Záhradníctvo

Fazuľa

Existuje veľa druhov a odrôd fazule, zatiaľ čo lima fazuľa má osobitnú pozíciu. V ďalšom sa nazýva aj lima fazuľa. Jedná sa o botanický druh, ktorý sa nazýva aj fazuľa. Jeho rozdiel je v mastnej smotanovej chuti fazule s rovnakým nízkym obsahom tuku v kompozícii.

img "alt =" Bean Lima "src =" fasol-bejbi-lima.jpg ">

Výrazné vlastnosti produktu Lima Bean

Lima fazuľa možno rozlíšiť troma hlavnými črtami:

  1. Chuťová vôňa je len vizitkou tohto typu.
  2. Neobvyklý tvar fazule - v latinčine, názov znie ako mesiac. Súčasne na vonkajšom plášti fazule je reliéf podobný mušle. To je dôvod, prečo sa niekedy nazývalo fazuľa.
  3. Najväčšie fazuľa medzi ostatnými odrodami. Hoci existuje malá výnimka vo forme Babi Lima, jej fazuľa je oveľa menšia, ale stále sa týka druhu Lima.

Pôvod tohto druhu má veľmi hlboké korene. V Andách, pohoriach Južnej Ameriky, sa jej vzhľad datuje až do 2 tisíc rokov pred naším letopočtom. Malé semená Baby Lima sa objavili oveľa neskôr na prelome 7. a 8. storočia našej éry v strednej Amerike. Spoločný názov Lima fazuľa dostal názov hlavného mesta Peru, z ktorého boli vyvezené fazule zo 17. storočia.

Baby Bean Lima

Existujú rôzne formy formy. Horolezecké alebo plíživé rastliny dosahujú dĺžku 1,8 až 15 metrov. Tiež, odrôd Bush od 30 cm do 60 cm Pods sú dlhé, asi 15 cm Semená vyrastie až 3 cm na dĺžku. Farba fazule môže byť pomerne rôznorodá, avšak odrody s bielou a smotanovou fazuľou sú bežnejšie.

Bean Baby Lima je známy svojou nezvyčajnou chuťou a krémovou štruktúrou vnútrajšku fazule, napriek skutočnosti, že vonkajšia škrupina dokonale zachováva svoj tvar pri varení. Keď sa tento produkt raz pokúsil, ľudia zostávajú jeho fanúšikmi navždy. Jeho krémová chuť vytvára ilúziu obsahu tuku v produkte, ktorá často nie je dostatočná pre rastlinné jedlá.

Pestovanie a starostlivosť

Bean Baby Lima miluje slnko, vodu a dobrú výživu, takže ho musíte pestovať v dobre osvetlených úrodných oblastiach, aby ste zabezpečili včasné napájanie a kŕmenie.

Mierne orezané semená sa vysadia bez nebezpečenstva vo forme mrazu. Rastlina ich vôbec netoleruje.

Je to dôležité! Nepoužívajte vodu z bavlny na listy, zalievanie by malo byť veľmi čisté na pôde, ale nie na rastline.

Pôda by nemala príliš vysušiť, ale v zatiahnutej dobe existuje nebezpečenstvo - nalejte rastlinu. Preto je nevyhnutné, aby voda nie je podľa plánu, ale s prihliadnutím na všetky faktory.

Najlepšie obväzy potrebujú dusík a fosfor-draslík v počiatočnej fáze plodenia. Pletenie a uvoľňovanie pôdy nebude nadbytočné. Rastlina nie je charakterizovaná množstvom zberu, kvety kvitnú postupne jeden po druhom.

Zhromažďujte približne 2 týždne po objavení vaječníkov. Fazuľa by mala byť mierne podrasná. Čerstvé bôby sa okamžite spotrebúvajú. Sušené uložené a spotrebované varené. Môžete však zmraziť alebo zachovať zelené bôby.

výroba

Lima fazuľa sa vyrába v priemyselnom meradle stále v zahraničí, avšak v našej krajine existuje veľká distribučná značka, ktorá dodáva obilniny do Ruska. Toto je spoločnosť Mistral.

Lima fazuľa od firmy Mistral rôzne vysokokvalitný výber surovín na balenie. Farebné a biele fazuľa bez odpadkov a rozdrvené úlomky. Jedna až jedna vo veľkosti a tvare. Štýlové a stručné balenie obsahujúce všetky obsiahnuté látky, ako aj opis spôsobu prípravy. Chuti spĺňajú charakteristiky odrody. To všetko je zabezpečené prísnym dodržiavaním všetkých noriem štátnej normy kvality.

recenzia

Ksenia, 32-ročná, Tver. Nikdy som túto rastlinu nevysadila, všeobecne som nemala rád fazuľa. Môj názor sa zmenil, keď sa niekto pokúsil o Beianbie Lima. Je to ako kaša zemiakov na vode proti nemu na mlieku s maslom. Taká jemná krémová chuť. Objednala som semená prostredníctvom internetového obchodu. Zasadil som, ja som rástol dobrou žatvou. Nie je to ťažké, ale veľmi potešiteľné, že čerstvé fazule sú dokonca chutnejšie. Vladimir, 55, Saratov Po prečítaní článku o odrode Lima, nemohol odolat, zasadil celé lôžko odrody Bush. Rastlinné bôby nie sú prvým rokom, takže s starostlivosťou nebol problém. Zber bol trochu skromnejší, ale chuť je neporovnateľná s chuťou jednoduchej odlievacej odrody. Sľubovaná krémová chuť a jemná textúra ma urobili verným fanúšikom Limy.

Pozrite si video: Traky - Fyzola Oficiálny videoklip (Apríl 2020).

Загрузка...