Kvety

Nízko rastúce kvety na záhrade, kvitnúce celé leto

Trvalky trvalky - univerzálny "nástroj" skúsený záhradník. Tieto farby dopĺňajú kompozície krajiny, úspešne kombinované so záhradnou a záhradnou kultúrou, používané ako hranice, rabatok a iné separačné štruktúry.

Takmer všetky podväzkové trvalky kvitnú po celé leto. Kvetinové záhony s nimi vyzerajú dobre upravené a zostávajú veľkolepé, aj bez pravidelnej starostlivosti, ročné transplantácie.

Nízko rastúce kvety sú veľmi nenáročné, ale dokonca musia byť schopní vybrať tie správne. O odrodách trvaliek a ich vlastnostiach nájdete v tomto článku.

Odrody listnatých trvalých kvetov

Trvalky kvety pre záhradu môžu mať rozdielne veľkosti. V samostatnej skupine emitujú nízke rastliny, ktoré sa zase delia na:

 • zemné kryty;
 • podväzkové trvalé kvety;
 • trpasličí poddruh kvitnúcich trvaliek.

Ak sa pokryje doska doslova na zemi, chráni ju pred slnkom, vetrom a chladom, podlhovasté a trpaslíkové kvety majú dlhšie stonky, často ich výška nepresahuje 70 cm.

Okrem tejto divízie nízke trvalé rastliny na záhrade sú kvitnúce a nie kvitnúce. V prvom prípade bude výzdobou záhrady kvetenstvo, s ktorým sú trvalé kvety väčšinou zdobené dva až tri mesiace, to znamená takmer celú sezónu. Bezfarebná skupina - rastliny s krásnymi okrasnými výhonkami, listy zaujímavého tvaru alebo jedinečná farba. Kvety aj iné kvetiny často používajú krajinní dizajnéri a jednoduchí záhradníci.

Účel trvalých nízkych rastlín

Nízke rastliny trvalky pomáhajú záhradníkom riešiť veľa problémov. Koniec koncov, tieto kvety:

 • nevyžadujú stálu a komplexnú starostlivosť;
 • nie je potrebné pravidelne a bohato vyčistiť vodu;
 • potrebujú len jednu alebo dve obväzy za sezónu;
 • ľahko sediaci, premiestnení na iné miesto a rozdelení;
 • rýchlo rastú a začnú kvitnúť v prvom alebo druhom roku po výsadbe;
 • môže kvitnúť celú sezónu;
 • perfektne kombinované s inými druhmi a odrodami rastlín, ako aj so stromami a dokonca záhradnými plodinami;
 • zakoreniť na rôznych pôdach, existujú odrody viacročných kvetov pre piesčité alebo skalnaté pôdy.

Je to dôležité! Hlavnou výhodou podlhovastých trvaliek je to, že nemusia rastúť každý rok na jar. Stačí stačiť to raz a potom už niekoľko rokov užívať krásu vytvorenej skladby.

Výber odrôd nepodstatného trvalého kvetu pre záhradu

Pri výbere viacročných kvetov pre krajinu alebo krajinu je potrebné vziať do úvahy kompatibilitu rastlín určených na jedno zloženie záhonov alebo krajiniek.

Trvalky musia spĺňať tieto požiadavky:

 1. Frekvencia a spôsob zavlažovania.
 2. Rýchlosť rastu.
 3. Výška púzdra.
 4. Vhodné zloženie pôdy.
 5. Hnojivá a frekvencia ich zavádzania.
 6. Potreba a spôsob prístrešku pre zimné obdobie.
 7. Milujte slnko alebo tieň.
Varovanie! Rovnako dôležité pre krásu záhrady je harmonická kombinácia odtieňov vybraných kvetov.

Astrantia je veľká

Táto nízka rastúca kvetina nie je väčšia ako 70 cm. Šírenie kríkov je na začiatku leta pokryté kvetmi, kvitnutie končí koncom augusta. Aby sa nové púčiky neustále objavovali na kríkoch, je potrebné odstrániť vyblednuté kvety včas.

Stín kvetov tejto trvalky môže byť absolútne akýkoľvek - dnes existuje veľa druhov astrantia, existujú aj kríky s viacfarebnými púčikmi. Ale častejšie sa môžete stretnúť s zakrpatenou trvalkou s kvetmi bielej, svetlo ružovej alebo burgundskej.

Je lepšie pestovať trvalú rastlinu na slnku, ale mierne zatienená oblasť sa zmestí napríklad do mriežkového odtiene z altánu alebo živého plotu. Nízka rastúca rastlina je nenáročná na pôdu a starostlivosť - astrantia môžu rásť kdekoľvek.