vzhľad.

Farba alpskej kozy môže byť úplne iná: čierna a biela, čierna, biela a červená, atď. Celkovo existuje 8 druhov. Napríklad farba kamzíka je viditeľná na fotografii nižšie. Čierne pruhy pozdĺž chrbtice, čierne nohy a dva pruhy na hlave sú známkami tohto plemena.

recenzia

Svetlana, 43, oblasť Perm Už niekoľko rokov chovám mliečne kozy. Spočiatku to bolo niekoľko druhov. Chov niektorých bol veľkou otázkou. Alpské kozy boli neporovnateľne lepšie ako ostatné: v množstve mlieka, chuti a plodnosti. Áno, a naozaj sa mi páčil ich vzhľad. Potom sa rozhodlo o chove oddelene plnokrvníkom a oddelene ich krížiť s inými kozami. Výsledok: zmiešané potomstvo takmer dosiahlo úroveň čistého plemena. Ivan, 54, Volgograd Videl som na poľnohospodárskej výstave alpských kôz, veľmi sa mi to páčilo. Chcel som aspoň raz v živote kúpiť čistokrvného zvieraťa. Našiel som chovateľov a kúpil som pár z nich: kozu a kozu. Najviac ma zapôsobilo na chuť mlieka. Celý život som vypil kozie mlieko výlučne na základe jeho prínosov pre zdravie, ale chuť to len tolerovala. Chuť tohto mlieka ma príjemne prekvapila, teraz ju piť s potešením. A tiež: teraz mám 4 z nich. 7 mesiacov po zakúpení.