Hospodárstvo

Popis plemeno Ameraukana, funkcia + fotka

Ako chovať nové plemeno? Vezmite dve odlišné plemená, krížte sa navzájom, zostavujte názvy pôvodných hornín, uveďte meno. Hotovo! Vezmite gratulujeme! Vy ste priniesli nové plemeno zvierat.

Smiech je smiech, ale v Spojených štátoch amerických existuje v skutočnosti prax volania dvojitej zmesi zvierat, ktorá je zložená z dvoch pôvodných plemien, aj keď je to kríž medzi prvou generáciou a rodičmi "nového" plemena žijú vo vašom dome.

Napríklad, čo je "Schnudel"? Nie, nie je to rezeň, je to kríž medzi kmeňmi kníračku a pudla. Kokapoo - kokeršpaniel + pudel sa zrejme čoskoro stane oficiálnym plemenom v Spojených štátoch.

Plemeno kurencov Ameraukan bolo rovnako chované. Južné americké kurčatá plemena Ararakana prekročené s miestnymi americkými sliepkami. Vzhľadom na schopnosť Araukanu prenášať, pri prekročení, schopnosť nosiť farebné vajcia, hybridy sa tiež líšia v pôvodnej farbe vložených vajec.

Všeobecne platí, že v plemennom ameriukana, okrem zúrivého mena, nie je všetko tak smutné. Kŕmenie kurčiat začalo v 70. rokoch minulého storočia a v roku 1984 bolo zaregistrované iba nové plemeno.

Ameraukane je prezentovaný s pomerne vážnymi požiadavkami, takže hybrid prvej generácie ešte nemôže byť zaradený do plemena.

Varovanie! V Amerike sa všetky kurčatá, ktoré nesú farebné vajcia nezvyčajnej farby, volajú veľkonočné vajíčka a druhé meno je amerakan: veľkonočné kura.

Profesionálni chovatelia hovädzieho dobytka sa urážajú takýmto názvom. Vzhľadom na nuansy farby škrupiny, považujú za ameraukan plemeno a nielen "kuracie s farebnými vajcami".

Aauaukánske vajcia sú skutočne viacfarebné, pretože v závislosti od druhu druhého rodiča araukana prenáša schopnosť niesť modré alebo zelené vajcia. Zatiaľ čo samotná Araucana nesie iba modré.

Berúc do úvahy, že keď bola araukana chovaná, arakukana bola prekrížená s kurčatami rôznych farieb, ameraukana nesie vajcia všetkých odtieňov modrej a zelenej.

Dospelé kurčatá, mimochodom, majú veľmi slušnú váhu: kohúty - 3-3,5 kg, kurčatá - 2-2,5 kg. Áno, váha vajec je veľmi slušná: od 60 do 64 g.

Kurčatá Ameraukany, popis plemena

Plemeno oficiálne zaregistrovalo 8 farieb.

Pšeničná modrá

Valentina Rudometova, 55, obec Bulahovka, Bielorusko Veľmi pokojní vtáci. Rýchlo si zvyknite na svoju vlastnú, ale ostatní sú opatrní. Vajcia sú takmer každý deň a viacfarebné. Každé kurča, ak nie jeho farba, potom jeho tieň vajec. Susedia ochotne rozoberajú viacfarebné výrobky. Mám záujem, ale mám penny .. Viktor Samokhin, 62, D. Suvorovka, Krym Zaujal som farebné vajcia, čítal som na internete a objednal som v Nemecku inkubované vajcia. Keď sa vynoril a vyrastal, preklial všetko. Nevedela som, že informácie, ktoré lietajú veľmi dobre, som myslela, že to bolo zdobené, pretože živé kurčatá neboli nikdy videné. Zvykli som si na ostatných, ktorí s takými rozmermi dokonca utekajú od psov pešo. Nie, ameraukany skutočne lietajú. Dostali sa do zvyku spať na stromoch v mojich susedných záhradách. Musel som postaviť voliéru. Sotva ich lákal s jedlom, inak sa už rozhodli, že pripomínajú Krymu amerických prérií. Teraz, keď sedíte vo vonkajšej klietke, žiadne sťažnosti o nich. Vajcia sa prepravujú aj v zime. V našich krymských zimách ani nepotrebujú ohrievač. Chodia vo voliéri celý deň, dokonca aj vtedy, keď zasiahne mráz. Ale s nami sa to stáva zriedka.

záver

Americké plemeno získava popularitu v Rusku a možno, čoskoro tam bude aspoň niekoľko ameraukan hlavy v každom dvore.