Kvety

Trvalky žiarovky: fotografie s menom

Rozmanitosť druhov záhradných kvetov je pozoruhodná v jeho veľkoleposti. Trvalky žiarovky sú samostatnou skupinou, ktorá je vždy obdivuhodná.

Patria sem bulózne primrosy, ktoré v prvých jarných dňoch príjemné oko, rastliny s letným alebo jesenným kvitnutím. Všetky z nich sú zjednotené prítomnosťou podzemnej časti - žiarovky, ktorá obsahuje všetky živiny pre rast kvetov. Zdieľať cibuľové trvalky:

  • cibule;
  • melkolukovichnye;
  • klubnelukovichnye.

Všetky tieto rastliny patria do trvaliek, majú rôzne obdobia kvitnutia, čo vám umožňuje vytvárať skvelé kompozície nepretržitého kvitnutia.

Keď na záhrade kvitnú trvalé cibuľovité kvety

Cibuľové trvalky sú schopné zdobiť záhradný pozemok počas celej sezóny. Na to musíte venovať pozornosť času kvitnutia pri výbere odrôd. Hlavné obdobia, keď je kvitnutie cibule pomerne dobre známe:

  1. Pružina. Hlavnými predstaviteľmi ranej jari - primrosy. Tieto cibuľové trvalky kvitnú, keď sa väčšina rastlín práve pripravuje na prebudenie. Medzi nimi, stojí za zmienku scilla (Scylla), krokus, snežienka, Muscari, Puškinia. Akonáhle sa trochu teplejšie, je čas pre tulipány, narcisy, hyacinty, bulbous irises. Tieto druhy kvitnú koncom jari.
  2. V lete. Zástupcovia letného obdobia kvitnutia majú viac voňavých a veľkých kvetov. Paleta farieb je oveľa rozmanitejšia ako jarná žiarovka. Príkladom sú ľalie. Voľba môže byť vykonaná medzi odrôd, od bielej až po svetlé karmínové odtieňové kvetenstvo. Potom tu sú denné lilie, dahlia, gladioli, cannes, tigridia, calla ľalie, tuberóza, freezia, hydina lecheb.
  3. Jesene. Počas tohto obdobia záhradné cyklámeny, jesenné krokusy, krokusy s jesenným obdobím kvitnutia predstavujú krásu bulbóznych.

Kompetentne vytvárajte krajinné zloženie, môžete si vychutnať krásu cibuľových trvaliek po celú sezónu. Ak chcete urobiť správnu voľbu, nezabudnite pozrieť fotografie jednotlivých druhov pred umiestnením závodu do záhrady. Treba poznamenať, že cibuľové trvalky môžu slúžiť ako kvetinovo-sólistka v kvetinovom lôžku alebo naopak, odtieňovať inú rastlinu.

Je to dôležité! Narcisy vždy zasadené do steny alebo iných kvetov, kvôli neustálej rotácii kvetu v jednom smere.

Musím kopať žiarovky na zimu

Niektoré druhy - áno, a niektoré sú charakterizované dobrou odolnosťou voči mrazu a sú schopné dobre zimovať na otvorenom teréne. Ak odroda vyžaduje zimné uskladnenie, musia sa žiarovky vykopať pred prvým mrazom. Sú to termofilné trvalky cibule, ktoré zahŕňajú gladioly, dahlias, callas, cannes. Ak tak urobíte s elitnými odrodami tulipánov (froté, papagáj), potom to pomôže udržať ich dlhšie. Kopanie trvalých žiaroviek vykonávané po väzení listov.

Je to dôležité! Rezané listy sú okamžite kategoricky zakázané, pretože po ich odumretí sa položí nová žiarovka.

Termofilné trvalky cibule sú vysadené na jar, keď je teplota pôdy najmenej 12 ° C.

Zimné vytrvalé trstiny cibule sú narcisy, krokusy, bežné odrody tulipánov, ľalií, tetrova, denné lilie. V drsných alebo zasnežených zimách je výsadba týchto kvetov žiaduca na krytie mulčovaním alebo lapnikom. Cibuľa zimných odrody je vysadená na konci septembra alebo v októbri. Je potrebné zvážiť dobu výskytu mrazov. Pristátie sa uskutoční 1,5 mesiaca pred očakávaným dátumom. Je nevyhnutné pre vytvorenie koreňového systému kvetu. Žiarovky tých trvaliek, ktoré kvitnú na jeseň, sú vysadené koncom jari alebo začiatkom leta.

Ako sa starať o cibuľové trvalky

Po prvé, je potrebné mať na pamäti, že kvetinové kvety preferujú oblasti s dobrým osvetlením, ale tiež tolerujú malý tieň. Pôda je drobivá a ľahká, kladú sa zvláštne požiadavky na jej priedušnosť vzduchu a vody. Každá stagnácia vody alebo konštantná vlhkosť vedie k ochoreniu a smrti cibuľovitých trvaliek. Nemali by ste ich pestovať na ťažkých alebo chudobných piesočných pôdach. Najvhodnejším zložením pôdy je neutrálna živná pôda.

Žiarovka ako moderovanie vo všetkom. To platí aj pre napájanie a výživu.

Je to dôležité! Tieto rastliny nemajú radi organické látky, je lepšie používať minerálne zmesi.

Terry narcisy, tulipány papagája, niektoré druhy freezie, hyacinty a gladioly sú považované za najviac fascinujúce cibuľové trvalky.

Pri vysokej vlhkosti alebo počas dažďa sú kvetenstvo napustené vodou. Potom sa môže stonka zlomiť, neschopná znášať hmotnosť kvetu. Silný vietor vedie k rovnakému výsledku. Niektorí záhradníci viažu kvetiny.

Ďalším problémom uvedených druhov sú vysoké požiadavky na pôdu. Ak pôda nevyhovuje potrebám kvetu, budete musieť starostlivo vybrať živinové zmesi, hnojivá a vrchný obväz, aby výsledok bol hodný.

Najlepší predstavitelia cibuľovej záhrady

Zvážte niektoré druhy s popisom a fotografiou.

Včasné prózy

Jarné bambusové trvalky sú veľmi dobré v mieste.

krókusy

Trvalo s jesennou kvitnúcou periódou. Miluje slnečné miesta, v hlbokých tieňoch môže byť kořist pre neúprosné slimáky. Korene by mali byť v dobre odvodnenej pôde, aby sa pri zalievaní hniali. Hoci rastie v akejkoľvek pôde, dokonca aj v hliny. Vysadené v polovici augusta. Dokonca ani nepotrebuje zavlažovanie. Jedinou výnimkou je, keď sa obdobie rozkvetu zhoduje s obdobím sucha. Do buriny zabezpečiť, že rastlina je pohodlná. Na jar sa rozkvitajú druhy jesenného krokusu.

záver

Jedná sa o malý zoznam cibuľových trvaliek, ktoré sú schopné zdobiť záhradu počas celej sezóny. Hlavnou výhodou týchto rastlín je možnosť dlhodobého rastu na jednom mieste bez transplantácie, čo veľmi uľahčuje prácu záhradkárov. A krása cibuľky im pomôže zamilovať sa na prvý pohľad.

Pozrite si video: Fotografie MACRO con meno di 20 Euro ? 3 soluzioni a confronto! (Apríl 2020).

Загрузка...