Záhradníctvo

Hroznová špargľa

Napriek tomu, že zelené bôby sú tepelne láskyplné rastliny, naši záhradníci úspešne rastú a získajú slušnú úrody.

Výhody

Vkusný a zdravý produkt - špargľa. Nahradenie mäsa, pretože obsahuje ľahko stráviteľný proteín. Zoznam užitočných látok je prítomný: horčík, železo, chróm, fosfor, potrebné prvky pre rovnováhu v tele. Prítomnosť beta-karoténu, vitamínov skupiny B, kyseliny listovej v chlebe špargle spôsobuje použitie špargle v každom veku a stave.

img "alt =" Bean Poznámka špargľa "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 695_1.jpg ">

Prítomnosť fazule v strave má pozitívny vplyv na stav krvných ciev a srdca, na pokožku a vlasy a na gastrointestinálny trakt. Je to nepostrádateľný produkt pre pacientov s cukrovkou, anémiou a tuberkulózou. S veľkým prínosom je obsah kalórií v špargle veľmi malý, len 25 kcal na 100 g výrobku, navyše tí, ktorí jedia, hovoria o rýchlej saturácii a dlhotrvajúcom pocitom sýtosti. Chřestové bôby sa používajú v rôznych diétach.

popis

Samozrejme, je oveľa užitočnejšie použiť v potravinách ovocie pestované na osobnom pozemku. Tí, ktorí nemajú chalupu, môžu pestovať špargľu na balkóne v škatuliach alebo kvetináčoch. Trieda poznámky je vhodná ako na pestovanie v otvorenom teréne, tak na balkónoch a na parapetoch.

img "alt =" Fazuľa Poznámka špargľa "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 643_2.jpg "style =" šírka: 520px; výška: 650px; "/>

Chřestové bôby Poznámka - kompaktná rastlina o výške 30-40 cm, plody majú dĺžku 15 cm, svetlo zelené farby, mierne ohnuté, pod priemer okolo 8 mm, šupky neobsahujú pergamenovú vrstvu a vlákna. Hmotnosť jedného fazule je 5-5,5 g.

Vyrastá

Rozmanitosť chlebových bôbov Poznámka: odporúča sa vysadiť na otvorenom pozemku koncom mája - začiatkom júna. Nenechajte sa uvádzať do omylu v máji tepla a jasnom slnku. Ak chcete pestovať Nota fazuľa, musíte mať záujem o dlhodobú predpoveď počasia, aby ste si boli istí, že mrazy už nie sú predvídané. A ďalšia nevyhnutná podmienka pre vysádzanie fazule Poznámka: Teplota zeme musí byť minimálne + 15 stupňov.

Ak sú splnené podmienky, pokračujte k pristátiu. Ak ste pripravili pôdu na jeseň, to znamená vykopať a priniesť hnoj a hnojivá, potom vás ctiť a chváliť. Ak ste tak neurobili, potom nič strašné. Vykopať pôdu, pridať popol z dreva, zhnitý hnoj a spustiť výsadbu.

img "alt =" Bean Poznámka špargľa "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 580_3.jpg "style =" šírka: 470px; výška: 650px; "/>

Pre fazuľu bean zvýraznite slnečnú oblasť s ľahkými piesočnatými alebo hlinitými pôdami. Ťažké ílové pôdy nie sú vhodné pre rastliny, ale ich zloženie možno zlepšiť pridaním rašeliny, humusu, piesku. Potom bude v pôde viac pórov, cez ktoré voda a vzduch prúdia do koreňov fazule.

Výsadba by sa mala uskutočňovať v súlade s odporúčanými vzdialenosťami: 10 cm medzi rastlinami a 50 cm medzi radmi, očkovať semená do hĺbky nie väčšej ako 5 cm, zem očistiť iba vtedy, ak je veľmi suchá. V počiatočnom štádiu ju neponáhľajte, v opačnom prípade by sa semená mohli hniť. Pri teplote + 20 + 25 stupňov v týždni čakať na vznik sadeníc.

img "alt =" Bean Poznámka špargľa "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 551_4.jpg ">

Za 55 až 60 dní bude možné získať prvý zber. Grada Nota - sredneranny rastlina. Počas celej vegetačnej sezóny potrebuje zalievanie, pletie a kŕmenie.

Tip! Najhospodárnejší a ekologickejší spôsob kŕmenia - zalievanie rastlinnej infúzie.

Vložte trávu do suda na vodu. Vhodná žihľava, púpavy a buriny z vašej záhrady. Zmes by sa mala na týždeň podať infúziou a potom zobrať 1 časť infúzie a pridať 10 dielov vody. Voda rastliny, sú aktívne rastúce. Výsledok je okamžite viditeľný.

img "alt =" Fazuľa Poznámka špargľa "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 510_5.jpg "style =" šírka: 478px; výška: 650px; "/>

Pred začiatkom plodenia môže byť odroda kŕmená komplexnými minerálnymi hnojivami. Neskratujte so zberom. Podušky chlebovej špargle by sa mali v štádiu mliečneho zrelosti odtrhnúť, aby sa zabránilo štádiu dozrievania osiva. Semená odrody Nota sú vhodné aj na výživu, ale sú malé a vyžadujú si dlhší čas varenia. Pravidelné zber, každé 2-3 dni, stimuluje rastlinu na ďalšiu tvorbu ovocia. Zber bôbových špargiel Poznámka možno získať až do prvého mrazu.

Z plodov chlebovej bôby sa pripravujú prílohy, šaláty, korenené polievky, konzervované a zmrazené na zimu. Na zmrazenie sa panvice umyjú, nakrájajú na 2-3 kusy, blikajú v horúcej vode po dobu 2-3 minút. Balené v baleniach. V procese zmrazenie chuť nemení. Pozrite sa na video pre jeden z receptov:

záver

Ako vidíte, z vašej strany to vyžaduje veľmi malé úsilie. Ale svojou rodinou zabezpečíte počas celého leta a zimy produkt s množstvom užitočných vlastností a bohatej vitamínovej kompozície.

recenzia

Polina Belyaková, 35 rokov, región Kursk. Chřestové bôby sa pestujú v mojej záhrade. Užitočné jedlá zo zeleniny sú veľmi obľúbené u mojich rodín, najmä ako obrovská vitamínová pomoc pre telo. Každý rok sa učím nové veci. Táto sezóna, nováčik - stupeň Poznámka. Páči sa vám zelené lusky. Jedli celé leto. Irina Mishchenko, 58 rokov, región Samara Z nejakého dôvodu som dlho nemohol zvládnuť pestovanie fazule. Proces zmrazil v štádiu výskytu výhonkov. Zmenené odrody. Ukázalo sa, že všetko je jednoduché. Semená boli konzumované vtákmi. Teraz ich zatvorím agrofibrom. Teraz rastú v mojom záhrade zdravý produkt a zmrazím ho na zimu. Najviac sa mi páči odroda Nota. Jemné zelené šťavnaté ovocie je veľmi dobré pre príbory a teplé šaláty.