Kvety

Trvalky trvalky pre kvetinové záhony, kvitnúce celé leto

Je celkom možné vytvoriť krásny kvetinový záhon, ktorý bude kvitnúť celé leto, ak vyzdvihnite špeciálne odrody trvaliek. Nebudú musieť byť vysadené každú jar, zatiaľ čo vynakladajú peniaze a drahocenný čas. V dizajne krajiny je zvykom kombinovať vysoké a nízke trvalky. Takže častejšie vysoké rastliny zaujímajú ústredné miesto v celkovom zložení, zatiaľ čo podzemné kvety sú vysadené na úpätí "zelených obrov".

Tiež zakrpatené kvitnúce rastliny môžu byť použité ako nezávislý prvok dekorácie, zdobenie záhonov, trávnikov, rybníkov. Pre neprofesionálov je pomerne ťažké vybrať trpasličí kvety s dlhým kvitnutím s nízkym rastom, takže článok uvádza najdôležitejšie rozmanité odrody, ktoré spĺňajú stanovené požiadavky.

Dekoračný ľan

Každý, kto niekedy videl kmeň ľanu s kvitnutím, určite zapôsobil na túto krásu: modré plochy sa podobajú na povrch mora, ktorý sa nechcú nechať ponoriť. Dnes každý záhradník môže vďaka dekoratívnemu ľanu vytvoriť niečo podobné. Existuje viac ako 100 trvalých druhov tejto nádhernej rastliny. V tomto prípade môže byť farba kvetov rôzna v závislosti od odrody.

Alpský ľan

Sedmokrásky sú veľmi milované mnohými záhradkármi, pretože sú veľmi nenáročné na zloženie pôdy, môžu rásť na slnku av čiastočnom tieni. Kultúra sa šíri očkovaním semien. Rastliny sú mrazuvzdorné, nevyžadujú úkryt a prípravu na zimnú sezónu. Je možné použiť tieto nádherné kvety na rámovanie kvetinových záhonov, hraníc. Niektoré estety nasadili sedmokrásky v kvetináčoch, zdobili ich lodžie, balkóny, okenné parapety.

záver

Biele, žlté, červené, modré a iné odtiene citlivých kvetov sa dajú navzájom kombinovať alebo kombinovať s vysokými trvalkami. S ich pomocou môžete vytvoriť krásne kvetinové záhony, trávniky, kompozície pomocou kameňa. V krajinnom dizajne je dôležité stanoviť cieľ a jasne prezentovať svoju myšlienku a potom určite bude materiál na pestovanie pre realizáciu tejto myšlienky, pretože existuje obrovský počet rôznych odrôd týchto nádherných rastlín. Pomocou vytrvalých rastlín v krajinných projektoch sa človek-vyrobená krása poteší každý rok počas letnej sezóny.