Hospodárstvo

Japonská prepelica: popis plemena

Jeden z najlepších plemien pochádzajúcich z kŕdľov, ktorý má vajcia: japonská prepelica - z Japonska prišla v polovici minulého storočia do ZSSR. Bolo to z krajiny, z ktorej bolo toto plemeno prinesené do Únie, že krupica získala svoje meno.

Japonské plemeno prepelíc, ​​odvodené od typu "prepelice", je predchodcom všetkých ostatných kultúrnych plemien, ktoré vznikli buď ako výsledok fixácie náhodných mutácií, alebo kvôli výberu požadovaného znaku.

Recenzia japonského plemena kureniec

Irina Kolymagina, D. Krasnozore, držal toto plemeno prepelíc viac ako 20 rokov. Potom ostatné prepelice a nemali sme na predaj. Keď sa objavili iné nové plemená, snažila som sa získať mäso z kuriatok. Ukázalo sa, že je pre našu dedinu príliš komplikované. A tieto sa dobre spěchajú a odvodzuje sa veľa prepelíc a takmer nezomrie, ak ich predátor neodvezie. Výsledok bol taký. Takže toto plemeno prepelíc nemôžem zmeniť. A ja ju vždy doporučujem iným, ktorí plánujú začať preplávať. Valery Konovalov, D. Furmanovka Pred niekoľkými rokmi začali japonské prepelice okrem kureniec. Vzal som ju zo susednej dediny, kde ju dlho držala žena a chváli. No, jej japonské prepelice sú vynikajúco nesené aj v spartánskych podmienkach, iné plemená by tam nestoja. Vzal som si viac faraónov. Viem, že môžu byť oklamaní s vajcami, takže som si vzal takmer dospelého vtáka, keď sú rozmery už viditeľné. Len sa zhodovalo, že šiel do súťaže v Kyjeve a tam ho kúpil. Teraz máme novoročné šaláty s kačiacimi vajcami a krevičkami.

záver

Napriek tomu, že japonské prepelice stratili svoj význam ako zdroj mäsa, ale vzhľadom na ich nenáročné podmienky zostali ideálnym plemenom pre začiatočníkov. Po získaní skúseností sa môžete pokúsiť spustiť ďalšie plemená kŕdľov alebo zastaviť na tomto.