Hospodárstvo

Kurčatá majster šedá: popis a vlastnosti plemena

Vznik kurčiat morušovej je skrytý závojom tajomstva. Existujú dve verzie vysvetľujúce, odkiaľ pochádza toto mäso a kríž z vajec. Niektorí veria, že tieto kurčatá boli chované vo Francúzsku, iné, že spoločnosť Hubbard ich pochovala v Maďarsku.

V akej krajine nebolo takéto plemeno neznáme, je neznáme, pretože spojenie samotnej spoločnosti Hubbard je zakryté tajomstvom. Spoločnosť je medzinárodná a adresa sídla na mieste, na ktorú sa neobťažovali. Chovné strediská majú vo viacerých krajinách a ich zástupcovia pracujú po celom svete. V Rusku výrobky spoločnosti pochádzajú z Maďarska. Ale toto plemeno získalo prvé uznanie vo Francúzsku pred 20 rokmi, a preto sa v ňom choval tento chov.

Popis plemena sliepok "Master Gray"

Kurčatá plemena Master Gray boli označené za farbu peria, v ktorej prevažujú šedé perie s náhodne rozptýleným oddeleným bielym a čiernym perom. Najzreteľnejšie škvrnitý vzor vystupuje na krku a pozdĺž okrajov krídel. V prípade prípadov sú škvrny namazané.

Kurčatá majú silné labky podporujúce veľké telo. Hmotnosť 4 kg, kohúty narastajú na 6 kg. Master Gray Kurčatá začínajú klusať ešte skôr ako priemyselné kríže.

Varovanie! Ak sa kŕdle s vajíčkami prepravujú zo 4 mesiacov, potom Master Gray začne vkladať vajcia už za 3,5 mesiaca s produktivitou podobnou produkcii priemyselných plemien: 300 kusov za rok.

Mäso bez nadbytočného tuku je veľmi jemné. Veľký výnos dietetického mäsa spôsobuje, že kura je vhodné na výrobu detskej výživy. A tam sú tiež dobrovoľníci pre veľké, mäsité nohy.

Kurča Majster Šedý veľmi flexibilný temperament a s flegmatickým temperamentom. Veľmi rýchlo skrotiť. Avšak všetky kríže sa vyznačujú absenciou strachu z človeka. Mnoho majiteľov, ktorí dostali kurčatá tohto plemena, odmietajú držať okrasné kurčatá.

Na fotografii kríž Master Gray: