Záhradníctvo

Odrody pozdĺžnych uhoriek na otvorenom teréne

Rozmanitosť uhoriek sa delí dozrievaním na skoré dozrievanie, stredné a neskoré dozrievanie, hoci posledné dva druhy sú často kombinované do jedného. Mnohí záhradníci sa zaujímajú o otázku, ktorý z týchto troch rastlinných druhov bude optimálne ovocný na lôžkach otvoreného terénu a prečo všeobecne potrebujeme pestovať neskoré odrody? Je ľahšie pripraviť skoré uhorky a užiť si čerstvú zeleninu pred niekým iným. Všetky tieto otázky a pokúste sa dnes odpovedať.

Prečo potrebujete pozdĺžny stupeň

Pred zvážením neskorých populárnych odrôd uhoriek na otvorenom teréne zistíme účel takejto zeleniny. Pri nákupe semien sa mnohí amatéri najprv pozerajú na farebnú značku s reklamným nápisom hodnoty odrody, napríklad "Super Early" alebo "Super Early". Je možné zvoliť tento princíp a prečo sú tieto pozdĺžne uhorky potrebné?

Pravdepodobne je ľahšie pestovať rannú odrodu na posteli a asi za 35 dní si môžete vychutnať čerstvú zeleninu. Prečo potom čakať jeden a pol alebo dva mesiace, kým neskončí uhorky? Špecialista alebo skúsený záhradník bez váhania odpovie, že tajomstvo spočíva v konečnom výsledku.

Výrazná vlastnosť neskorých odrôd

Aby sme pochopili, prečo potrebujeme neskoré ovocie, obráťme sa na botaniku a stručne zvážime obdobia vývoja uhorky. Na začiatku rastu, pred objavením sa prvého vaječníka, rastlina buduje koreňový systém. Hoci korene nie sú také veľké, stále rastú. Keď začne fáza kvitnutia a plodnosti, rast koreňa sa spomalí a zelený kmeň začína rýchly rast.

Teraz sa pozrieme na to, čo sa stane s rannou rozmanitosťou uhoriek na záhrade. Faktom je, že čím viac sa rozvinie koreň rastliny, tým viac živín dostane z pôdy. Rastlinný koreňový systém dozrieva asi mesiac. Samozrejme, je niekoľkonásobne menej ako koreňový systém neskorého štádia pre otvorený povrch, ktorý sa rozvíja až 50 dní. Plodenie rastliny s menším koreňovým systémom bude minimálne alebo v krátkom čase okamžite poskytne množstvo ovocia a zomrie.

Z toho môžeme konštatovať, že rastlina rannej odrody, po dokončení jej plodenia na niekoľko týždňov, začne žltnúť a potom vysuší. Top-dressing s dusíkatými hnojivami môže mierne predĺžiť životnosť zelenej stopky uhorky, však to nebude prinášať veľa zisk.

Ak vezmete neskoré odrody na otvorenom teréne, potom s mocným koreňovým systémom prinášajú dlho ovocie na záhrade a potešujú majiteľov ovocie celé leto pred nástupom chladného počasia.

Vyvodiť závery

Pri výsadbe krajiny s uhorkami na vlastnú spotrebu je potrebné dať prednosť semenám nie farebným propagačným obalom, ale vybrať ich podľa obdobia dozrievania. Predčasné odrody môžu byť vysadené niekoľkými kríkmi pre prvé čerstvé šaláty a plody oneskoreného dozrievania budú použité na konzervovanie.

Tip! Pre rodinu 2-3 ľudí stačí na záhrade pestovať 2 záhradné uhorky raných a stredných odrôd. Všetok zvyšok prideleného miesta na otvorenom pozemku by mal byť zasietený neskorými odrodami.

Uhorky sú jedny z najviac konzumovaných zeleniny, takže sú v dopyte po celý rok. Ak chýba skleník, len neskoré odrody na otvorenom teréne umožnia dlhodobé získavanie čerstvého ovocia. Okrem toho sú tieto uhorky veľmi vhodné na konzerváciu, slanie a moriace. V prítomnosti mrazničky sa majitelia podarí zmraziť plody neskorých odrôd na varenie na novoročné sviatky.

Tip! Uhorka je 90% vody a je nízkokalorická zelenina. To vám umožní používať zeleninu bez obmedzenia pre ľudí, ktorí sú skloní k telesnosti alebo jednoducho sledovať svoju postavu.

Voľba výberu podľa pobočky

Pri výbere osiva neskorých uhoriek na otvorenom teréne sú vhodnejšie rastliny so silným tkaničom. Čím aktívnejšie sa tvorí ich kmeň, tým lepšie bude úrodu. Príkladom pre otvorené územie môžu byť odrody "Phoenix", "Chistye Prudy", "Phoenix 640" a "Marina Grove". Charakteristickým rysom týchto neskorých odrôd je hojnosť plodín pred nástupom prvého mrazu. Rastliny nepotrebujú inštaláciu mriežky. Budú jednoducho chodiť na zemi, hlavnou vecou je poskytnúť im dostatok priestoru. Výhodou plodov každej odrody je neprítomnosť horkosti.

Stručne o pravidlách pestovania neskorých odrôd

Uhorka je teplo-milujúci rastlina a môže trochu boľať pri výsadbe sadeníc. V prvom rade je to kvôli zmene teploty pôdy.

Sadenice rástli na teplom mieste a po výsadbe na otvorenom teréne, aj keď je už teplé vonku, koreňový systém padá do chladného prostredia. Je dôležité znížiť množstvo zavlažovania, pretože zvyšuje riziko vzniku hnilobných húb, ktoré postihujú koreň. Pri prvej detekcii hnilobných výhonkov je možné uložiť čerstvé alebo kyslé mlieko.

Tip! Teplý roztok sa pripraví z 1 dielu mlieka a 1 dielu vody. Voda pod koreňom každej rastliny v dávke 1 liter kvapaliny pre 8 kríkov.

Sadenice neskorých uhoriek by mali byť napojené skoro ráno len v koreňoch. Týmto sa zníži množstvo kondenzácie, ktoré spôsobuje hnilobné ochorenia húb. Je zlé, ak sa voda počas zavlažovania dostane na listy rastliny, rovnako ako v čase je potrebné odstrániť staré a odstrániť padlé listy. Takéto jednoduché pravidlá pomôžu zabrániť vývoju patogénnych húb.

V tomto videu môžete vidieť experiment s výsadbou uhoriek v júli:

Zoznámte sa s najnovšími druhmi uhoriek

Nakoniec je načase sa zoznámiť s neskorými odrodami uhoriek určených na pestovanie na otvorenom poli. Existuje veľké množstvo z nich, ale zvážime najpredávanejšie odrody obyčajných letných obyvateľov.

Fénix

Neskoré hybridy rastúce na otvorenom teréne a určené na solenie majú rozdiely v bunkovej štruktúre a morfológii. Hlavným rysom zachovania plodu na zachovanie - okraj vaječníkov. V dospelom plodu sa tieto neškodné chĺpky zmenia na tŕne.

Sú tmavé a ľahké, navyše sú umiestnené na tuberkulách kôry a rovnomerne na povrchu. Pre rastlinu, pupienky slúžia ako regulátor odparovania vlhkosti, a keď sú konzervované, soľanka preniká do plodu.

Plody s čiernymi trní na veľkých pahorkoch sú optimálne na zachovanie. Získavanie takejto tmavej farby nastáva v dôsledku odparovania vlhkosti spolu s pigmentom. Rýchlosť krízy závisí od štruktúry buniek, ktoré v dospelom plodu nerastú, ale sa natiahnu. Takéto vlastnosti sú vlastnené hybridmi "favorit Mamenkin", "Liliput", "Hazbulat", "športovec" a mnoho ďalších.

Výber určitého neskorého odrody pre otvorené lôžko priamo závisí od preferencie hostiteľa a účelu zeleniny, či už ide o konzerváciu, predaj alebo jednoducho surovú.