Záhradníctvo

Fazuľa Borlotto

Fazuľa zo špargle sa začala používať na výživu oveľa neskôr ako škrupina. Ale v XVIII. Storočí sa zvedaví Taliani rozhodli ochutnať nezrelé zelené struky. Mali radi túto novinku a čoskoro si zvykli na taliansku kuchyňu. A len o desaťročia neskôr Európania pestovali špeciálnu odrodu, ktorú nazývali chilli alebo špargľa.

img "alt =" Rozmanitosť Borlotto "src =" fasol-borlotto.jpg "style =" šírka: 498px; výška: 650px; "/>

Taliansko je rodiskom Borlotta, populárnej odrody v Európe. Tam bol chovaný a bol nazvaný - "Borlotti". Táto odroda je veľmi populárna na Ukrajine, pretože je ideálna pre hlavné národné jedlo boršče. Špeciálna odroda "Borlotto", ktorá varí veľmi rýchlo. A to je veľmi dôležité pre fazuľa, pretože zvyčajne musí byť namočené na noc, a potom variť dlho, kým úplne varené.

Tento fazuľa je tiež ocenený svojimi prospešnými vlastnosťami. Obsahuje veľké množstvo bielkovín a je dokonca vhodný aj na výživovú výživu. Obsahuje tiež draslík, jód, železo, zinok, sodík, horčík a ďalšie dôležité stopové prvky. Treba poznamenať, že špargľa obsahuje niekoľkokrát menej kcal, celkovo 31 kcal na 100 g a obilie - 298 kcal.

Pozrite si video: Fazuľová polievka. recept (Smieť 2020).

Загрузка...