Kvety

Prvé malé pestrofarebné trvalky - jarná farebná paleta.

Žiadny pozemok nie je úplný bez primroses. Na začiatku jari, kedy sa väčšina rastlín práve pripravuje na ich prebudenie, títo malí oznamovatelia konca zimnej zimy, potešia oko. Preto každý letný rezident (aj keď nie v prvom roku) musí pestovať malé trvalé trvalky.

Vyzerajú dobre kdekoľvek, hoci mnohí si všimnú, že nie príliš chytľavé farby malých cibuľových trvaliek a rýchle vädnutie. Ale starostlivý výber odrody môže mať veľký rozdiel. Venujte pozornosť obdobiu kvitnutia, analyzujte s klimatickými znakmi vášho regiónu. Môžete si vybrať slušné odrody trvaliek s malou žiarovkou s dobrou odolnosťou voči zmenám počasia.

Malé listnaté trvalky ako takmer každý. Škaredé rastliny, ktoré sa niekedy spomínajú, je možné vyhnúť, ak:

 1. Umiestnite záhon s malými trvalkami, ktoré nie sú príliš blízko stromov a kríkov. Táto technika pomôže rastlinám s vlhkosťou v horúcom a suchom počasí.
 2. Vyhnite sa blízkosti stálezelených rastlín, v ktorých sa v tieni ponorená kvetinová záhrada s malými lukulukuchnymi.
 3. Usporiadať výsadbu na trávniku. Na začiatku jari poskytnú zelenej ploche trávnika úžasnú eleganciu.

Samozrejme, existujú aj nuansy pestovania trvalky s malými bambusmi, ktorých znalosti pomôžu bezproblémovo zdobiť lokalitu.

Niektoré funkcie primroses

Prečo sú naše obľúbené prózy nazývané malá žiarovka? Pretože majú malú žiarovku, niekedy veľmi. Ale to im nebráni v pestovaní a kvitnutí, rozpúšťanie jemnej vône jari. Pred vysadením na trvalé miesto je potrebné mať na pamäti, že trvalky malokrvnaté sú v skupinách dobré. Samotná výsadba ich nestojí za to, kvetinový záhon malobunkových primrosov pôsobí skôr pôsobivo.

Druhou črtou malobunkových primrosov je, že takmer všetci rýchlo rastú a tvoria veľké množstvo kvetov. To umožňuje:

 1. Rastliny žiarovky voľne. Medzi rastlinami opúšťajú miesto, takže deti nie sú preplnené a nevyžadujú rýchlu transplantáciu. Jediný negatívny - v prvom roku kvetinového záhonu s malými bambusovými trvalkami nebudú veľmi bujné.
 2. Urobte si voľbu v prospech pevnej fit. V tomto prípade v prvom roku dostaneme hustú kvitnúcu pôdu, ale za rok alebo dva budeme musieť rozdeliť výsadby.
Je to dôležité! Rastlinné malé trvalé trvalky v pripravených koších tak, aby nevyrastali nesystematicky.

Ďalšou črtou malých cibuľových je, že sa im nepáči ľubovoľná hĺbka pristátia. Priemerná hodnota je 10 cm, ale to platí pre dospelé žiarovky. Deti sa prehĺbili menej. Je lepšie zamerať sa na normy pre dospelé žiarovky odporúčané pre odrody:

 • Crocus, Pushkins, Muscari, Kandyk - optimálne 8 cm;
 • Galanthus (snežienky), hionodoksov, proliski (Scylla) - do 10 cm;
 • colchicum (colchicum), biely kvet kvetu - nie viac ako 15 cm.

Zároveň je potrebné brať do úvahy zvláštnosti pôdnych a klimatických podmienok. Ľahké pôdy umožňujú mierne prehĺbenie žiaroviek, ťažké pôdy vyžadujú zníženie hĺbky. Ale so studenými zimami a malou hrúbkou snehu môžu žiarovky zmrznúť. Navyše, trpasličie trpasličí majú tendenciu sa sama prehlbovať.

Ako pripraviť trvalé žiarovky cibule na pestovanie

Najprv potrebujete kontrolu. Položte suché, chladné žiarovky. Uistite sa, že žiarovky odstránite viditeľnými škvrnami, poškodením alebo veľkými výhonkami. Na výsadbu sa používa len pružná, hustá cibuľka s čistými šupinami a najlepšie bez klíčky. Odborníci odporúčajú udržiavať ich v roztoku mangánu, ale táto požiadavka nie je povinná.

Hlavné charakteristiky malých cibuľovitých trvaliek, ktoré ich robia veľmi bežnými:

 1. Doba kvitnutia. Trvá 25 dní od apríla do polovice mája.
 2. Zimná vytrvalosť a patriace k viacročným rastlinám. Transplantácia sa odporúča po 4-5 rokoch vývoja na jednom mieste.
 3. Metóda vegetatívneho chovu.
 4. Čas transplantácie. To je najlepšie urobiť po kvete, keď listy nie sú úplne mŕtvy. Žiarovky možno ľahko nájsť a vykopať bez poškodenia.
 5. Čas pristátia. Pre mnoho druhov maloklíčkových trvaliek - ihneď po kopaní. To sa týka paznech a snežienky.

Aby ste si vybrali typy malých trvalkových trvaliek na vašom mieste, mali by ste sa zoznámiť s hlavnými predstaviteľmi.

Vyberte najlepšie

Vezmite do úvahy populárne druhy malých-cibuľové trvalky, ktoré záhradníci rastu rastú na svojich pozemkoch.

Stsilla (squill)

ktorý získa vašu lásku od prvého známeho.

záver

Snažte sa zaistiť začiatok malého lôžka s jemnými prvosienkami v krajine. Okamžite si všimnete, ako zdobia a obohacujú lokalitu. Tieto malé lukovičniky sa stanú vašimi obľúbenými rastlinami, ktoré kvitnú v prvých jarných dňoch, dokonca aj za snehu.