Krajinný dizajn

Clematis - užitočné nápady na zdobenie dacha

Na pozemku je vždy potrebná terénna úprava vertikálnych konštrukcií. Clematis (clematis) sú považované za najobľúbenejšie rastliny pre také vertikálne terénne úpravy.

Nájdenie pre začiatočníkov. Veľmi ľahko rastú. Kvitne hojne a dlho, dokonale toleruje teplotné extrémy, odolné voči chorobám a škodcom.

záver

Ďalším plusom pre milovníkov konzistencie.

Varovanie! Tiestne rastú 20 rokov na jednom mieste bez transplantácie. Nemajú ani radi transplantáciu.

Takže sa pokúste vybrať klematis v krajinnej oblasti designu stabilnejšie miesto. Rastlina vykazuje plný dekoratívny účinok v treťom roku po vylodení. Koreňový systém záhradného viniča nevyžaduje veľkú plochu, je kompaktný. Ale stonky rastú a potrebujú pár metrov štvorcových na ich umiestnenie. To je potrebné vziať do úvahy aj pri výbere miesta pre klematis v krajinnom dizajne.

Koruny rastú dobre na južnej, juhozápadnej, juhovýchodnej strane lokality. Vysadené rastliny navzájom vo vzdialenosti najmenej 1-1,5 metra. Je lepšie vybrať podporu pre liana s malým priemerom - mriežkou, drôtom, motoukom. V tomto prípade sa listy klematisu otáčajú okolo neho a tak sa pripájajú k podpore. Na veľkom priemere podpery to nie je možné z dôvodu krátkej dĺžky stonky listu.

Výhodou vynikajúcej klematis v krajinnom dizajne sa tiež pokladá za absenciu potreby chemických úprav. Odolnosť voči chorobám umožňuje pestovať rastliny bez týchto techník. V každom prípade, výsadba clematis na vašom webe, nebudete sklamaní. Dlhodobá spolupráca s krásnymi viničmi vám prinesie veľa radosti.