Hospodárstvo

Leghorn Hens: Popis a charakterizácia plemena

Leghornské kurčatá pochádza z miest, ktoré sa nachádzajú na pobreží Stredozemného mora v Taliansku. Prístav Livorno dal svojmu plemenu meno.

V 19. storočí boli leggorn v Amerike. Prechod s čiernou menšou, s bojovými slepiami, japonské dekoratívne sliepky dali výsledok vo forme konsolidácie takých vlastností plemena ako produkcia vajec a rýchle dospievanie mladých. Rôzne šľachtiteľské programy, ktoré sa uskutočňovali v rôznych podmienkach prostredia, nakoniec viedli k vzniku nového plemena s charakteristickými vlastnosťami. Leggorny sa stalo základným plemenom, na základe ktorého sa vytvorili iné plemená a hybridy.

img "alt =" Leggorn sliepky "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 688_1.jpg ">

V Sovietskom zväze sa plemeno objavilo v 30. rokoch. Spočiatku sa používa bez úpravy. Potom domácich chovateľov na základe leggorn začali chovať nové plemená. Príklady domácich plemien, pri ktorých sa vytvoril genetický materiál plemena Leggorn, ruské biele plemeno, Kuchinská jubilejnica.

vzhľad

Popis chovu kurčiat Leghorn: hlava má malú veľkosť, hrebeň je v tvare listu, kohúty sú postavené, sliepky sú nahromadené na stranu. U mladých kurčiat sú oči tmavo oranžové farby, s vekom sa farba očí zmení na svetlo žltú. Otvory na ucho sú biele alebo modré, náušnice sú červené.

Krk je predĺžený, nie silný. Spolu s telom tvorí predĺžený trojuholník. Široké prsia a objemné brucho. Nohy sú tenké, ale silné. Mladiství sú žlté a dospelí sú biele. Pečenie pevne pritlačené na telo. Chvost je široký, má sklon 45 stupňov. Pozrite sa na fotografiu, ako vyzerajú leggorn kurčatá.

img "alt =" Leggorn slepice "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 637_2.jpg ">

Farbením perím sú biele, čierne, pestré, hnedé, zlaté, strieborné a iné. Existuje viac ako 20 odrôd. Biele leghornské kurčatá sú najbežnejšie na svete.

produktivita

  • Kurence Leghorn sú výlučne orientované na vajíčka;
  • Hmotnosť vrstiev nohavíc často dosahuje 2 kg a kohúty 2,6 kg;
  • Keď dosiahnu vek 4,5 mesiaca, začnú spěchat;
  • Sexuálna zrelosť sa vyskytuje v 17-18 týždňoch;
  • Každá vrstva plemena koní produkuje približne 300 vajec ročne;
  • Hnojenie vajec je približne 95%;
  • Šupinkatosť mláďat 87-92%.

Funkcie plemena

Chovatelia hydiny oboch obrovských komplexov a veľmi malých fariem s radosťou dostanú sliepky Leggorn. Chov a následná údržba kurčiat prináša hospodárske výhody. Vták má pozitívne vlastnosti, ktoré väčšinou prekrývajú niektoré nevýhody.

  • Leggorny sú neagresívne, dobre zvyknutí na svojich majiteľov, majú dobrú povahu;
  • Dobre sa prispôsobujú podmienkam zadržania a klimatickým podmienkam. Plemeno Leghorn sa môže udržiavať v severnej i južnej oblasti. Ruské zimy neovplyvňujú vysokú produktivitu vtákov.

Funkcie obsahu

Rovnako dobre prenášané, keď sa uchovávajú v bunkách, a keď obsah podlahy.

Tip! Ak vták nechodí, je potrebné zabezpečiť čerstvý vzduch a prítomnosť denného svetla.

Hydinárne by mali byť vybavené biskupmi, hniezdami, nápojmi a podávačmi. Na usporiadanie kukurice je lepšie použiť zaoblené póly s priemerom 40 mm, takže bude výhodnejšie, aby kurčatá obalili svoje nohy okolo. Všetky kurčatá by mali mať dostatok miesta, pretože strávia takmer polovicu svojho života na hniezde. Konštrukčná pevnosť je predpokladom. Hniezdo nesmie prehýbať a niesť hmotnosť niekoľkých kurčiat.

img "alt =" Leggorn slepice "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 572_3.jpg ">

Ak chcete umiestniť hniezda, vložte akúkoľvek kapacitu, ak tam sliepky zapadnú. Pre pohodlie je dno lemované seno.

V súkromnej farme je lepšie poskytnúť vtáky s otvorenou klietkou. Ak chcete urobiť, oplotenie z oblasti susediace s domom, uistite sa, že roztiahnuť mriežku 1,6 metra vysoká, takže vtáky nemajú príležitosť lietať. V opačnom prípade môžu vtáky spôsobiť značné škody na farme. Postele zomierajú, zelenina je ozdobená. Počas chôdze vtáky konzumujú červy, chrobáky a kamienky, ktoré potrebujú na mletie jedla do burticíka.

Tip! V zime, dať popolník v dome. Kurčatá sa v ňom kúpajú, čím sa chránia pred parazitmi.

Zodpovednosťou chovateľov hydiny je dodržiavanie sanitárnych noriem pri chove kurčiat. Čas vyčistiť špinavý vrh s vrhom. Kurčatá sú malé vtáky, ale sú schopné pošliapať výkaly do kamenného stavu. Aby ste nevyužili veľa energie na čistenie kurčaťa, urobte to pravidelne.

Plemeno leggorn stratil instinkt nasizhivaniya. Preto sa odporúča položiť vajcia na násadové kurčatá iných plemien alebo použiť inkubátor.

Leggorny nenáročný vo výžive. Krmivo by malo obsahovať zrná, otruby, sezónnu zeleninu a zeleninu. Nakrájaná žihľava je veľmi užitočná. Okrem toho by mala strava obsahovať potraviny živočíšneho pôvodu: mäsová a kostná múčka, rybia múčka, jogurt, tvaroh. Ale najčastejšie sú tieto zdroje veľmi drahé. Príjem vápnika je možné poskytnúť iným spôsobom - pridanie kriedy, vápenca, drveného piesku na krmivo. Môžete použiť špeciálne komerčné zmesi na vrstvy ako vitamínové doplnky.

Je to dôležité! Prítomnosť vápnika v krmive je potrebná. Toto je nevyhnutné pre správnu tvorbu silného plášťa vajec.

Vysoká produkcia vajec nepretrváva počas celého života kurčiat. Jeho vrchol klesá na 1 rok života, v druhom roku majú kurčatá veľmi málo vajec. Skúsení chovatelia hydiny neprestávajú neustále aktualizovať hospodárske zvieratá každých 1,5 roka. Tým je zachovaný požadovaný počet maximálnych produktívnych vrstiev. Kurčatá staršie ako 1,5 roka môžu mať mäso. Odporúčania pre pestovanie nájdete v videu:

Leghorn bodkovaný (dalmatínsky)

Odlišujú sa od obyčajnej leggorn v čiernej a bielej farbe. Prvé kurčatá s takou farbou sa objavili v roku 1904. Boli považované za anomáliu. Avšak stali sa progenitormi škvrnitých leggornov, ktoré sa už netýkajú žiadnych plemien. Pravdepodobne sa prejavili gény černošskej menorky, ktorej účinkom bolo odroda plemena leggorn. Kurčatá škvrnitých leggorn sú dobré nosnice.

7img "alt =" Bodkovaný Leggorn (dalmatínsky) "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 396_7.jpg ">

Loman Brown a Broken White

Chovatelia hydiny, ktorí chcú mať ešte väčšiu návratnosť na svojej farme, môžu byť upozornení, aby si vybrali zlomené hnedé klasické plemeno. Existujú 2 z jeho poddruhov: Hnedé zlomené a Biely zlomený. Prvý bol odvodený na základe Plymouthovej skaly a druhý na základe Leggorn v nemeckej farme Loman Tierzucht v roku 1970. Úlohou výberu bolo vytvoriť vysoko produktívny kríž, ktorého vlastnosti by nezáviseli od klimatických podmienok.

Úsilie chovateľov prinieslo ovocie. Dnes sú hnedé kríže dopytu v poľnohospodárskych podnikoch Európy a našej krajiny. Hnedá a zlomená biela sa líšia len farbou: tmavo hnedá a biela. Pozrite sa na fotografiu oboch poddruhov.

img "alt =" Hnedý zlomený a biely zlomený "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 344_8.jpg ">

Súčasne je podobná charakteristika produktu: 320 vajec za rok. Začnite spěch už za 4 mesiace. Nevyžadujú veľa potravín, tolerujú tvrdé ruské zimy. Väčšina chovateľov hydiny zaznamenáva vysoký ekonomický prínos chovu hydiny.

záver

Plemeno leggorn sa dobre usadilo v ruských farmách. Viac ako 20 veľkých chovných zariadení sa venuje chovu plemena. V súkromných farmách je chov a chov plemena leggorn tiež nákladovo efektívna. Je dôležité sledovať zmenu generácií kurčiat, aby sa udržalo vysoké percento produkcie vajec.

recenzia

Tatiana Ivanova, 45 rokov, Doronichi Leggornov drží niekoľko rokov, takže sa zaoberáme výrobou vajec na predaj. Veľmi ziskové plemeno z ekonomického hľadiska. Trvá trochu krmiva a veľa vajíčok. Jediná vec, ktorú musíte pravidelne robiť, je aktualizovať stádo. Na začiatku ich farmárskej činnosti boli vajíčka inkubované pre ostatné kurčatá, stále máme plymutrok. Potom sa objemy zmenili a musel som si zakúpiť inkubátor. "Vera Badina, 55, s. Oparino Máme plemeno mini-leggorn. S miniatúrou nám pravidelne dodávajú vajcia. Áno, a potrebujú oveľa menej krmív ako iné kurčatá.