Kvety

Vysoké vytrvalé kvety

Najzkušenější pestovatelia dávajú prednosť vysokým trvalkám. Nemusia sa zasievať každý rok na jar, sú charakterizované zvýšenou vytrvalosťou a vitalitou. Existuje obrovský počet odrôd trvalých vysokých kvetov, ktoré môžu byť základom absolútne akejkoľvek kompozície. Môžu byť vysadené na "vysokohorských" kopcoch, v záhrade sú obyčajné záhony. Po vylodení vysokých kvetov okolo obvodu pozemku môžete získať krásny živý plot. Použitie vysoko kvitnúcich pekných mužov je obmedzené len predstavivosťou pestovateľa. Ak si prajete, môžete si vybrať vysoké trvalky s akýmkoľvek tvarom a farbou kvetu.

Takže mená a opisy najkrajších a vyhľadávaných vysokých kvetov sú uvedené nižšie. Ohodnoťte svoje ohromujúce vonkajšie kvality, môžete zobraziť navrhnuté fotografie.

pivonky

Pivoňka môže zdobiť záhradu alebo záhon. Táto kvitnúca rastlina tvorí svieži klobúk s nádhernými masívnymi púčikmi a bohatými zeleňami. Pivonky sú skvelé na rezanie a kytice.

Existuje veľa druhov pivoniek, ktorých kvety sú namaľované nielen v tradičnej ružovej farbe, ale aj v bordelu, bielom. Môžete sa zoznámiť s najoriginálnejšími odrodami tohto vysokého trvalka nižšie v článku.

Shirley Temple

Táto odroda slimáka je veľmi vysoká: stonky kvetov dosahujú 2 m. Kvety majú bledožltú farbu, ich priemer je asi 3 cm. Rastliny môžu byť vysadené tak, aby ozdobili ploty, ako aj vytvorili rôzne kvetinové úpravy.

záver

V obchodoch nájdete obrovské množstvo rôznych vysokých vytrvalých kvetov. Takže okrem vyššie uvedených odrôd sú také populárne kvitnúce rastliny ako Buzulnik, Volzhanka, Klopogon, Chemerits, Gelenium a niektoré ďalšie. Medzi širokou paletou kvetín si každý môže vybrať potrebné zariadenia na realizáciu svojich návrhových nápadov. Modré, žlté, ružové, červené kvety na dlhé roky potešia svojim ohromujúcim vzhľadom, vďačnosťou za minimálnu starostlivosť.