Hospodárstvo

Tuxedo prepelice

Tuxedo prepelica je získaná prechodom anglických čiernych a bielych prepelíc. Výsledkom je nové plemeno vtákov s nezvyčajným sfarbením, ktoré priťahuje oči: tmavohnedé chrbát a biele krk, prsia a spodné telo. To sa podobá smokingu, teda meno plemena.

img "alt =" Tiger prepelica "src =" smokingovij-perepel.jpg ">

V opise smokingových prepelíc sú uvedené nasledujúce charakteristiky: majú smer vajec, živá hmotnosť samíc dosahuje 160 g, u mužov je menšia až 150 g. kusov za rok, s hmotnosťou 10 g

Výhody

Kuriatko - cenný diétny produkt, označuje lahôdky. Tuxedo prepelice mäso je vysoko-kalórie, oveľa vyššia ako kuracie, králičie mäso, pretože má vysoké chuťové vlastnosti. Niet divu, že jatočné telá kŕdľov boli podávané na stole pre kráľov a šľachticov. V Rusku boli lovené prepelice.

Konzumácia mäsa z kuriatok pravidelne môže výrazne zlepšiť vaše zdravie. Ako terapeutické jedlo je predpísané pre choroby srdca, pečene, obličiek a pľúc. Zloženie mäsa zahŕňa draslík, fosfor, vitamíny skupiny B, ktoré zlepšujú stav nervového systému. Mäso z kuriatok je tehotné, rastúce organizmy, ľudia vedúci aktívny životný štýl.

Vzhľadom na prítomnosť železa a vitamínu PP, ktoré zlepšujú zloženie krvi, normalizujú činnosť srdca a krvných ciev, mäso z kuracích mäkkýšov je zahrnuté do stravy pre anémiu a stravu starších ľudí. Krepové mäso môže byť konzumované pacientmi s diabetes mellitus, pretože je dobre absorbované bez naplnenia pankreasu.

Tuxedo prepelice vajcia sú cennejšie ako kurča. Obsahujú esenciálne aminokyseliny a mastné kyseliny, ktoré naše telo nevyrába, ale sú nevyhnutné pre vyrovnanú prácu tela. Kylieľové vajcia obsahujú významné množstvo vitamínov skupiny B, vitamínu A, horčíka a železa. Mali by ste jesť kačacie vajcia na prevenciu a za prítomnosti anémie, bolesti hlavy, problémy s žalúdkom a črievami a cukrovkou.

img "alt =" Tiger prepelica "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 549_3.jpg ">

Vajcia a mäso zo smotany neprežúvajú alergické reakcie. Opis užitočných vlastností môže pokračovať dlhý čas. Samozrejme, použitie kŕmnych produktov nie je všeliekom, ale zlepšenie stavu tela je celkom možné. Vajcia prepelice sú dobre skladované, pri izbovej teplote nie je kaziť mesiac, skladované v chladničke dlhšie ako 2 mesiace.

Obsah

V súčasnosti sa čoraz viac ľudí snaží viesť zdravý životný štýl, používa správne prírodné produkty. Dopyt po prepeliciach a mäso sa každý rok zvyšuje. Možno, že pre niekoho, kto sa bude chovať prepelice, sa stane výnosným podnikaním, iní budú mať pre seba plemenné prepelice. Začiatok nevyžaduje veľké finančné investície a výsledok sa dá dosiahnuť pomerne rýchlo.

Tuxedo plemenné prepelice pre chovateľov, ktorí sú nielen dôležití pre vysoké miery mäsa a vajec, ale aj vzhľad vtákov.

recenzia

Gleb Vakhrushev, 58 rokov, región Oryol Zaoberám sa chovnou prepelicou. Uvedomujem si násadové vajce a kurčatá. Toto je moja malá vec. Mám zástupcov niekoľkých plemien, nedávno získaných smokingových prepeličiek. Majú pomerne vysokú produkciu vajec. Je možné dosiahnuť nárast hmotnosti smotanových prepelíc pred porážkou, čím sa získajú kŕmne zmesi vypočítané pre brojlery. A tak vták, samozrejme, malé, nie mäso plemeno. Ale tuxedo sfarbenie krovov je skvelé. Darya Sannikova, 49 rokov, región Kaluga. Rozhodli sa priniesť prepelice len počas obdobia bývania vo vidieckom dome, nechceli byt obsiahnuť. Nádherné vtáky. Stalo sa tak, že by sme si mohli kúpiť len kožušinové jedlá, ktoré majú smer vajec. Žiadna náročnosť na údržbu, moja rodina dostala vajcia po celé leto, vtáky pravidelne lietali. Okrem toho boli rastlinám krajiny poskytnuté cenné hnojivo vo forme výkrmov vtákov. Vďaka používaniu prepelíc vajcia sa rodina v chladnej sezóne nezhoršila a staršia generácia zabudla na bolesť v srdci.

Pozrite si video: Japanesecoturnix quail Japonske prepelice (Jún 2020).

Загрузка...