Recepty

Okamžitý recept na slané uhorky v balení

Čo môže byť chutnejšie ako chrumkavé solené uhorky? Toto nádherné občerstvenie je obľúbené našimi občanmi. Akonáhle uhorky začnú dozrieť v posteli, začne čas na morenie a morenie pre každú domácu ženu. Samozrejme, treba poznamenať aj chuť čerstvých uhoriek. Táto zelenina je považovaná za najobľúbenejšiu medzi našimi letnými obyvateľmi. Dnes je veľké množstvo receptov na varenie solené uhorky, ale čo keď sa chystajú hostia, ale chcem ich podávať na stole? Rýchle recepty na krehké uhorky v balení - to je to, čo potrebujete!

Tajomstvo varenia

Čo je dôležité u slaných uhoriek? Mali by byť mierne slané a majú jedinečnú krízu. Práve tieto vlastnosti sú milované. Mnohé mladé ženy v domácnosti sa zaujímajú, je možné v 15 minútach pripraviť chutné uhorky v balíku? Dnes o tom povieme.

Pred vysolením je potrebné pochopiť, čo je dôležité v tejto veci:

 • správna voľba zložiek;
 • kvalita vody;
 • rešpektovať všetky proporcie.

Potom sa to ukáže tak, a hostia budú potešení.

Výber zložiek na morenie

Bez ohľadu na to, čo recept budete používať, musíte sa naučiť, ako vybrať základ pre predjedlo - uhorky sami. Takže nezapadnite na to:

 • veľké vzorky;
 • žltkastá a prezretá;
 • horké;
 • mäkká.

Najlepšie uhorky na solenie by mali byť stredné alebo malé, silné a s pupienkami (ako na fotografii nižšie).

Všetky zložky musia byť čerstvé a vysoko kvalitné. Okrem tradičného kôpru môžete experimentovať s bylinami, ako sú:

 • estragón;
 • koriander;
 • petržlen;
 • bazalka.

Čo by mala byť voda

Pri výbere zeleniny je najlepšie namočiť. To je veľmi dôležité pre tie domácnosti, ktorých zelenina ležala trochu po vyzdvihnutí zo záhrady alebo nákupu na trhu. Za dve hodiny uhorky absorbujú vodu, čo ich bude robiť silnejšími a krehšími.

Voda na namočenie by mala byť čistá. Ak varíte uhorku na uhorku, použite dobre filtrovanú vodu. Ak nie je veľmi vysoká kvalita, môžete si kúpiť fľašu. Dnes sa pozrieme na varenie solené uhorky v balení a nepotrebujeme nátierku.

V závislosti od toho, koľko plodov je potrebné osoť, vyčistite plastové vrecká vopred.

Podrobný recept

Nikto nevie presne, kto vynašiel kuchyne solené uhorky v balení, ale tento konkrétny recept je jedinečný kvôli rýchlosti varenia. Pred objavením receptúry varenia s touto metódou bolo možné uhorky naplniť horúcim nálevom a až po 12-18 hodinách bolo možné vychutnať ich chuť. Dnes sa naučíme robiť solené uhorky vo veľmi krátkom čase za pár minút.

Takže s cieľom variť nakladané uhorky v balíku, budete potrebovať:

 • čerstvé uhorky - 1 kg;
 • kôprom (zelené) - polovica chvosta;
 • cesnak - 3-5 klinčekov v závislosti od chuti;
 • korenie - 2-3 hrách;
 • soľ (najlepšie jemná) - 1 dezertnú lyžičku (alebo 1 polievkovú lyžicu, ale neúplnú).

Recept na slané uhorky v balení je veľmi jednoduchý. Nie nádoby a hrnce sa používajú ako nádoby, ale jednoduché balenie.

Varenie začína umytím jedla a byliniek, môžete uhorky nechať hodinu alebo dve v studenej vode. To im prinesie pružnosť. Potom sú špičky ovocia odrezané ostrým nožom. Teraz ich môžete vložiť do plastového vrecka. Ak sa vám to zdá byť tenké, potom môžete použiť dve naraz a dať jeden do druhého.

Teraz musíte vylejeť uhorky soľou, fixovať koniec obalu rukami a všetko dôkladne potriasť, aby sa soľ a uhorky zmiešali v balení. Nastal čas pridať bylinky a prísady. Cesnak sa jemne naseká alebo prechádza lisom. Novinka tiež hodiť na uhorky.

Teraz sa taška zavrie a znovu sa trasie. Všetky zložky sa musia dôkladne premiešať. Tajomstvo tejto metódy je, že v procese varenia uhoriek začne dávať šťavu. Soľná a pikantná šťava čoskoro namočí zeleninu.

Doba soľovania je od 2 do 4 hodín. To znamená, že dnes existuje spôsob, ako variť solené uhorky v balení po dobu 2 hodín.

Tip! Ak chcete skrátiť dobu solenia, musíte plodiť ovocie na niekoľkých miestach. Ak sú krátke a husté, môžete ich nakrájať na štyri kusy.

Pri procese solenia, ktoré sa vykonáva pri izbovej teplote, je potrebné vrecko z času na čas otočiť a zmeniť jeho polohu. To umožní rovnomerné ovocie. Samotný proces varenia je veľmi jednoduchý, dokonca aj začínajúca hosteska dokáže túto záležitosť zvládnuť za 15 minút. Podstata rýchleho varenia spočíva v tom, že do vaku nevstupuje žiaden vzduch a uhorky sa aktívne vzdávajú šťavy.

Ďalšie možnosti varenia

Ľahko nasolené uhorky v balení, rýchly recept, ktorý sme dnes predstavili, sa môžu variť inak. Takýto solené výrobky sa vyznačujú jasne zelenou farbou, krížením a obrovským množstvom uložených vitamínov.

Čo dáva zeleninu zelenú? Samozrejme, bylinky, korenie a listy rastlín. Každá žena v domácnosti môže experimentovať s prísadami a pridať do svojho receptu ten, ktorý má rád. Toto číslo obsahuje:

 • bobkový list;
 • listy čierneho ríbezle;
 • horúci korenie;
 • kôprové dáždniky;
 • čerešňové listy;
 • listy a koreň chrenu;
 • estragón;
 • rasca.

Chrumkavé solené uhorky v balení je možné získať aj pridaním malého množstva chrenu, čo má naň pozitívny vplyv.

Tip! Skúsené ženy v domácnosti odporúčajú v malom množstve balenie rýchlo solené uhorky v balení. Je lepšie baliť niekoľko balíčkov ako soľou 3-4 kilogramy naraz v jednej. Osoleli horšie.

Pre tých, ktorí sú dôležití nielen chuť, ale aj rýchlosť prípravy, poskytneme niekoľko praktických rád. Niekedy sa ženy v domácnosti opýtajú, či môžete variť solené uhorky v cesnakovom vrecúšku na 15 minút. Teoreticky je to možné, ale v praxi je lepšie vydržať aspoň 25-30 minút, budú oveľa chutnejšie. Čo je potrebné pre to?

 1. Rezané ovocie (aj malé) potrebujú 2-4 diely pozdĺž.
 2. Pri nasolení pridajte 2 kusy cesnaku na kilogram zeleniny.
 3. Byl by tiež lepšie pridávať viac.
 4. Množstvo soli zdvojnásobuje (na kilogram okrúhlych uhoriek v balení, musíte vziať dve polievkové lyžice jemnej soli).

Tieto tipy nemožno použiť pri slaní štandardným spôsobom (nakladané uhorky na 2 hodiny, o ktorých sme napísali vyššie). Pozrite si nižšie video pre dobré varenie:

Môžete dať tašku na solenie v chladničke, ak ich chcete dostať ráno a jesť. Takže budú osolené dlhšie, asi šesť hodín. Ale môžete ich dať tam v noci a nič sa nemusíte starať.

Nie je tak ťažké variť solené uhorky v balení. Recept je jednoduchý, ale niekedy sa môže zmeniť na vlastnú chuť. Experimenty v tomto prípade sú vítané.

Dúfame, že naša rada pomôže domácnostiam v krátkom čase variť solené uhorky v balení. Sú veľmi chutné a zelené. Bon appetit!