Kvety

Zakrývajúce trvalky kvitnúce celé leto

Hranice, rámovanie, lemovanie - každé z týchto mien je vhodné na jasnú hranicu medzi týmito dvoma prvkami v krajinnom dizajne, ktoré sa vyrábajú pomocou rastlín alebo šrotu.

Nie je potrebné rozlišovať medzi cestou a kvetinovým záhonom, označiť zónu alebo nakresliť geometrickú čiaru s vysokými rastlinami. Stačí stačiť obrubníky na získanie požadovaného výsledku, ako na fotografii.

Avšak je možné dosiahnuť atraktívnosť a funkčnosť prvku dodržiavaním určitých pravidiel. V skutočnosti, okrem krásy a jedinečnosti, trvalé obrubník by mal byť praktický a ľahko sa čistí.

Aby ste to dosiahli, postupujte podľa odporúčaní dizajnérov krajiny:

  • rastliny sa vyberajú v kontrastnom rozmedzí vzhľadom na ostatné odtiene grafu, ktorý je zarámovaný;
  • pri určovaní hraníc nezabudnite zvážiť schopnosť trvalých trvaliek rásť smerom hore a rozširovať sa (ponechať priestor pre priestor);
  • rastliny obrubníky trvalé bližšie k sebe, môžete sa dostať von zo situácie tým, že rastliny v dvoch radoch;
  • vyberajte neoceniteľné obrubové trvalky, ktoré vyzerajú rovnako za každého počasia;
  • postupujte podľa klasických parametrov rámu (výška 40 cm, výška 50 cm);
  • rozhodnúť sa pre pomaly rastúce trvalé trvalky;
  • rýchlo vyzdvihnúť rastliny, ktoré môžu získať požadovaný tvar po poškodení v blízkosti okraja koľaje alebo kosačky na trávu.

Nízko rastúce rastliny pomôžu nielen vydať hranicu, ale aj vytvoriť viacúrovňovú kompozíciu. Rastliny sú rozdelené na ročníky a trvalky. Obrubové trvalky sú tie, v ktorých na konci sezóny zomrie iba nadzemná časť. Koreňový systém je udržiavaný až do jari a poskytuje nové výhonky bez dodatočnej izolácie. Životnosť hraničných trvaliek je pomerne veľká. Kvitnú skôr než ročné a dlhšie potešia svoj atraktívny vzhľad.

Zoznámte sa bližšie so skupinou trvalých trvaliek

Najväčšia výhoda tohto typu rastlín sa považuje za nenáročné na starostlivosť. Ak sú vysadené správne, nepotrebujú časté zavlažovanie a neustálu pozornosť. Hlavná pozornosť by sa mala venovať požiadavkám zariadení na osvetlenie. Niektorí milujú svetlo a niektorí dávajú prednosť tieňu. Vytvorenie najlepších podmienok pre rastlinu zabezpečuje dlhodobú výzdobu na mieste vopred. Oblúkové trvalky skrývajú nepravidelnosti pôdy lepšie ako ostatné druhy a chránia zvyšok výsadby od všadeprítomných burín. Okrem požiadaviek na svetlo sa líšia vo výške dospelých rastlín na:

  1. Poddimenzovaný. Výška nepresahuje 30 cm.
  2. Priemerná výška. Veľkosti týchto druhov sa pohybujú od 30 do 85 cm.
  3. Vysoký. Dosahujte výšky v dospelosti až do 180 cm.

Okrem toho sú tu kučeravé a trávnaté trvalé obrubníky.

Všetky tieto druhy je potrebné vysadiť v oblastiach, ktoré sú zbavené buriny.

Tip! Na oplotenie obrubníkov trvalky bolo čisté a hladké, sú umiestnené v niekoľkých riadkoch (2-3) bez veľkých medzier medzi rastlinami.

Ako môžete kombinovať trvalé trvalky? Ploty z miešania rôznych druhov dokonale vyzerajú. Jedinou podmienkou, ktorá musí byť splnená, je výber rastlín s rovnakými požiadavkami na vlhkosť pôdy, množstvo svetla a životnosť s ostatnými "susedmi". No, ak to bude nenáročné, druhy odolné voči poveternostným vplyvom.

Varovanie! Trávnaté trvalky sa vyberajú buď v jednoduchej farebnej schéme s rastlinami v kvetinovom lôžku, alebo naopak.

Záleží na preferenciách majiteľa a kompatibilite s ostatnými prvkami výzdoby. Originálnosť pridá niektoré odchýlky od všeobecne prijatých pravidiel. Súčasne je možné usporiadať hraničné trvalky rôznych výšok a rôznych odtieňov.

Nízko rastúce trvalky sú vhodné pre návrh obrubníka pozdĺž záhradných chodníkov, pozdĺž okrajov lôžok a rabatok.

Je veľmi ľahké vytvoriť pruhovaný plot alebo vyzdvihnúť trvalé trvalky, ktoré sa zhodujú v farbe.

záver

V každom prípade, pri plánovaní línií rozloženia, môžete dať svojmu kreatívnemu predstavivosti voľnosť. Fotografia pripravených kombinácií môže tlačiť úplne jedinečný nápad, ktorý bude ozdobiť vašu záhradu.